Necenzurujeme.cz

Tunely ČSSD, nikoli modré tunely...

aneb jak ČSSD nakupuje voliče za 30,- Kč a při tom její kandidát podniká. Ředitel vrchlabské nemocnice a člen ČSSD Vladimír Dryml je kandidát do Senátu za ČSSD a přitom porušuje zákon. Nakupuje voliče pro svoji partaj za 30 korun. Vede totiž nemocnici, která nevybírá zdravotní poplatky. Pan Dryml si tak dělá kampaň a získává nemocnici pacienty za cenu porušování zákona. Navís je nemocnice kandidáta za ČSSD do Senátu tak zadlužena, že jí hrozí prodej nebo zavření. Tak zdatný je pan Dryml „obchodník“. Ostatně, co na tom, zda nemocnice zkrachuje, jemu to v Senátu pak může být jedno.

Ředitel vrchlabské nemocnice Vladimír DrymlŘeditel vrchlabské nemocnice Vladimír Dryml

V nemocnici ve Vrchlabí děti a mladiství neplatí! Tímto heslem pan Dryml láká nové pacienty. Horská nemocnice v severočeském Vrchlabí je jedinou nemocnicí v zemi, která porušuje zákon a nevybírá od pacientů poplatky. Ředitel nemocnice Vladimír Dryml (ČSSD) prohlásil, že vybírat poplatky od dětí je nemravné, a hned dostal pozvání do televizních politických diskusí. Vzhledem k jeho kandidatuře do Senátu má volební kampaň zdarma a nikdo se nezaobírá tím, že porušuje zákon.

Motivy Drymlova jednání jsou zřejmě politické (získání voličů), pragmatické a ekonomické. Vrchlabská nemocnice je v ekonomické krizi, odchází z ní lékaři a její majitel uvažuje o prodeji nebo zavření nemocnice.

Porušit zákon a vydělat. To je zřejmě osvědčené heslo ČSSD. Co například akcie za 100 milionů Stanislava Grosse? Třeba Gross nemocnici koupí, až zkrachuje.

Zavedení poplatků podle některých lékařů způsobilo, že ubylo pacientů a je o ně boj. CSSD_big2.jpgHeslo „u nás se neplatí“ funguje: Jen co pan Dryml vyhlásil, že v jeho nemocnici mají děti a mladiství do 18 let ošetření zdarma, se ambulantním lékařům ve vrchlabském regionu začali klienti odhlašovat. „Výrazně nám ubylo dětských pacientů, kteří odcházejí do nemocnice, jež na nevybírání poplatků vydělává, a to je nefér,“ popsal vrchlabský lékař, který si dle medií nepřál být jmenován.

Logicky, čím vícemá nemocnice pacientů, tím jí pojišťovny více zaplatí. Nákladově se odpuštění poplatků za 30 Kč nemocnici vyplatí, protože když nemocnice odepíše těch 30 korun, získá od pojišťovny za jedno vyšetření pacienta u specialisty 170 až 600 korun. Takže zisk. A co na tom, že ze strany nemocnice jde o nekalou soutěž. Pana Drymla nezajímá, že jej i VZP vyzvala k dodržování zákona. Případ už řeší Nejvyšší státní zastupitelství v Brně.

Pan Dryml, který ve své senátní kampani očividně hodlá pokračovat v porušování zákona, se chystá, že nebude vybírat poplatky od tělesně postižených a dárců krve. Chce se o věc soudit třeba u mezinárodního soudu. Takže kandidát ČSSD vesele porušuje zákon a bude se soudit. Zřejmě počítá s tím, že jej soud „osvobodí“ stejně tak, jako osvobodil někdejšího důležitého muže ČSSD Zdeňka Doležela za „pet na stole“. Jednu věc ale nepochopím: proč, když ředitel porušuje zákon, proč jej majitel nemocnice neodvolá?

Oč tedy panu Drymlovi jde vedle politické kampaně kandidáta za ČSSD do Senátu? Příliv nových pacientů má zřejmě zlepšit ekonomickou situaci nemocnice. Podle výroční zprávy skončilo její hospodaření v minulých letech ztrátou (v roce 2006 to bylo minus 3,5 milionu korun, loni měla ztráta dosáhnout 5 milionů). Tato akce pana Drymla ale stejně nemůže nemocnici zachránit.

Bude z nemocnice horský hotel? CSSD_big3.jpgMajitel nemocnice pan Seidl by chtěl za 150 milionů korun a řekl: „Nemáte-li známé v politice, podnikat ve zdravotnictví se tady nedá. Nevadilo by mi, kdybych se toho zbavil,...“ Jaké známé v politice myslel? Ty co možná měl v ČSSD za posledních 8 let a vloni je ztratil? Před deseti lety nemocnici koupil s 60milionovým dluhem za 7,7 milionu a tvrdí, že do ní investoval 80 milionů. Jenže daleko větší hodnotu má 8 hektarů pozemků, které k nemocnici patří (jejich cena se odhaduje na 90 milionů). Takže o to možná jde. Další výnosný obchod ala akcie Stanislava Grosse. A když nemocnice zkrachuje, pak ČSSD obviní vládu, že nemocnici nepomohla, nezaplatila její dluhy a z nemocnice bude hotel. To je doslova školení o tom, jak ČSSD umí z věci vytřískat peníze a ještě k nim „politický kapitál“.

Z nemocnice utíkají lékaři. Proš asi? Po příchodu pana Drymla dal výpověď primář gynekologického oddělení. Kvůli nedostatečnému počtu odborníků nemocnice musela uzavřít porodnici, která se proslavila alternativními porody. Další mediální bublina tedy splaskla. fasismus_big1.jpgK 31. lednu končí primář anesteziologického oddělení a primářka oddělení následné péče odchází do důchodu. Podle informací z medií odcházejí další lékaři a sestry. Je tedy otázkou, zda, byť bez poplatků, bude mít pan ředitel lékaře, schopné léčit. Kampaň do Senátu ale jistě zvládne.

Ve Vrchlabí se čím dále více hovoří o prodeji nemocnice. Pak ji třeba koupí Stanislav Gross a přebuduje ji na horský hotel. A pacienti? O ty tady přece ve skutečnosti nejde, jak je u ČSSD zvykem. Tak vypadá realita ve srovnání s propagandou pana Rátha.

Až pánové z ČSSD skončí v propadlišti politiky, vzkáží nám jako na fotografii: „Nashledanou v lepších časech“. Oni v nich za ty stomilionové kšefty budou, ale běžný smrtelník ne. Ten bude jen poslouchat kecy a modrých tunelech, ale kdo tu ve skutečnosti tuneloval, to mu nedojde.

 

Štítky článku:

prestiž 1: 74,18 přečteno 3 825×

0 Hodnotit článek 252

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Tunely ČSSD, nikoli modré tunely...

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse