Necenzurujeme.cz

Švejnar chce komunisty do vlády ! (?)

Švejnar chce komunisty do vlády? Premierem bude Grebeníček, Ransdorf nebo Filip? Někteří politici po krátké době v politice ztrácejí soudnost. Jiní, ještě jako nepolitici ztrácejí soudnost ve chvíli, kdy se jim otvírá „perspektiva“ politiky. Jedním z nich bude zřejmě pan profesor Švejnar. Před pěti lety bylo Václavu Klausovi vyčítáno, že se šel představit do všech politických klubů, včetně klubu KSČM. Pak antiklausové pokřikovali, že byl zvolen komunisty. To pan profesor Švejnar je jiná kapacita, protože ve chvíli, kdy začíná ztrácet pevnou půdu pod nohama (kterou nikdy neměl) v pátek v televizi prohlásí větu, která z pro mě nepochopitelných důvodů zůstala bez povšimnutí. Ta věta nebyla určena veřejnosti, tu vetu měli hlavně slyšet poslanci a senátoři zvolení za KSČM.

Příštím premierem bude Grebeníček, Ransdorf nebo Filip? Profesor Švejnar řekl v televizi, že KSČM jde demokratickou cestou a že podle něj je to strana státotvorná. Pokud je jakákoli strana v opozoci, logicky nemůže být státotvorná, protože se snaží bořit nebo alespoň blokovat to, co prosazuje strana, jež volby vyhrála a to za podpory stran koaličních. Aby mohla být KSČM státotvornou stranou, musela by volby vyhrát levice. ČSSD nebo KSČM a obě strany by šly do koalice a pravice do opozice. Snad jen lidovci by šli do vlády, protože ti tak činí historicky vždy a za jakoukoli cenu.

Tedy Grebeníček premierem a Paroubek předsedou Parlamentu, nebo naopak. A Švejnar presidentem. Pan Švejnar zřejmě platí KSČM předem za to, aby jej volila. Jak vidno, pan Švejnar se ver Spojených státech zapoměl seznámit s historií ČR, tzejména s tím, co komunisté prováděli v letech 1948 – 1989. Pan Švejnar svým prohlášením v televizi veřejně pošlapal listopad 1989 a úsilí všech demokratických sil, které k 17. listopadu 1989 značným dílem přispěly.

Grebeníček, Paroubek a Švejnar. Tak pan Švejnar pravděpodobně plánuje vedení tohoto státu. Pak by ale tato trojice mohla spolu se zkušeným tichým společníkem Stanislavem Grossem založit pomalu soukromou burzu s akciemi. Nejlépe státními. Něco jako nenápadné znárodňování ala „ParoubŠvej“, nebo KomŠvej“ či podobně. Pod heslem bohatým brát a chudým dávat. Nebo „vše pro EU“. Bohatým brát. Nejen bohatým v mercedesech, jistě by došlo na všechny podnikavé, tedy i na živnostníky. Jen vzpomeňte na registrační pokladny a minimální daň, kterou musíte platit i když jste v prvním roce podnikání, kdy začínáte a tedy logicky musíte investovat a těžko vytváříte zisk. Tu daň expremier Paroubek a exministr Sobotka nikomu neodpustili. Desítky milionů kamarádovi z Karlových Varů ale ano. Podpořili tak v podnikání agenta StB. Dnes podporují profesora Švejnara.

Dnes pan Rath a jiní bývalí vládní politici a s nimi levicově smýšlející umělci nabádají k občanské neposlušnosti a tedy k porušování zákona. Radí lidem, aby neplatili u lékaře. Platit je ale třeba, protože se už konečně musí začít splácet dluhy za 8 let vlády ČSSD. Bezplatné zdravotnictví je socialistický blábol, jen si sečtěte, kolik platíte spolu se svým zaměstnavatelem ze mzdy na zdravotní pojištění.

Když je podle levice a profesora Švejnara Václav Klaus špatným presidentem, proč má na svých zahraničních cestách plné posluchačské sály? Kolik lidí a jak často chodí na Švejnara? Václav Klaus je nositelem 41 čestných doktorátů vysokých škol a univerzit (z toho 5 českých) po celém světě. Vedle toho obdržel dalších 32 dalších zahraničních cen a vyznamenání. Světoznámý Jan Švejnar má podle svého webu jeden čestný doktorát ze ZU v Plzni.

Švejnar je lepší, píše v blogu paní senátorka ČSSD Gajdůšková. Nadšeně. Jako by byla členkou KSČM. Švejnar je tedy zřejmě podle paní senátorky lepší, protože nás požene do bezvýhradného područenství EU. Pak asi budeme muset měnit po velikostech úlů i velikost prezervativů a snad i penisů, abychom se vešli do norem EU. Je lepší protože on (a ne Klaus) dle svých slov vymyslel privatizaci, která je dodnes vytýkána antiklausovci současnému presidentovi. Je lepší, protože nežil v ČR ale v USA. Třeba pak pan Švejnar snadno prosadí radar a trest smrti v plynové komoře. Je lepší, protože prohlašuje, že komunisté jsou demokratická a státotvorná strana. Je lepší, protože je antiklaus. Je podle paní senátorky lepší, protože pak by byl čechoameričan vrchním velitelem ozbrojených. A první dámou ČR by byla čistá američanka a žvatlala by na děti v kojeneckých ústavech anglicky. A všichni by se povinně učili anglicky, aby jí rozuměli. Snadněji by se prosadil radar s americkou obsluhou. Snadněji by se prosadily americké investice, zbrojní zakázky nevyjímaje. Amerika by v Evropě snadněji konkurovala Rusku. O významných výročích by vedle amerických vlajek vlály i vlajky rudé. Vlajky komunismu.

Jak známo, ČSSD za 8 let vlády naší republiku naprosto katastrofálně zadlužila. Křičí však, že právě ona zvýšila životní úroveň našeho národa. Ano, i tak by se to dalo říci. Ale za jakou cenu? ČSSD zvýšila životní úroveň nás všech na dluh. Za cenu katastrofálně deficitních rozpočtů. Za cenu investičních pobídek pro zahraniční firmy, kterým na deset let odpustila daně. Ano, stoupla kupní síla obyvatelstva. Ovšem za cenu 800 miliard dluhu, které mají občané půjčeny od bank a značná část již dnes není schopna splácet. Jen v letošním roce bylo realizováno 300 000 exekucí !

ČSSD zvýšila životní úroveň nás všech na dluh. Ten dluh ale nebude ČSSD splácet, budeme jej splácet (a splácíme) my všichni. A budeme platit mnohem víc, pokud se ČSSD s komunisty pod vedením profesora Švejnara dostane zase k moci.

Zač utratila ČSSD peníze „na dluh“ ze státního rozpočtu? Zač, když jsou naše silnice v katastrofálním stavu, když její „sociální politika“ vedla a vede k zdražování energií o 10 % ročně, k rozvalu zdravotnictví a školství a vyvolává stávky? Není pro levici nic snazšího, než vše rozkrást, rozdat a zničit jako vládní strana a pak se tiše ve stínu chechtat, jak se český volič odvrací od pravice, protože pravice, aby napravila socialistickou destrukci, logicky musí realizovat nepopulární opatření. Třeba formou plateb u lékaře.

V mediích se objevilo nejen oficielní vyhlášení kandidatury profesora Švejnara na prezidentský úřad. ČSSD vyjádřila svému prezidentskému kandidátovi plnou podporu. KSČM se stále nevyjádřila a čeká. Čeká na výsledek rouhodujícího jednání se Švejnarem. Jeho možnou podobu pan Švejnar nastínil v televizi. KSČM je podle něj demokratická a státotvorná strana. Co bude obchodním případem při jednáních Švejnara s komunisty? Účast komunistů ve vládě?

Pan profesor Švejnar chce dle jeho slov být moderním prezidentem, něco jako managerem tohoto státu v rámci EU. Chce snad zvýšit prezidentské pravomoce a ovládat tento stát spolu s vládou (ČSSD a KSČM?)? Jinak by totiž nemohl být managerem, na to dnešní prezident nemá pravomoce. Pan profesor Švejnar je dle svého dosavadního vystupování spíše managerem „made in USA“, euronadšencem a od včerejška propagátorem komunismu.

 

DĚKUJI, ALE TAKOVÉHO PRESIDENTA OPRAVDU NECHCI!

 

Ostatně, to už tu jednou bylo. Od února 1948. A všichni víme jak to dopadlo. Jen jsme tehdy nelezli do zadku EU, ale rudému bratrovi. Považoval jsem pana Švejnara za důstojného člověka do chvíle kdy byl „jen“ profesorem a ekonomem. Svým chováním při „presidentské kampani“ a „legalizací“ komunismu jako demokratické a státotvorné síly jakoukoli důstojnost ztratil.

 

 

 

Štítky článku:

prestiž 1: 75,59 přečteno 4 503×

0 Hodnotit článek 272

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Švejnar chce komunisty do vlády ! (?)

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse