Necenzurujeme.cz

Vítězný Únor 2008.

Blíží se Vánoce 2009. Ano, Vánoce 2009 jsou za 5 dní. Lidi, jak bych si přál, aby to byl jen zlý sen...... Dárky mám koupené a moc práce ve firmě nemám, protože když platím daně ve výši 62% a každou cestu služebním autem musím mít předem schválenou finančním úřadem, proč bych se tedy snažil. Navíc, jako podnikatel mám v bytě bývalého bezdomovce a ze zákona jsem povinen jej 12 měsíců živit, starat se o něj a zajistit jeho opětovné začlenění do společnosti. Čekám, že mne každou chvíli napráská soused, protože ničím životní prostředí pálením tisků zákonů, které zrušila mimořádným opatřením vláda Jiřího Paroubka. A tak sedím u počítače a listuji v archivu zpravodajských serverů. Řadím si ty zprávy chronologicky tak, jak šly za uplynulé dva roky za sebou, protože mi v mysli zraje závažné rozhodnutí, které musím pořádně promyslet..... Prolétávám jen názvy článků a jejich úvodníky.

Zprávy z tisku:

28. února 2008: Presidentem České republiky byl dnes, ve třetím kole volby, zvolen profesor Jan Švejnar. Tento výsledek se dal očekávat po předchozím odchodu strany Zelených z koalice a jejich mimořádném sjezdu, který se usnesl, že bude tak, jako ostatní zahraniční strany zelených prosazovat levicovou politiku. Dva dny před tím podepsal Jiří Paroubek s Vojtěchem Filipem dohodu o budoucí spolupráci ČSSD a KSČM, pokud se KSČM veřejně vzdá komunismu. Jana Švejnara volilo ve třetím kole celkem 143 z 281 zákonodárců. Jak uvedl velvyslanec USA, americká strana nevidí důvod rušit panu Švejnarovi americké občanství. Bezprostředně po volbě prohlásil Jiří Paroubek že padne vláda, a nejen ta.

14. března 2008: Vláda padla ! Hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Mirka Topolánka, navržené ČSSD skončilo dnes v 17 hodin 28 minut. Pro vyslovení nedůvěry vládě hlasovali všichni poslanci ČSSD, KSČM, strany Zelených až na poslance Bursíka, který nebyl přítomen, protože v USA dojednával dodávku 145 větrných elektráren. Vzhledem k tomu, že Jiří Paroubek prosadil, aby hlasování bylo spojeno s usnesením sněmovny o konání předčasných voleb nejpozději do 3 měsíců, očekává se vyjádření presidenta Jana Švejnara k termínu konání těchto voleb. Pan president je doma v USA u manželky, jeho návrat se očekává do konce příštího týdne.

31. března 2008: mimořádný kongres ODS byl očekávaně bouřlivý a trval 4 dny. Na hlavu Mirka Topolánka se snesla ostrá kritika za nezvolení Václava Klause presidentem ČR i za pád vlády. Jen šťastnou náhodou zabránil ministr Julínek Miroslavu Mackovi, aby neuštědřil Mirkovi Topolánkovi pohlavek. Po třídenní bouřlivé diskusi byl nakonec předsedou ODS zvolen Pavel Bém, prvním místopředsedou Vlastimil Tlustý.

4. dubna 2008: Kuba oznámila, že zemřel její vůdce Fidel Castro. Na jeho místo nastoupil jeho bratr Raúl. Pohřeb se bude konat 11. dubna. Kuba se na výraz smutku ponořila na 48 hodin do tmy a vypnula dodávky elektrické energie domácnostem. Nemocnice a armáda mají příděl elektřiny omezen na nezbytně nutnou míru. Castro zemřel krátce po volbách, kdy byl potvrzen ve své funkci.

8. dubna: Stále sílící tlak pravicové frakce ODS skončil oddělením této frakce od ODS a založením nové strany „Konzervativní pravice". Předsedou Konzervativní pravice byl zvolen Petr Bendl. Čestným předsedou Konzervativců byl zvolen bývalý president Václav Klaus. Hlavním cílem nové strany je úspěch ve volbách 23. - 25. května 2008.

11. dubna 2008: pohřeb zesnulého Fidela Castra vyvolal masové nepokoje na Kubě, které se začaly objevovat již první den po jeho úmrtí. Dnes odpoledne došlo ke krvavým bitkám mezi stoupenci F. Castra a odpůrci totalitního režimu. Kubánská armáda má nejvyšší stupeň pohotovosti. Pohotovost má také armáda USA, v blízkosti teritoriálních vod Kuby kotví dvě americké letadlové lodi a tři křižníky, 60 000 amerických vojáků se přemisťuje se souhlasem Kongresu USA na Floridu.

16. dubna 2008: bouřlivé nepokoje na Kubě přerostly v krvavé bitky mezi příznivci zesnulého Castra a odpůrci totality. Odpůrci totality skandovali zejména hesla: „Máme hlad", „Svobodná Kuba". Armáda megafony demonstranty opakovaně vyzývala ke klidu a připomínala jim, že Kuba je ostrovem svobody od roku 1959. Když však skandování ještě zesílilo a začaly létat kameny, zahájila armáda do demonstrantů střelbu. První oběti se odhadují na stovky mrtvých. Na Kubě vypukla občanská válka.

18. dubna 2008: Dvě hodiny po té, co OSN schválilo rezoluci o vojenské intervenci USA a spojeneckých armád za nastolení demokracie na Kubě, vstoupily válečné lodě do teritoriálních vod Kuby. V 16,42 hod. kubánského času se první americké jednotky vylodily na pláži u Alamar Este s cílem co nejrychleji obsadit Havanu. Kubánská armáda spustila proti americkým vojákům soustředěnou palbu, zatím však není hlášen ani jediný padlý voják, protože američané použili novinku - tepelná děla.

20. dubna 2008: Američané obsadili havanské letiště a většinu hlavního města mají plně pod kontrolou. Rovněž tak jsou pod jejich kontrolou všechny elektrárny a kubánská armáda je obklíčena ve svých pozicích. Objevují se první dezerce kubánských vojáků, dají se počítat po stovkách za hodinu. Z celého světa proudí na Kubu humanitární pomoc. Mnozí kubánci tak poprvé v životě ochutnali čokoládu a mléko. Guvernér Schwarzenegger prohlásil v Senátu, že v žádném případě nesmí dojít k tomu, aby byl na Kubě zrušen trest smrti. Ceny kubánských doutníku po celém světě prudce stouply o více jak 80 %. Nejdražším doutníkem na světě se stala značka Fidel. Dokonce se objevily i první plagiáty.

22. dubna 2008: Mimořádný sjezd KSČM rozhodl o změně názvu strany na „Českomoravská levice". Předsedou strany byl zvolen Pavel Kováčik, místopředsedou Jiří Dolejš. Sjezd se většinovým hlasováním rozešel s myšlenkami komunismu. Hlavním cílem strany je realizace sociálních reforem pracujícího lidu, posílení jejich sociálních jistot a bezplatné zdravotnictví a školství. Proslýchá se, že si nová strana pronajala Letenskou pláň na dalších 30 let. Proti výsledku sjezdu protestovali Mladí komunisté, na demonstraci byl viděn i pan Grebeníček.

29. dubna 2008: Kuba je skutečným ostrovem svobody. Kubánská vláda vedená Raúlem Castrem podala demisi a armáda složila zbraně. Na Kubu byly vyslány jednotky OSN aby zabránily drancování a vraždění představitelů bývalého režimu. Hrob Fidela Castra musí střežit 200 po zuby ozbrojených vojáků, kteří čelí několikrát denně ostrým útokům. Na Kubu proudí pozorovatelé z celého světa, aby dohlédli na přípravu a demokratický průběh prvních svobodných voleb, které se očekávají v září 2008.

3. května 2008: Premier Putin pozitivně kvitoval demokratický vývoj na Kubě. Zároveň však prohlásil, že je třeba ztišit euforie a nedopustit, aby se Kuba stala 52 státem USA. Ve svém vystoupení dále Putin naznačil, že pokud EU nevysloví souhlas s umístěním amerického radaru v Evropě, Rusko zváží svoji případnou kandidaturu jako dalšího členského státu EU.

25. května 2008: všechny hlasy jsou sečteny a výsledky voleb jsou známy. ČSSD 34,2 % ODS 23,8 %, ČML (Českomoravská levice - bývalá KSČM) 23,1 %, SZ 11,8% Konzervaticní pravice 7,1%. KDU-ČSL nedosáhla potřebné 5% hranice. President Jan Švejnar pověřil Jiřího Paroubka sestavením vlády. Jiří Kalousek zvažuje vstup do ČSSD.

 

13. června 2008: President Jan Švejnar dnes jmenoval novou vládu premiera Jiřího Paroubka. Jejími členy jsou:
Ing. Jiří Paroubek, předseda vlády
Mgr. Radko Martínek, ministr pro místní rozvoj
RNDr. Martin Bursík, ministr životního prostředí
Jiřina Švorcová, ministr práce a sociálních věcí
Mgr. Soňa Marková, místopředseda vlády pro evropské záležitosti
Mgr. František Bublan, ministr vnitra
PhDr. Lubomír Zaorálek, ministr zahraničních věcí
Mgr. Milan Bičík, ministr obrany
Mgr. Bohuslav Sobotka, ministr průmyslu a obchodu
MUDr. David Rath, ministr zdravotnictví
JUDr. Vojtěch Filip, ministr spravedlnosti
JUDr. Stanislav Gross, ministr financí
Doc.PhDr. Miroslav Grebeníček, CSc., ministr školství, mládeže a tělovýchovy
Roman Onderka, ministr dopravy
Ing. Ladislav Skopal, ministr zemědělství
Mgr. Vítězslav Jandák, ministr kultury
prof.JUDr. Zdeněk Jičínský, DrSc., předseda legislativní rady vlády
PhDr. Lenka Mazuchová, ministr pro lidská práva a národnostní menšiny
Dnes byl také Ing. Pavel Kováčik zvolen Předsedou poslanecké sněmovny.

27.června 2008: Krátce po té, co premier Jiří Paroubek přednesl Programové prohlášení vlády, vyslovila poslanecká sněmovna většinou 136 hlasů vládě důvěru. Toto hlasování jasně napovědělo, že vládní koalice ČSSD, ČML a SZ má ústavní většinu a v jejích silách je prosadit ve sněmovně cokoli. Vzhledem k tomu, že levice při volbách posílila i o 14 senátorů, dají se předpokládat značné změny.

16. srpna 2008: Volby na Kubě skončily. Vítězem je Oswaldo Payá Sardiňas a jeho strana „Demokratická Kuba", která získala ve volbách 57 %. Na druhém místě s 32 % skončila strana „Svobodná Kuba", kterou vede Fidelův syn Fidel Castro Diaz-Balart.

26. září 2008: Vláda Jiřího Paroubka, podporovaná lobby zelených zvedla spotřební daně tak, že litr benzinu stojí 68,- Kč bez DPH, krabička cigaret podraží o 38 - 60 Kč. ČSSD a strana Zelených se tak snaží prosadit MHD zdarma pro pracující, ale za podmínky, že každý podnikatel je na dopravu povinen přispívat částkou 800,- Kč / měsíčně na každého svého zaměstnance. Vláda ČSSD upustila od svého původního záměru monitorovat za asistence Policie ČR a ČT 24 v rámci policejní akce „Homolka" výjezdy na výpadovkách v pátek po 12 hodině a tedy dodržování pracovní doby.

 

29. září 2008. Miloš Zeman založil vlastní zednářskou loži a sepsal Chartu 2008. Novým ředitelem BIS se stal pan Kočka a okamžitě se vzdal veškerých podnikatelských aktivit, včetně provozování pouťových atrakcí. Primátor hl. Města Prahy Randsdorf navrhl, aby byl obnoven 8. březen jako MDŽ. V této souvislosti uvedl, že by mělo být kyvadlo na Letné, které bylo umístěno na místě bývalé sochy Stalina nahrazeno sochou ŽENY - MATKY, symbolu rodiny. Proslýchá se, že modelem této sochy by měla být herečka Švorcová (Žena za pultem). Jako první vyslovila tomuto návrhu podporu Nadace Gusty Fučíkové za očistu nespravedlivě obviněných a pronásledovaných komunistů. Včera poslanecká směmovna odsouhlasila v českém kalendáři výměnu jména Karel za Julek.

16. října 2008: Uprchlí podnikatelé Pitr, Krejčíř a Kožený dostali s ohledem na vývoj v ČR politický azyl v Jihoafrické republice. Shodou okolností se tak stalo den na to, co neznámý řidič něšťastnou náhodou smrtelně zranil bývalého policistu Kubiceho ve chvíli, kdy pan Kubice přecházel údajně na červenou přechod na Klárově, když spěchal za neznámým člověkem, který mu v blízkosti Úřadu vlády měl předat další důkazní materiály ve věci vraždy podnikatele Mrázka.

Kubánský president Oswaldo Payá Sardiňas prohlásil, že do konce roku 2009 zavede kubánská vláda internet do všech škol a domácností a do té doby bude také dokončena elektrifikace všech domácností. Na Kubu denně připlovají obří tankery a nákladní lodě se zbožím. Mladoboleslavská Škodovka denně vyrábí 108 kabrioletů Octavia právě pro Kubu.

27. října 2008: Vláda se usnesla, že uvolní během následujících tří let 72 miliard ze státního rozpočttu na rekonstrukci Strahovského stadionu a obnoví konání Spartakiád pravidelnými akcemi „Mládí vpřed". Parlament dnes schválil porodné ve výši 70.000,- Kč na každé dítě. Dále poslanecká sněmovna schválila minimální mzdu pro tento rok ve výši 26.000,- Kč. Důchody byly navýšeny o 18%, přičemž minimální důchod byl stanoven na 18.600,- Kč. ČSSD tak realizovala tři z volebních slibů, které jí zajistily vítězství ve volbách. Mateřská podpora ve výši 25.000,- Kč měsíčně bude hrazena do 3 let věku dítěte.

5. listopadu 2008: dnes našli nájemníci domu, ve kterém bydlel advokát Zdeněk Altner, kterému údajně dlužila ČSSD 18 miliard za získání Lidového domu, mrtvolu známého advokáta. Premiér Jiří Paroubek již pět minut před nálezem mrtvého těla sousedy vyzval ministra vnitra Bublana, aby sestavil specielní vyšetřovací tým. Podle první zprávy policejní mluvčí advokát ze zoufalství ukončil dobrovolně život třemi výstřely do hlavy. Již první kulka byla prý smrtelná. Žádné cizí zavinění nebylo zjištěno.

16. listopadu 2008: Vsetínský starosta Čunek byl dnes v odpoledních hodinách zatčen policií pro propagaci rasismu. Stalo se tak den po té, kdy v otevřeném dopise adresovaném premieru Paroubkovi konstatoval, že s ohledem na vládou navržené a parlamentem schválené porodné ve výši 70.000,- Kč za každé narozené dítě bude mít průměrná romská rodina pravděpodobně 8 - 10 dětí a že je tedy pravděpodobné, že ČR bude mít v roce 2048 pravděpodobně 27 milionů obyvatel. Dotázal se premiera, zda vláda učinila potřebná opatření proti případné diskriminaci ze strany romských dětí ve školách a zda má dostatek prostředků ve státním rozpočtu na výstavbu velkometrážních bytů pro romské rodiny a dostatek policistů pro řešení prudkého nárůstu kriminality.

Zpěvák Michal David byl předvolán na policii, aby vysvětlil, koho měl konkrétně na mysli ve svém novém hitu „Naše Petra má sexy kožíšek", který složil na melodii jeho známé písně „Ruská Máša není česká Dáša".

Vláda ČSSD a bývalých komunistů dnes přijala mimořádné opatření a rozhodla o monitorování politicky zaměřených blogů, pokud možno ještě před jejich zveřejněním, aby tak zabránila rušení klidu pracujícího lidu případnou nemístnou kritikou vlády. Vláda mimo jiné rozhodla i o tom, že jakékoli odposlechy Policie ČR může její premier, Jiří Paroubek on-line sledovat na paralelní mobilní lince a její použití nebude v rozporu se zákazem telefonování ze sněmovny, neb se jedná o bezpečnost státu a jeho pracujícího lidu. Předseda vlády si z těchto odposlechů smí dělat písemné poznámky.

1. ledna 2009: Novoroční projev presidenta republiky Jana Švejnara se nenesl v ekonomickém duchu, jak se očekávalo. Uvítal uplynulý rok jako rok pozitivních demokratických změn, kdy se například KSŠM rozešla s komunismem, změnila název a dnes se úspěšně podílí na vedení našeho státu. Konstatoval, že se naši občané nemusí nijak obávat amerického radaru, který je již vě výstavbě, protože předběžně projednal o víkendu, když byl za manželkou doma v Michiganu s americkým presidentem výstavbu protiraketové základny, které radar i ČR spolehlivě ochrání. Dále pan president naši veřejnost uklidnil před obavami ze zvyšující se vlny kriminality a vlny násilností tím, že dočasně budou v České republice umístěny 3 bojové jednotky armády USA, 850 agentů CIA a 1250 agentů FBI, kteří pomohou jak naší armádě tak policii s jejich profesionalizací. Zcela ale pan president vyloučil informace o tom, že by se druhým úředním jazykem měla stát angličtina. Úsměvným bylo malé zaškobrtnutí pana presidenta, když svým spoluobčanům popřál omylem „Happy New Year" na místo „šťastný Nový rok".

5. ledna 2009: Parlament České republiky schválil státní rozpočet na rok 2006 s plánovanými příjmy 1 234,2 mld. a s plánovanými výdaji 1 863,4 mld. Podle Jiřího Paroubka není deficit 629,2 miliard nijak dramatický. „Ona ta čísla ve skutečnosti budou vypadat úplně jinak, až dokončíme daňovou reformu a zavedeme milionářskou daň ..." prohlásil Paroubek se sebevědomým úsměvem.

22.ledna 2009: ČSSD zaslala Hollywoodu ostrý protest proti nové postavičce Georgeho, která se objevila v animovaném seriálu Simpsnovi. George v tomto seriálu je poťouchlý arogantní škodič s bradavicí a všehoschopný manipulátor. Terorizuje a zastrašuje své okolí, lže, podvádí, podplácí a rád rozdává ostatním, co není jeho. Protest podala ČSSD dle jejího vyjádření proto, že na satelitních televizích běží tento seriál i v české verzi a podle vládní strany má tato postavička neblahý vliv na české děti, které seriál sledují. To, že by důvodem stížnosti byla vizuální či povahová podobnost postavičky Georgeho s nejmenovaným politikem ČSSD prostřednictvím své tiskové mluvčí, Anny Kabrhelové, ČSSD ostře odmítla.

30. března 2009: Podle zprávy ČSÚ za první dva měsíce letošního roku 26 318 firem a 87 651 živnostníků ukončilo podnikatelskou činnost, nebo vyhlásilo úpadek. Za dva měsíce tak stoupl počet nezaměstnaných v České republice o dramatických 682 000 obyvatel. Vláda ČSSD na svém mimořádném zasedání rozhodla, že vzniklou situaci bude nucena řešit opětovným zavedením povinné základní vojenské služby a pokusí se zajistit volná pracovní místa například v automobilkách v ČLR.

14. dubna 2009. Specielní zásahová jednotka BIS dnes ve 4,15 ráno doslova rozprášila policejní jednotku pro boj proti organizovanému zločinu. Její velitel a členové byli zatčeni. Ještě dnes v poledne odvážela panceřová auta z jejich kanceláří balíky spisových materiálů. Stalo se tak krátce po té, kdy MF Dnes zveřejnila, že má informace od důvěrného zdroje o tom, že tato jednotka v naprostém utajení shromažďuje kompromitující materiály na Jiřího Paroubka, Stanislava Grosse a další členy vlády. Odpoledne ostře vystoupil v poslanecké sněmovně premier Paroubek a prohlásil, že jde o snahu ODS a Dalíka jej zkompromitovat podvrženými materiály a že si ODS tuto jednotku platila. „Pan Dalík a jemu podobní modří ptáci daleko nedolétnou! Čas, kdy skončí v kleci, se dá počítat na minuty!" hřímal za řečnickým pultem Paroubek.

7. června 2009: Fotbalová Sparta byla vyloučena z nejvyšší české fotbalové soutěže ČMFS a přeřazena do druhé ligy, přestože vede Gambrinus ligu 2 zápasy před koncem této soutěže o 26 bodů. Stalo se tak díky tvrdým opatřením vlády Jiřího Paroubka na potírání projevů rasismu. Při slavném pražském derby 2. června 2009, kdy Sparta nad Slavií v 38 minutě druhého poločasu vedla 7:1 po dělovce, kterou k levé tyči vyslal nekompromisně Didier Drogba s čílem 88, kdy mu nádherně do běhu centroval z vlastní poloviny Sparty Frank Lampard. Celá Letná skandovala číslo 88 nejúspěšnějšího střelce ligy Didiera Drogbu, kterého v červenci 2008 koupil nový majitel Sparty Abramovič. ČMFS rozhodl, že šlo o masivní propagaci neonacismu, protože 88 je pro neonacisty symbolické číslo. Rozzuřený majitel Sparty Abramovič odletěl okamžitě do Moskvy navštívit svého přítele premiera Putina. Vláda ČR se sešla na mimořádném zasedání, kdy bude zřejmě projednávat krizová opatření pro případ přerušení dodávek ruské ropy a plynu. Premiér Paroubek zároveň ostře odmítl tvrzení, že je slávista.

8. září 2009: Světová banka doporučila dohled nad českou ekonomikou, protože EURO posílilo za tři měsícce z 29,60 na 48,15 oproti koruně a americký dolar z 27,10 na 36,18.

26. října 2009: Poslanecká sněmovna schválila vládní návrh daňové reformy. Podstatné změny jsou tyto: byla zavedena milionářská daň. Každý podnikatel je povinen vyčíslit veškerý svůj majetek na základě znaleckých posudků. Majetek nad 5 milionů korun bude zdaněn ve výši 32 %. Pokud podnikatel tuto částku státu neuhradí do 30 dnů, bude jeho majetek zabaven.

Daň z příjmu u právnických osob se zvedá na 62%, u fyzických na 48 %.

Pokud zaměstnanec studuje, je jeho zaměstnavatel povinen v rámci bezplatného školství hradit veškeré náklady, spojené se studiem.

V rámci propagace českých výrobků budou od příštího roku podnikatelům daňově uznána služební vozidla pouze značky Škoda Fabia. Námitky poslanců ODS a KP, že „Škodovka" je německá a že jde o korupci a monopolní zvýhodnění jedné firmy, odbyl premier Paroubek slovy, že „křik modrých ptáků nebude po příštích volbách slyšet".

17. listopadu 2009: Vláda se usnesla, že památný tank č. 23 bude přemístěn z Lešan zpět na Smíchov. Podle rozhodnutí vlády celou akci, včetně natření tanku na zeleno budou povinně financovat bývalí poslanci FSČSFR, který tank natřeli na růžovo.

Je 19. prosince 2009. Sedím u počítače, protože na sedačce v obýváku hlasitě chrápe můj bezdomovec. Poprvé v životě přemýšlím nad emigrací. Nad emigrací na Kubu, jež se vloni stala skutečným Ostrovem svobody. Skutečným a jediným. Jen nevím, zda tento blog bude zveřejněn, protože ve chvíli, kdy jej vložím a dříve, než bude zveřejněn, jej bude číst někdo „kompetentní" z v lády. Pokud ne, možná mě napráská můj bezdomovec a pak bude mít kde bydlet.

....momet, někdo zvoní a mlátí do dveří....sakra, 04,45 ráno, kdo to jen může bejt?..................

Štítky článku:

prestiž 1: 95,30 přečteno 52 436×

0 Hodnotit článek 1824

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Vítězný Únor 2008.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse