Necenzurujeme.cz

Presidentem za jakoukoli cenu.

Blíží se presidentská volba a tak oba kandidáti usilují v Parlamentu i Senátu o každý hlas. Občas vyskočí zprávy o tom, kdo kolik hlasů má ten či onen kandidát, ale ty je třeba brát s rezervou. Ostatně, nejde jak zjistit kdo koho volil, leda by Jiří Paroubek či předseda jiné politické strany zavedl povinně označkované volební lístky se jmény poslanců a senátorů a po volbě by se pak každý z nich musel prokázat lístem, který nevhodil. Je však patrno, že jeden z kandidátů chce být presidentem za každou cenu. Doslova za jakoukoli cenu.

Jan Švejnar volil spanilé jízdy po republice. Konečně poprvé od své emigrace strávil nepřetržitě měsíc v zemi, které chce být presidentem. Povídá si s lidmi aby jej poznali a poznali jeho názory. Stálost těch názorů až donedávna nebylo jak ověřit. Dnes však již je.

Profesor Jan Švejnar se jasně vyjádřil ke KSČM ještě před tím, než navštívil její klub. Vyjmenoval podmínky, za jakých by Jan Švejnar komunisty akceptoval ve vládě a nazval je státotvornou stranou. Oproti tomu Václav Klaus vyslovil nesouhlas se zákazem KSČM, prohlásil, že se strana modernizovala a nakonec kategoricky odmítl jakoukoli účast komunistů ve vládě. Konstatoval, že proti této účasti komunistů ve vládě je nutno bojovat demokraticky (volbami) a nikoli restriktivně. Dosti podtsatný rozdíl na komunisty mezi názory obou kandidátů na presidenta. Ostatně, tento názor V. Klause je znám v nezměněné podobě již 17 let, co je v politice.

Jstejně tak je znám dlouholetý názor Václava Klause na eutanasii, na církev a církevní majetek, na sňatky homosexuálů, na radar USA v Čechách. Názor Václava Klause na EU je znám dlouhodobě a jeho euroskeptismus, jak je dnes vidět, byl na místě nejen v otázce evropské Ústavy. Tyto názory Václava Klause ostatně odpovídají většinovému mínění české veřejnosti na danou problematiku. Pokud někdo tvrdí opak, prosím, ať zalistuje v historii zpráv v mediích, anketách, průzkumech a dalších materiálech.

Jan Švejnar nejprve nevěděl jaký je nápis na presidentské standartě, pak si nepamatoval, že přísahal věrnost USA a že součástí této přísahy je, že nebude zastupovat jinou zemi, než USA. svej_big3.jpgBude-li Jan Švejnar zvolen, bude si pamatovat slib presidenta republiky třeba po roce a bude jej porušovat stejně, jako přísahu občana USA?

Pan nám zase Jan Švejnar lhal o tom, jak rozhoduje kdo dostane Nobelovu cenu, před tím zase, že je architektem české ekonomiky. Na svých stránkách, které pro nás Čechy on, jako celoživotní Čech zprovoznil teprve před měsícem. Když tyto nepravdy objevila media, ani se pan Švejnar nenamáhal texty na své prezentaci opravit a jen se omluvil novinářům. Lidem, které tolik touží zastupovat se však neomluvil.

Jan Švejnar má jako kandidát zelených na některé věci jiné názory, než strana, která ho nominovala. Jiné názory, než ČSSD, která jeho kandidaturu podporuje. Podivné. Ostatně, je otázkou, zda tyto názory zelení vůlbec znali, když vytáhli Jana Švejnara, kterého měsíc před jejich návrhem v Čechách nikdo neznal, na světlo. Perlou je tato zpráva z dnešního vydání novinky.cz: „Prezidentský kandidát Jan Švejnar se v sobotu představí širšímu vedení Strany zelených. Vystoupí na jednání republikové rady nejmenší vládní strany v Jihlavě.“ Takže strana zelených nominovala Jana Švejnara před dvěma měsíci a on se jde až dnes představit. Nemělo to být snad naopak?

Jan Švejnar najednou, po měsíci mění své názory, třeba na radar USA v Čechách (i když je o něm vlastně už rozhodnuto), svej_big2.jpgzítra zase třeba na jadernou energii či na biopaliva, podle toho, které politické kluby oslovuje. Mám podezření, že kdyby najednou poslanecký klub ODS prohlásil, že chce zavést trest smrti, pak by jej Jan Švejnar snad hned zítra začal prosazovat s vědomím, že Václav Klaus je proti a žy by tak snad mohl získat nějaký ten hlas od ODS.

Tak tu máme dva kandidáty. Václav Klaus má podstatné věci a důležitá temata, která se týkají našeho státu a nás všech již 17 let, co se pohybuje v naší politice neměnné názory. Své názory má podloženy skutky. Jan Švejnar, kterého známe dva měsíce má jen názory, prohlášení a stanoviska, která bez problémů během měsíce mění. Skutky, které by tato stanoviska podpírala, však za Janem Švejnarem nejsou žádné. Snad jen ty, že porušuje slib občana USA, nepíše pravdu na svých stránkách a mění své názory podle toho, se kterou politickou stranou obchoduje o zvolení. Paradoxně se dnes ve většině názorů Jan Švejnar shoduje s Václavem Klausem.

Jan Švejnar byl pro radar USA v Čechách, přestože věděl, že jej většina české veřejnosti nechce. Dnes Jan Švejnar radar nechce ne kvůli lidem, ale kvůli pár pomyslným hlasům. V čem je tedy podle zelených a ČSSD Jan Švejnar lepší než Václav Klaus, když má na vše najednou po měsíci stejné názory a když tu je jen měsíc a neznáme jej a Václav Klaus je tu celý život a známe jej 17 let? V čem je tedy lepší? No přece v tom, že je ANTIKLAUS schopný čehokoli.

Za těch 17 let víme, čeho je a není schopen Václav Klaus. Podle některých z nás v některém vyjádření občas „ustřelí“, podle jiných ne. Je to věc názoru. Ať je Václav Klaus v růzmých očích jaký chce, jedno se mu nedá upřít. Je zásadový, nemění svá stanoviska, nemění své skutky a chová se jako státník, kterého si část naší veřejnosti váží a ta druhá zase ne. Své názory Václav Klaus nemění ani kvůli volbě presidenta republiky.

Jan Švejnar se mi jeví dnes jako „slibotechna s.r.o.“ Jako člověk, pro kterého porušení přísahy není problém, dvojí občanství také ne, když lidem na svém webu sděluje nepravdu, neobtěžuje se těmto lidem ani omluvit. Jendou je pro radar a když zjstí, že mohou kápnout nějaké hlasy, pak je zase proti. Kdyby měl Vatikán právo veta ve volbě presidenta, slíbil by snad papeži chrám sv. Víta.

Já nechci Jana Švejnara za presidenta České republiky, protože nemluví pravdu a není schopen se za tuto nepravdu omluvit. Nechci jej, protože mění názory podle své zištné potřeby a nikoli podle potřeby země, kterou chce zastupovat. Nechci ho, protože mu nevěřím. Prototože Jan Švejnar chce být presidentem za každou cenu. Za jakoukoli cenu.

Štítky článku:

prestiž 1: 87,26 přečteno 8 734×

0 Hodnotit článek 613

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Presidentem za jakoukoli cenu.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse