Necenzurujeme.cz

Probuzení

Vize idealisty

Je to neúprosná bitva. Mainstream se snaží zlikvidovat alternativu, kterou vnímá jako nastupující konkurenci, protože ztrácí (vlastní vinou) svoje publikum. Alternativa se pro změnu raduje ze ztrát hlavního proudu, kterým upřímně pohrdá.
Tento způsob myšlení je však hrozbou, která by mohla vést k tomu, že dojde ke zničení svobod obou soupeřících stran, a v konečném důsledku nás všech.
Leč nepředbíhejme událostem, jak se říkalo ve starých románech, které se nyní dočkávají přepisu od neuvěřitelných neumětelů.

Nemyslím si, že v médiích hlavního proudu jsou jen zkorumpovaní, nebo fanatičtí manipulátoři a pozéři, jejichž inteligence je mimořádně limitována, ale přesto nám diktují, co si máme myslet, co říkat…
Hmm… mluv o ďáblovi a uslyšíš máchání jeho křídel. Musíme na to jít jinak.

Znám osobně sice jen dva novináře z hlavního proudu, ale ti v hlubokém soukromí říkají, že kdyby napsali, co si skutečně myslí, okamžitě by přišli o práci. Dvě vlaštovky, které by jednou mohli přeletět do našeho alternativního hnízda i s menším (tady nejsem idealista) hejnem. Odpusťme jim tedy jejich nynější částečně pochopitelný strach, aby se před přeletem nad kukaččím hnízdem mohli probudit.
Chyba je v Systému, který k tomuto lidi nutí, vychovává a zastrašuje je, což nejnověji vidíme na případu pětibojaře Davida Svobody, ke kterému se Systém zachoval obzvlášť sviňsky.
Ostatně ani na straně alternativy nejsou jen andělé horující s čistým srdcem pro pravdu pravdoucí, přesto alternativa zůstává přirozenou reakcí na současný způsob zpravodajství.

Jedinou cestou, jak z tohoto informačního marasmu vybřednout je, aby se novináři z hlavního proudu, kteří chtějí zase dělat starou poctivou žurnalistiku, spojili s občanskými žurnalisty z alternativy, a společně čelili současné výzvě: Novému druhu války proti občanům.
Války o ovládnutí jejich mysli.

 

 

Štítky článku:

prestiž 1: 15,82 přečteno 324×

0 Hodnotit článek 10

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Probuzení

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse