Necenzurujeme.cz

Bojovník Nikita Krylov

Na Facebooku se objevila fotka profesionálního bojovníka, původem z Ukrajiny, Nikity Krylova, který pozvedá ruskou a ukrajinskou vlajku. K tomu je uveden text: Nikita Krylov, ruský profesionální bojovník UFC ukrajinského původu poté, co zvítězil nad svým soupeřem, vyndal vlajky Ruska a Ukrajiny a řekl: "Někdy se tvůj bratr může mýlit, ale vždy byl, je a zůstane tvým bratrem!"  

  Najít na síti zmíněnou fotografii není problém, horší už to je s Krylovým citátem.

Někdy si přejeme, aby to či ono bylo pravda. Možná i je. Možná jsem jen hledal nedostatečně. Takže co víme:

Fotografie byla uveřejněna na webu sportskeeda.com 22.října 2022 u článku Proč vysílání UFC 280 neukázalo ukrajinskou vlajku vedle jména Nikity Krylova? Žádný citát ani důvod proč Krylov pozvedá obě vlajky však v popisku fotografie ani ve vlastním článku nenajdeme.

V minulosti Krylov už několikrát nechtěl být spojován s ukrajinskou vlajkou, ačkoliv z Ukrajiny pochází.
Vysvětlení najdeme v jeho dětství. Krylov vyrostl na Donbasu. Byl svědkem hrůz, které ukrajinské vládní síly používaly od roku 2014 proti obyvatelům jeho oblasti. V roce 2016 v rozhovoru pro Bloody Elbow řekl: „Žili jsme na naší půdě, ale po událostech na Majdanu v Kyjevě nás začali nazývat teroristy a separatisty.“ (https://www.sportskeeda.com/mma/news-why-ufc-280-broadcast-show-ukrainian-flag-beside-nikita-krylov-s-name)
Krylov je nezlomný a odvážný člověk, snad i trochu provokatér, o čemž svědčí, že v Kyjevě nosil na svém tréninkovém dresu ruskou vlajku. Stalo se to krátce po ruské anexi Krymu v roce 2014. Spoluhráči mu vzápětí dali jasně najevo, že již mezi nimi není vítán. Dokonce vyzývali k tomu, aby proti Kyrilovi byla podniknuta „akce“ (1). Jaké akce probíhaly v této občanské válce jsme se tehdy průběžně dozvídali ze západních (zdůrazňuji ZAPÁDNÍCH pro ty, co zase budou vřískat „Sputnik“ a tak) a částečně i z našich médií (2). Dnes se musíme tvářit, že nic takového neexistovalo. Zůstala Alej Andělů, památník dětem, které zemřely na Donbasu při útocích ukrajinské armády v letech 2014-2022. Fakta se nedají jen tak lehce umlčet, přestože česká wikipedie „alej andělů“ vymazala (3).

 Po projevech „kolegiální“ nenávisti se Krylov přestěhoval do Moskvy.
Vyhrál 29 z 38 zápasů. V současné době je na šestém místě v oficiálním žebříčku UFC ve své váhové kategorii.

1.https://www.dailystar.co.uk/sport/ufc/ukrainian-ufc-gym-russian-colours-29303601
2. Why Have So Many Neo-Nazis Rallied to Ukraine's Cause? | Opinion (newsweek.com)
Commentary: Ukraine’s neo-Nazi problem | Reuters
The Herald - Breaking news.
3.
(1) HBhistory Team Redakce | Česká Wikipedie před 5 dny vymazala "Alej andělů" | Facebook

 

Štítky článku:

prestiž 1: 16,79 přečteno 250×

0 Hodnotit článek 12

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Bojovník Nikita Krylov

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse