Necenzurujeme.cz

Dvojí vidění

Karel Schwarzenberg je pobouřen tím, že Václav Klaus prý "zaútočil na Markétu Pekarovou Adamovou velmi tvrdými slovy." 

Míní tím reakci Václava Klause na příspěvek předsedkyně dolní komory Parlamentu. "Ale já jsem byl vychován v tom, že muž na ženu takto hulvátsky útočit nesmí," napsal Karel Schwarzenberg.
Tak o co tady vlastně jde?
Markéta Pekarová Adamová pronesla moudro, že Češi svého Babiše už vyhnali a ona pevně doufá, že se totéž povede Maďarům s Orbánem.
Ponechme nyní stranou, že vyhnání Babiše se tak úplně nekonalo, protože jeho hnutí má víc poslanců, než kterákoliv vládní strana jednotlivě. A Maďarům se zřejmě do vyhnání Viktora Orbána také příliš nechce. Markéta Adamová Pekarová nejspíš bude muset požádat o výměnu maďarských voličů, protože Orbána podporují už skoro sedmnáct let s výsledkem přes čtyřicet procent. To je přece jen něco jiného, než skóre TOP 09. Netřeba jistě podrobně rozebírat.
A co na to tedy tak hrozného řekl Václav Klaus, že Karel Schwarzenberg potřeboval sepsat protest?
Asi toliko: „Paní Pekarová svými slovy poškozujícími vlastní zemi a její zahraniční politiku potvrzuje, že nezralé arogantní osoby do vrcholných státních funkcí nepatří.“
Tak pravil Václav Klaus.
Co je na této kritice hulvátského?
Pokud by pan Karel chtěl skutečně vidět nechutné útoky na ženu, ať si znovu přečte co třeba na adresu Hany Lipovské ( a je jedno jestli s ní souhlasíme, nebo ne) napsali Trabant a Režižer. Trvám na "režižerovi", není to překlep.
Sprostému slovnímu napadení od jiných slušňáků neunikly ani další dámy, které mají jiný názor než je ten jediný správný vyvolený povolený.
Proč v těchto případech Karel Schwarzenberg a ostatní liga gentlemanů mlčí jako zařezaní? Zvláště když byli vychováni, že muž na ženu hulvátsky útočit nesmí.
Že by dvojí vidění reality?
Asi to platí obecně.
Na někoho může být spuštěna organizovaná šikana a žádné rozhořčení našich Slušných neproběhne.
Protože to není "náš člověk". Do toho se může kopat co huba ráčí.
Ale když je ve hře "náš" (rozuměj jejich) jedinec, tak to už je jinačí šrumec.

 

 

Štítky článku:

prestiž 1: 18,21 přečteno 252×

0 Hodnotit článek 14

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Dvojí vidění

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse