Necenzurujeme.cz

Tanec nad smrtí Darji Duginové

Na přelomu středověku a novověku byl Tanec smrti rozšířený výtvarný motiv. Znázorňoval Smrt v podobě kostry, jak tančí s živými osobami různých společenských stavů a sociálních vrstev. Nyní vyzvali smrtku k tanci někteří jediní správní demokrati.

Každé byť jen trochu nekorektní jednání jim způsobuje značnou citovou újmu a paragrafy létají vzduchem, ale teď se (obezřetně i s jásotem) zaradovali nad smrtí Darji Duginové, dcery Alexandra Dugina. Ona i její otec totiž vystupovali v duchu silného ruského nacionalismu a odsuzovali euroatlantický liberalismus. To se neodpouští.
Darja Duginová zemřela, když explodovalo auto, ve kterém se vracela z kulturmí akce "Tradice". Spekuluje se, že cílem atentátu mohl být její otec, který na poslední chvíli změnil plány. Pracuje se i s verzí, že vrahům šlo přece jen o zavraždění Darji Duginové ve smyslu jakési oběti a nekonečných muk pro přeživšího otce.
Ruská FSB tvrdí, že atentát spáchala ukrajinská agentka Natalija Vovková, a poté údajně uprchla do Estonska. Ukrajina vinu odmítá. Je zde však jeden zajímavý té moment. Když papež František atentát odsoudil, ozval se ukrajinský velvyslanec ve Vatikánu Andrej Juraš, který uvedl, že byl papežovými slovy zklamán. Pokud Ukrajina neměla s vraždou nic společného, proč ukrajinský velvyslanec obratem reagoval? Papež nemluvil o potencionálních pachatelích, jen odsoudil vraždu mladé ženy.
Darja Duginová pracovala jako novinářka. S jejími názory a postoji nemusíme souhlasit, ale v některých chvílích by bylo lepší raději mlčet, což se týká především ministryně Černochové. K této věci se podrobně vyjádřil Jindřich Rajchl (text najdete na Facebooku PRO-oficiální, 21.8., 22:08).
Své si na CNN Prima News řekl i všeznalec Flégr, kterému od doby covidové smrt evidentně sluší. Prohlásil: "Atentát na Duginovou? Škoda, že v autě neseděl i její otec. Nemusel by teď truchlit."
Cynické či hnusné? Nejspíš obojí.

Alexandr Dugin je ruský politik, publicista, politolog, sociolog, filosof a člověk s nálepkou Putinův ideolog. Jak známo, kádrování je většinou rychlejší než fakta. Podle dostupných pramenů se Dugin s Putinem nikdy ani nesetkal. V jednom rozhovoru Dugin sám připustil: „Nemám žádný vliv. Nikoho neznám, s nikým se nestýkám. Jen píšu knihy."
Mezi jeho nejpozoruhodnější knihy patří (podle mého názoru) Velká válka kontinentů, kterou napsal před třiceti lety. V tomto díle s trochou mystiky popisuje co stojí za pozadím konfliktů mezi západem a východem.

Měli bychom mít ve věci jasno: Kdy si se smrtkou beztrestně zatančit můžeme a kdy je to naopak zakázáno.
Třeba nám to tato skvělá vláda vysvětlí.
Prostřednictvím nějakého toho ministerstva pravdy, lásky a nenávisti.

 

Štítky článku:

prestiž 1: 14,43 přečteno 233×

0 Hodnotit článek 9

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Tanec nad smrtí Darji Duginové

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse