Necenzurujeme.cz

Jiří Paroubek je zkorumpovaný ? Podá demisi?

Pane Jiří Paroubku, kdy na základě Vámi prosazované presumpce viny po zveřejnění faktu, že Vaše bývalá vláda (či Váš bývalý ministr) Vašemu blízkému kamarádu odpustila dluh vůči státu ve výši 26 milionů odstoupíte ze všech politických a veřejných funkcí? Kamarádovi Jiřího Paroubka odpustil dle včerejší informace v tisku exministr financí Sobotka 26 milionů a pan expremiér se nám zase rozčiluje na novináře. Ano, Jiří Paroubek je často v mediích a to nejen bulvárních. Neustále si stěžuje na pravicové novináře, pravicový tisk. Jenže tento tisk se pouští do všech úhlopříčně politickým spektrem. Jako blogger se na idnesu Jiří Paroubek permanentně pouští do pravice a tak není divu, že se zase pravice pouští do Paroubka. Nicméně, na rozdíl od pana Paroubka pisatelé blogů nejsou nikomu poplatní, píší svobodně své názory a to se blogerovi Paroubkovi líbí nejméně. Milenec a novomanžel se sexymozkem a budhovským pupkem si totiž neuvědomuje jednu zásadní věc. Příčinou toho mediálního shonu kolem Jiřího Paroubka je Jiří Paroubek sám. Je Jiří Paroubek zkorumpovaný? Dle Kubiceho zprávy organizovaný zločin prorostl do vládních sfér. Prorostla tam tedy logicky i korupce. Díky kampani proti Kubicemu se však těžko dozvíme, ke komu konkrétně prorostla. Kdysi Miloš Zeman vyhlásil akci „Čisté ruce“. Jak sleduji media, do jejích sítí se chytá ČSSD sama. Zatím však téměř beztrestně. Je snad dnes již nepravdivý text na k blogu přiložené koláži stejnou pohádkou, jako reakce pánů Paroubka, Sobotky a Grosse?

V neděli idnes zveřejnil informaci o tom, že vláda Jiřího Paroubka odpustila jeho kamarádovi 26 milionů. Respektive exministr Sobotka. Jiří Paroubek okamžitě reagoval a argumentoval, že má tisíce známých a to že stát někomu něco odpustí, neznamená, že o tom Jiří Paroubek ví, nebo že k něčemu takovému dal popud. V tom má pravdu, protože i já znám Jiřího Paroubka a stát mi pro změnu neodpustil nikdy nic. Sousedce zase stát odpouští, že mlátí veřejně děti a psa násadou od lopaty. Ale sousedku na kamarádku Jiřího Paroubka nekoštuji. Ostatně, má prý papíry na hlavu, takže se s panem Paroubkem seznamovat nemusí. Jiří Paroubek je ale jako politik šikovný demagog, což opět dokázal svojí reakcí. Na jedné straně uvede, že má tisíce známých. O tom pochybuji, myslím, že jich bude několik set. Jistě, Jiřího Paroubka zná od vidění tisíce lidí, on je ale těžko. Kamarádů a přátel pan Paroubek tolik nemá, budou jich tak maximálně desítky a to stěží, spíše do deseti., ale to asi problém není. Co ale problém je je fakt, že pan Dvořák kterému exministr Svoboda odpustil dluh 26 milionů, je Paroubkův kamarád. Ba co víc. Je to osobní přítel. Stejným přítelem Paroubka je prý pan Kočka, před časem mediálně spojovaný s vraždou podnikatele Mrázka. Kolik takových přátel Jiří Paroubek má? Dle jeho slov tisíce. Pak bych se na jeho místě nebál, že nevyjde s penězi, když jich po rozvodu a svatbě má málo.

Jak to tedy je se zkorumpovaností či zkorumpovatelností ČSSD a jejích představitelů? To ví snad jen oni sami a možná lidé od pana Kubiceho. Zapátrejme v historii o čem se mluvilo, psalo a přestože to bylo na dlani, nějakým záhadným způsobem se to nikdy neprokázalo. Po dnes narozené kauze pana Paroubka – Svobody – Dvořáka je nejmladší rychlé zbohatnutí Stanislava Grosse. U Dvořákova případu si pan exministr Sobotka nepamatuje, že by něco takového podepisoval. U Grossových akcií si zase nikdo nepamatuje, že by jakkoli ve vládě upřednostnil danou společnost. Před tím si zase pan Gross nepamatoval, od koho si vlastně peníze půjčil, pak si to nepamatoval jeho strýc a nakonec tehdejší držitel směnky, pro kterého měla směnka cenu zlata, ale nakonec ji zřejmě zfetován spálil, nebo to prostě udělal, protože Standa je kamarád. Před tím zase Roman Krejčíř upozornil na jinou směnku, o které bylo okamžitě prohlášeno, že jde o padělek, aniž by ji kdo spatřil. Vždyť ostatně pan Krejčíř je osoba prchající před našimi zákony, takže logicky si automaticky vymýšlí že?

Před časem zase exministr obrany vlády Jiřího Paroubka v době, kdy ČSSD po prohraných volbách blokovala jmenování nové vlády (zřejmě proto, aby její exministři stačili dokončit co dohodli) defacto v poslední den, kdy sedí na ministerstvu podepisuje miliardový kontrakt na dodávku obrněných transportérů. A to přes protesty (nejen) opozice a vyjádření presidenta, že v tomto období by exvláda neměla takové kroky činit. I když dodávka transportérů není právně levná, na celém kontraktu je daleko zajímavější ještě jedna skutečnost. Stát se zavazuje, že servis a opravy těchto transportérů bude dělat jedna jediná firma. Po dobu 30 let. Tedy možná za mnohem vyšší cenu, než kolik transportéry stály. O tom se však cudně mlčí. Vojenská zakázka se bez lobbingu neobejde. Lobbisté to bez politiků nezvládnou. Lobbisté nepracují zadarmo. A politici?

Před tím zase zcela nelogicky vláda ČSSD uzavřela kontrakt na dálniční mikrovlnné mýtné, přestože všichni odborníci dávali negativní stanoviska a doporučovali satelit. Dnes či zítra se vše na satelit stejně předělávat bude a zaplatí to daňový poplatník. O korupci nejmenovaného ministra si tehdy štěbetali vrabci na střeše a ťukala do ní i media. Marně.

A před tím zase vláda schválila stavbu dálnice, jež byla o miliardy předražena a pak zaplatila dodavateli odstupné snad stovek milionů jako pokutu za nedodržení smlouvy. Opět z kapes daňových poplatníků. Před tím zase exministrině zdravotnictví za ČSSD a později i exministr informatiky za ČSSD dostali soudní „pohlavek“ za něco, co vlastně neudělali. Měl jim snad vyprášit z hlavy vzpomínky na to, co udělali druzí?

No a před tím zase opět vláda ČSSD zcela zamítla koupi stihaček a místo toho zvolila pronájem. Co na tom, že vyjde několikanásobně dráž než koupě? Máme dohodu se Švédy o pobídkách a investicích a zakázkách a .... a tyto věci jsou ošetřeny smlouvou, smlouva je pro ČR výhodná tvrdila tehdy ČSSD. Možná právě proto byla spuštěna mediální kampaň švédsko anglických novinářů o této akci. Novináři dokládali v tomto kontraktu úplatky lobbistům ve výši stovek milionů. Lobbisté z těchto milionů pár politikům logicky zaplatili jen (?) černou kávu při jednání. Ta kampaň pomohla jedné věci – zamést stopy. Upozornila totiž na křehká místa. Nicméně část smlouvy, kde se o těchto věcech hovoří, je tajná. Tedy výhodnost není jak posoudit a není jak posoudit, zda ty miliardové zpětné výhody ze Švédska dostala či nedostala firma spřátelená s ČSSD. Vojenská zakázka se bez lobbingu neobejde. Lobbisté to bez politiků nezvládnou. Lobbisté nepracují zadarmo. A politici?

Další kauzou je „Pět na stole českých“, další otázkou je, proč vlastně OPRAVDU ČSSD vadí lidé jako Pitr, Krejčíř, Mrázek ? A co pan starosta Peťa a co evropské fondy? Vláda ČSSD schválila klíčové prodeje a nákupy za stovky miliard. Stálo by za to se jim věnovat blíže. Je prakticky nemožné, aby při těchto akcích, nákupu, prodeji nebyl nikdo zkorumpován. Otázkou zbývá jen zjistit, kdo a dokázat mu to. To nastiňovala Kubiceho zpráva. Myslel jsem si tehdy, že si díky jejímu zveřejnění pan Kubice schválil rozsudek smrti. Jsem rád, že se tomu tak dodnes nestalo a doufám, že se tomu tak nestane ani do budoucna. Otázkou je, co by se stalo, kdyby pan Kubice promluvil. Ještě štěstí, že nevím to, co pan Kubice. Vím jen to, co si přečtu z tisku. Tak tedy snad nespadnu z řetízkového kolotoče pana Kočky i přes to, že na Matějskou pouť nechodím.

Účast některých politiků ČSSD na akcích pořádaných pozdějšími (dle ČSSD) nepřáteli státu je druhořadá a svědčí spíše o školácké nezkušenosti účastníků těchto sedánků. Ale i tam se zřejmě nejen jedlo, ale i pracovalo.

Někdo kdysi snad prý vytuneloval Městskou banku. Její činnost tehdy spadala minimálně pod kontrolu Jiřího Paroubka, díky jeho tehdejší funkci na magistrátu. Také si o tom štěbetali vrabci. Asi odletěli do teplých krajin a vrátí se, až uběhne 12 letá promlčecí doba zvláště nebezpečných hospodářských deliktů. Pak jiný exministr ČSSD dle verdiktu soudu vytuneloval továrnu na kočárky. Jiný si zase koupil do své pracovny na ministerstvu omylem sedací soupravu + ještě něco za dva miliony. Omylem ji odvezl domů. Kdokoli by za to šel sedět, panu ministrovi ji stačilo (na státní útraty) odvézt z domova na svůj resort.

ČSSD mimo jiné občas křičí, že ODS vytunelovala tento stát a jeho vytunelování bylo prý možné díky nápadu Václava Klause s velkou privatizací. Těžko realizovatelné přímé spojení – zákon – jeho realizace – vláda (?) - kupující. Ovšem o čem se cudně mlčí, je jedna tichá budova na nábřeží Vltavy. Fond národního majetku. Zde (a nejen zde) měla silný vliv jiná politická strana. ODA. Vnímáním jejího dalšího vývoje – stačí sledovat od „Sarajevského atentátu v roce 1998“, měla tato strana blíže vlevo (a nejen tam) než vpravo. Navíc se prý její někteří členové hodně naběhali do kopce. Těch kopců v Praze zas až tolik není.

V mediích létají milionové až miliardové částky o kauzách, kdy je vysloveno podezření na korupci v řadách ČSSD. Oproti tomu je (aniž bych pana Topolánka omlouval) 200 tisíc rozdílu mezi kupní a tržní cenou za Volvo směšné a svědčí spíše o premierově těžkopádnosti (nejen v této věci). Pan Paroubek se snažil morálně před veřejností očistit svatbou s čilou blondýnkou, milující sexymozky z nevěry své ženě. Snažil se tak snad před námi očistit za nevěru a následný rozchod (připomínající spíše odstřel škodné) s dlouholetou manželkou, která se to, že má milenku a že se chystá rozvod, dozvěděla až z medií? Očistil se tím před někým? Přede mnou ne, a před vámi?

Vzpomínáte jak tehdy ještě komunistický rozhlas v letech 1985 – 6 začal hrát písničky z let 1967 – 9? Šly v rádiu pořád. Ne, to nebylo přehlédnutí komunistických cenzorů. To bylo nenápadné připomenutí doby, vyvolání stejných emocí jako v roce 1968. Vyvolání stejných myšlenek v lidech. Ty písničky zcela neoddiskutovalně evokovaly protistátní demonstrace, zejména v letech 1986 – 9. ÚVKSČ nebylo tak hloupé, aby si toho nevšimlo. Muselo si toho všimnout. Takže jediná možnost je, že k tomu dalo popud. V těch samých letech někteří právníci začali obhajovat disidenty. Někteří z těch právníků se náhodou stali po listopadu 1989 politiky. Z politiků se pak stali podnikatelé. Kdy tohle vše o čem píši vlastně začalo? Myslím si že v roce 1985 – 6. Studenti byli jen nástroj, jak zlegalizovat předání politické moci za jedinou protihodnotu – zachování moci ekonomické. Prostě posloužili k dohodě tak, aby to vypadalo přirozeně. Při pohledu zpět je vidět, jak bylo tehdejší OF zaskočeno pozitivním vývojem. Václav Havel byl tehdy prakticky nezvolitelný presidentem republiky. Vše ale vyřešil strategicky pozdější premier Čalfa. Bylo však tehdy zavření cesty Dubčekovi na Hrad jedinou cenou? A co akce bývalé StB Klín, Norbert a Zásah? V roce 1990 jsem konstatoval, že budou teprve spuštěny a byl jsem označen za blázna. Když formálně, respektive zákonem něco zrušíte, přestane to existovat a tedy fungovat. Jste si tím tak jisti? Nebojte, vše se vším souvisí a vše má svůj důvod. Proč po listopadu 1989 odešla sovětská vojska domů? Protože to navrhl Michael Kocáb? Nikoli, Rusko v té době muselo řešit aktivně své vnitřní problémy. Vojska odešla, protože potřebovala odejít. Myslíte že tyto věci s tematem mého dnešního blogu nesouvisí? Jste si jisti? Vraťme se ale do současnosti:

Je prakticky nemožné, aby si exministr Sobotka na svůj osvobozující podpis nepamatoval. Je nemožné, aby exministr Svoboda v okamžik podpisu nevěděl, že pan Dvořák je kamarádem pana Paroubka. Je jen těžko uvěřitelné, aby exministr Sobotka jako tehdejší i dnešní pravá ruka Jiřího Paroubka o žádosti o pardon premierova kamaráda a jejímu vyhovění neřekl. Pan Paroubek dle medií po rozvodu pomalu nemá na živobytí, až se mu jeho strana rozhodla (neúspěšně) přispět. Je s podivem, jak může předseda strany vystačit s částkou, která je pomalu menší než průměrná mzda, když jeho životní náklady musí být pětinásobné. Třeba ale pana Paroubka živí jeho novomanželka, třeba dostává z Karlových Varů pečená holoubátka. Snad je ale proboha nevozí vládní limuzina.

Pan Paroubek se zkorumpoval minimálně morálně a to nejen v mých očích. Pokud by se podobný případ stal v Německu, Francii, Itálii...prostě kdekoli v Evropě, pak by podal dotyčný politik okamžitě demisi. Ve Francii k tomu stačilo například nízké nájemné za byt v centru. Pane Paroubku, snad si při psaní těch vašich blogů všimnete toho mého. U opozičních politiků a několikrát i u vlastních jste se dovolával PRESUMPCE VINY. Proto se Vás pane Jiří Paroubku ptám, kdy tuto presumpci, kterou prosazujete na ostatních, uplatníte na sobě? Ptám se tedy:

Pane Jiří Paroubku, kdy na základě Vámi prosazované presumpce viny po zveřejnění faktu, že Vaše bývalá vláda (či Váš bývalý ministr) Vašemu blízkému kamarádu odpustila dluh vůči státu ve výši 26 milionů odstoupíte ze všech politických a veřejných funkcí?

P.S.: slovy herce z filmu "Jáchyme hoď ho do stroje: "Slezte z toho lustru Mc Donalde, vidím vás!"

 

 

Štítky článku:

prestiž 1: 64,66 přečteno 2 070×

0 Hodnotit článek 158

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jiří Paroubek je zkorumpovaný ? Podá demisi?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse