Necenzurujeme.cz

Lvice a králík

Média přinesla zprávu, že v Itálii zvítězila profašistická strana. Jak už jsme si od mainstreamu zvykli, vždy vytáhnou jen tu stranu mince, která se jim hodí do krámu.

Vidí to tak, že v zájmu jejich vyššího dobra mohou lhát, podvádět a přinášet zcela zjevné dezinformace. Kdyby jen z desetiny takto postupovala alternativa, všichni ti kontroloři a cenzoři by povykovali jako zběsilí. Média se v tzv. liberální demokracii proměnila v totalitární dozor a ideologickou hlásnou troubu.
Ale k věci.
Historii strany Bratři Itálie lze dohledat, třeba na Wikipedii. Proto jen stručně.
Bratři Itálie jsou stranou národně konzervativní a velmi kritickou ke stávající podobě EU. Přesto nejsou pro vystoupení Itálie z EU. Tento fakt od mainstreamu rozhodně neuslyšíte.
A každý subjekt, který se hlásí k nacionalismu a konzervatismu se nutně musí stát vyděděncem a obětí nařčení z fašismu, a to i bez zcela zjevných příčin.

Giorgia Meloniová jasně říká: „Nejsem fašistka, my Bratři Itálie odmítáme jakékoliv diktatury. Minulé, budoucí i současné. Ve straně nechci žádnou imbecilní nostalgii po fašismu.“
Tohle ovšem média nechtějí slyšet.
Meloniové vyčítají její minulost. No dobře, nebyla to zrovna vzorná žačka, jako třeba jistá (nebudu jmenovat) naše politička. V roce 1992 jako patnáctiletá (!) se aktivně zúčastňovala konfliktů mezi pravicovými a levicovými studenty, kde docházelo k fyzickým střetům. Její spolupracovník Marco Marsilio o ní řekl: „Měla odvahu jako lev. Násilí a urážky ji neděsily, staly se jen důvodem, aby si stála na svém.“

Tak nevím, jestli tohle je zrovna negativum. Je pořád lepší mít v čele bojovnou lvici než ustrašeného králíka.

Štítky článku:

prestiž 1: 23,05 přečteno 412×

0 Hodnotit článek 20

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Lvice a králík

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse