Necenzurujeme.cz

Medaile pro Martu Kubišovou je výsměchem zrůdností totality

V létě 1992 za mnou na balkonu Melantrichu Marta Kubišová ječela, ať mi vypnou mikrofony, když jsem z něj kritizoval Havla a Dubčeka a zlitej Landovský mě za bundu rval od mikrofonu. Před tím jsem navrhl název našeho státu - ČSFR, který ukončil pomlčkovou válku.

To umožnilo poklidné rozdělení federace. Dnes jsem prý "chcimír" a dezolát. Protože miluji svoji zemi a nenávidím násilí a válku a odsuzuji fašismus.

Když jsem tehdy lidem na Václaváku řekl, že Havel s Dubčekem přišli opět budovat socialismus s lidskou tváří a že jim místo funkcí měli dát pamětní hodinky, Landovský za mnou pronesl: "a je to v prdeli". Přenesla to v přímém přenosu tehdy ČT.

Pak jsem dostal ve volbách přes 33 tisíc preferenčních hlasů, protože to tenkrát národu došlo. 31.12.1992 jsem aktivní politiku vzdal, protože jsem pochopil, že by mě semleli. Škoda, že národ tak rychle zapomněl, jak to tehdy bylo. Listopad 89 byl podvod.

Marta Kubišová si nezaslouží medaili od demokratického prezidenta, ale od rozvědčíka 107 jí sedne, protože zapomněla minulost. Přitom jsem si té paní do listopadu 1989 vážil. Zpěvačka skvělá, ale jako člověk?

Převzít medaili od člověka, který se dvacet let byť možná nepřímo podílel na její likvidaci? Marta Kubišová z mého pohledu zradila samu sebe a svůj odkaz.

Michal Malý, Místopředseda MO Trikolora Praha 8

Napsáno pro Parlamentní listy

 

Štítky článku:

prestiž 1: 26,69 přečteno 663×

2 Hodnotit článek 27

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Medaile pro Martu Kubišovou je výsměchem zrůdností totality

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse