Necenzurujeme.cz

Přetažená struna

K čemu povede výzva české vlády? Souhlasit se musí bez výhrad! Cemperova konspirační teorie.

Nová vládní kampaň vyzvala Čechy aby bojovali proti dezinformacím a ruské propagandě. A aby občan nebyl na pochybách jakže to má bojovat, hned přidala návod: nahlašujte lživé zprávy a ruskou propagandu. Jinými slovy - udávejte se. Nebylo tak těžké odhadnout, co se tímto v současné epoše všeobecné nenávisti vyvolá. Jaká to bude udavačská smršť. Přesto nápad, který nemá obdobu ani v totalitních režimech, dostal zelenou.
Uvedu jeden příklad za všechny. Nedávno proběhl v médiích případ učitelky, kterou si nahrál její žák, když mluvila o válce na Ukrajině. Obsah její řeči a nahrávku nyní řešit nebudeme. Společnost se opět rozdělila na dva nesmiřitelné tábory. Pak už jen stačilo zastat se učitelky na sociální síti a hned v komentářích poletovalo vyhrožování o podání trestního oznámení. Když už tohle někdo chápe jako důvod k nahlášení, dokážete si představit co můžeme čekat?
S jistou nadsázkou by se dalo říct, že za chvíli to tady bude vypadat jak za Francouzské revoluce, kde davy kráčely pod gilotinu. Tady budou kráčet davy nahlášených "zločinců" na policejní stanice a skuteční zločinci budou otvírat šampáňo. Policie zůstane naprosto ochromena.

Vždycky, ale skutečně vždycky, ať se to týká čehokoliv, musíme tu pomyslnou strunu přešponovat. Přejmenováváním ulic, vyvěšováním vlajek, zákazem mluvit o některých paralelních jevech, které pomoc uprchlíkům doprovází. Pochopitelně, že přetažená struna zní falešně. A čím více se trvá na tom, že hraje rajskou hudbu, tím větší protitlak vyvolává. Natahovači struny jsou nemilosrdní. Musíš souhlasit bez výhrad, bez výhrad jásat, bez výhrad vítat. Jak to není bez výhrad, je to Putin! A jeho agent.
V poslední době kolem sebe vidím spoustu těchto "agentů", odmítajících jedinou šířenou pravdu. Nešťastná přetažená struna.

"Českou vlaječkou na profilovce někteří maskují kolaboraci s Ruskem", píše Jan Cemper na Manipulátoři.cz. Jestli tohle nevyprovokuje k masovému přidávání si české vlajky na FB profil, tak už nic. Noční můra pro ty, které česká vlajka tak dráždí. Cemper dále tvrdí: "Naprosto zřejmé je to například na příspěvku, který si přeje, aby v Rusku byla zformována Československá jednotka, která po boku ruské armády dobude Prahu." Podle Cempera to údajně sdílí kolaboranti, kteří mají takové přání a jako maskování si vyvěšují českou vlajku. Jak zjistil kontrolor faktů, že to sdílí právě tito lidé? Zjevilo se mu to v hořícím keři? Žádný odkaz, nebo nedej bože důkaz, totiž neuvádí. I kdyby takový příspěvek existoval (a možná skutečně existuje) je naprosto jasné, že ho napsal pomatený člověk, nebo provokatér.
Vyvěšování českých vlaječek na profilu Facebooku nemá co dělat s Cemperovou fantasmagorií, ale s tím, co jsem už uváděl. S duševní sebeobranou. Někomu se prostě nelíbí, že na všech možných i nemožných místech je vyvěšována ukrajinská vlajka. I projev solidarity má určité hranice, které, když se přestoupí, mění solidaritu ve frašku.
Jan Cemper ovšem potřeboval ukázat, že také bojuje. I za cenu, že by jeho informace potřebovaly drobnohled jiného kontrolora faktů.

Fanatici jediného správného názoru zaměřili svoji nenávist na spoluobčany, kteří nejsou nepřátelé, ale jen odmítli mít pozastavené myšlení.
Jenomže jak známo - přetažená struna dříve nebo později praskne.

 

 

Štítky článku:

prestiž 1: 30,85 přečteno 577×

0 Hodnotit článek 33

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Přetažená struna

garik:
Ta učitelka měla naprostou pravdu !

V interní diskusi je 1 příspěvků | poslední příspěvek 26. 4. 2022 10:13 || Diskutovat

Facebook diskuse