Necenzurujeme.cz

Muž z Moskvy

Do České republiky přiletěl pasažér s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Tvrdí to zdroje časopisu Respekt. Je "neznámý zdroj" tím seriózním pramenným materiálem, po kterém se neustále volá? Tato spiklenecká teorie připomíná epizodu ze Švejka, kde strážmistr Flanderka odhalil ruského špióna. V tomto duchu jsem také pojal následující malou fikci.  


Z letadla vystoupil muž středních let s černými brýlemi značky Wayfarer Black. Měly v sobě zabudovanou vysílačku, televizi, kameru a v případě nutnosti se daly použít i jako mikrovlnka. Rozhlédl se kolem sebe. Je na místě. Na Letišti Václava Havla v Praze.
Říkají mu Vasil Čistič. Muž pro zvláštní operace. Tentokrát má za úkol eliminovat tři místní komunální politiky, kteří obsadili místní ministerstvo zahraničí, ministra izolovali na půdě a sami řídí zahraniční politiku této země. Špatným směrem, říkal Vladimír Vladimírovič.
Je v České republice. Musí být opatrný. Zdejší kontrarozvědka patří k nejlepším na světě. V podstatě je úplně nejlepší. Ostří hoši, žádní čučkaři!
Muž potěžkal svůj kufřík a zamyslel se. Ten nápad jeho šéfa použít ricin se mu jevil jako dalekosáhlá pitomost. Už jednou ho varoval. Když tenkrát vymýšlel plán s Novičokem, který měl prošlou dobu spotřeby. Taky to tak dopadlo.
Muže trápila ještě jedna věc. Při letu z Moskvy do Prahy vypil několik stakanů vodky. Vlastně popíjel ještě než nastoupil do letadla. Má takový neurčitý pocit, že všem v letadle ukazoval tu zatracenou flašku s ricinem a holedbal se, že je to medicína pro tři zlobivé hochy.
Jejich jména a adresy se naučil ještě v Moskvě, ale jak se zdá, teď po vypité vodce všechno zapomněl. Bude se muset někoho zeptat.
Mužovo oko spočinulo na chlápkovi, který stál na přistávací ploše a na mikině měl cedulku PRESS.
Novinář. Ten bude vědět!

 

Štítky článku:

prestiž 1: 16,94 přečteno 405×

0 Hodnotit článek 11

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Muž z Moskvy

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse