Necenzurujeme.cz

Když se z devadesáti procent stane osm procent

Zloděj kříčí chyťte zloděje. Vláda bojuje proti dezinformacím, ale sama si osobuje právo šířit polopravdy, zřejmě v mylně chápaném pojetí vyššího dobra.

Zní to jako nesmysl. Leč žijeme v době, kdy i nemožné je možné. Paní Pekarová Adamová na svém Facebooku (10.10.) radostně oznámila, že "naše zásobníky plynu jsou naplněné na 90 procent". Vláda tuto záležitost prezentuje tak, jako by do zásobníků pumpovala plyn pro nás, občany České republiky. Nuže, uvidíme, jak se věci mají.

Pekarová Adamová má pravdu, zásobníky na území České republiky jsou naplněny na 90 procent. Jak je už všeobecně známo, nejsou to naše zásobníky. Ale o to teď nejde.
Uvedených devadesát procent je zhruba 2,8 miliardy kubíků plynu (1). Toto množství by nám na celou zimu skutečně stačilo, kdyby tu nebyl jeden problém.
Zásobníky si především plní obchodníci, kteří ho tam uskladňují pro svoje zákazníky. Tedy i pro zahraniční zákazníky. Je otázkou, kolik zbyde na nás.
Česká republika má v zásobnících uloženo 240 miliónů kubíků plynu v rámci státních hmotných rezerv. To je z uvedeného objemu přibližně necelých 8 (ano - slovy osm) procent.
Vláda by měla říct celou pravdu, neboť polopravdy jsou v podstatě dezinformace, a proti těm, jak dobře víme, je třeba bojovat.

(1. YouTube: ABJ - Rozhovor s Alenou Vitáskovou, 13.10.)

Štítky článku:

prestiž 1: 20,37 přečteno 390×

0 Hodnotit článek 16

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Když se z devadesáti procent stane osm procent

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse