Necenzurujeme.cz

Útěk Jana Švejnara. Před čím?

Před pár dny vyšel redakční blog iDnesu o tom, jak marně týdny posílají redaktoři profesoru Janu Švejnarovi, kandidátu na presidenta republiky své otázky a prosí o odpovědi na ně. Redakce tak chce osobu Jana Švejnara přiblížit české veřejnosti, aby si lidé mohli udělat konkretnější představu o jeho názorech a vizích, jakou cestou by podle Jana Švejnara měla Česká republika jít. A tak denně otvírám iDnes s nadějí, že se dozvím něco nového.

Nejen názor pana Švejnara na EU, na pozici ČR v ní, na radar USA na našem území, na to, zda už ví, jaký je nápis na standartě presidenta republiky. Zajímalo by mne také, jak dobře poznal mentalitu a problematiku České republiky při svých občasných návštěvách v Čechách. Proč lhal na svém webu o tom, že je členem komise pro výběr kandidátů na Nobelovu cenu. Jak jen možné, že si nepamatuje obsah přísahy občana USA a proč mu nevadí, že v té přísaze je, že jako občan USA nesmí zastupovat jinou zemi, než USA.

Chtěl jsem vědět, zda, když si pan Švejnar nepamatuje přísahu občana USA a porušuje ji, zda si po roce bude v případě zvolení pamatovat slib presidenta ČR a zda jej také bude porušovat. Chtěl jsem vědět, jestli v případě zvolení bude jezdit domů do Lán, nebo do Michigenu. A pokud do Michigenu, zda jej bude přepravovat vládní letka. Chtěl jsem vědět, proč, když je natolik Čechem, si doménu, na které má svoji prezentaci pro Čechy (která je podstatně jiná než anglická verze), zaregistroval a zprovoznil až v prosinci 2007.

Když pan Švejnar zná tak perfektně českou problematiku a naši mentalitu, chtěl jsem vědět, kolik z těch 6700 dní co uběhly od listopadu 1989, kolik z těch dní prožil Jan Švejnar v Čechách. Chtěl jsem vědět, zda by pan Švejnar, který vyslovil podmínky pro účast komunistů ve vládě, zda by tedy komunisty ve vládě akceptoval, pokud by vytvořili koalici s ČSSD (což je velmi pravděpodobné) a zda by takovou vládu jmenoval. Ostatně, kdyby byl presidentem a volby vyhrála ČSSD, nic jiného by mu nezbylo.

Pan Švejnar objíždí města a vede diskuse s občany. S pár stovkami lidí. Představí se tak do volby několika tisícům lidí. Proč se ale pan Švejnar odmítá představit milionům lidí a čtenářům iDnes a odpovědět na otázky? Pan Švejnar mi asi neodpoví. Tak snad redakce iDnes poodhalí roušku tajemství, zda si Jan Švejnar už našel čas na to, aby jeho sekretář odpověděl na otázky, on je autorizoval a pak poslal do redakce iDnes. Je to práce na 30 minut.

Manželka Jana Švejnara prohlásila, že její muž hodně touží stát se presidentem ČR a pokud nebude zvolen nyní, zkusí to prý příště znovu. Chtěl jsem tedy vědět, zda se Jan Švejnar v případě nezvolení zapojí do politického dění v Čechách, bude tu nepřetržitě žít a tak svými názory a skutky umožní, abychom jej lépe poznali. Nebo zda odletí do Michigenu a prátí se až za 5 let a objede pár měst.

Není vám všem ale divné, že se Jan Švejnar touží představit celému národu a přitom namísto toho, aby tak učinil v mediu jako je iDnes a představil se milionům, představuje se stovkám. Každý politický kandidát by po takové šanci skočil.

Jan Švejnar utíká. Proč? Před čím?

Štítky článku:

prestiž 1: 66,30 přečteno 2 605×

0 Hodnotit článek 170

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Útěk Jana Švejnara. Před čím?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse