Necenzurujeme.cz

Najdi si mě

Zpráva z médií, tento týden: "Ministerstvo vnitra dalo na svém webu k dispozici ke stažení seznam uživatelů datových schránek obsahující jejich osobní údaje, a to včetně celého jména a kompletní adresy trvalého bydliště."

O ochranně osobních údajů se mluví na každém kroku, přesto ministerstvo vnitra pojalo skvělý nápad zveřejnit jména a adresy uživatelů datových schránek. Zdá se, že v tomto případě novináři trochu zaspali, protože tato možnost je údajně v provozu už rok.
Funguje to spolehlivě. Na webu Datové schránky kliknete na Seznam datových schránek, zadáte jméno a vylezou kompletní adresy. Štěstí máte, pokud se jmenujete třeba Novák, těch adres se objeví přehršle. Pokud ovšem budete Quido Novák, máte smůlu. Zneužít se dá všechno, zvláště v dnešní době, kdy se příliš nediskutuje, ale protivníci se v otázkách, které momentálně rozdělují společnost, rovnou zadupávají do země.
Vynikající pomůcka pro Antifu a podobné milovníky svobody slova, kteří nenávidí jakýkoliv jiný názor a mstivost mají zakódovanou ve svých genech. Vylučovací metodou si vás najdou a záhy vám i celé rodině "vylepší" život.

 Přitom v některých případech je péče o ochranu osobních údajů až dojemná. Známý je případ z posledních dní, kdy došlo ke zveřejnění videa, na kterém občan zastaví s vozidlem na přechodu pro chodce (stalo se koncem minulého roku, proč bylo video zveřejněno až nyní, je skutečně otázkou, jak namítají obránci této VIP), městský policista mu udělí celkem korektní napomenutí, načež občan se zachová jako drzý hysterický fracek, který si myslí, že mu patří celý svět. Obraz muže byl rozostřen, hlas pozměněn. Přesto později vyšlo najevo, kdo byl tímto majitelem zeměkoule. Netřeba jmenovat, médií už to prošlo dostatečně.
V tomto případě chce Úřad pro ochranu osobních údajů prověřit, podle čeho městská policie vybírá videa ke zveřejnění svých zásahů a zda dostatečně chrání identitu lidí v těchto záznamech. Tato záležitost Úřad trápí, zveřejnění osobních údajů na DS ji ponechává zcela chladnou.
I když ne tak docela. Mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Řepka sdělil, že pokud fyzická osoba není spokojena s uvedením svých údajů v seznamu držitelů DS, může podat podnět, ale současně dodal, že Úřad věc prověří a uvidí se.
Co se uvidí Řepka nesdělil.

 

Štítky článku:

prestiž 1: 16,80 přečteno 371×

0 Hodnotit článek 11

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Najdi si mě

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse