Necenzurujeme.cz

Jak se stát Miss pana Zapletala?

V mediích se objevila reklama na nový ročník Miss a mnohé dívky začaly prožívat svůj většinou marný sen. Krása, grácie, talent, to v Miss však až tak velkou roli nehraje. Kdysi jsem měl dobrou známou a všiml jsem si, že je fotogenická. Protože trpěla nedostatkem zdravé sebedůvěry, trvalo mi nějakou dobu, než jsem ji přemluvil k pár fashion fotkám a ty jsem pak ukázal profíkům. Měl jsem v té době několik známých mezi dobrými fotografy a pár kontaktů ne seriozní modelingové agentury. Slovo dalo slovo a nafotil se book se kterým se chodilo dál a první slušné agentury projevily zájem o další fotky. Pak proběhla reklama na další kolo Miss pana Zapletala a já známou přesvědčil ke kandidatuře.

Navštívil jsem pár modelingových agentur a zejména mého kamaráda v jedné z nich, aby poradil jak na to. Poradil dobře a tak se sehnala choreografka která danou dívku učila chodit na jehlách, pohybovat se a tančit. Sehnal se profesionální tanečník který shodou okolností nedávno před tím vyhrál se svým vystoupení mistrovství světa. Půjčili jsme si originální kostýmy a začala se trénovat Carmen, jako volná disciplina. Když byl trenink a přípravy v plném proudu, zaskočil jsem za kamarádem do agentury a ve dveřích se doslova srazil s velmi pěknými ňadry pohledné brunetky. Když zapadly dveře, nedalo mi, abych se kamaráda nezeptal kdo to je.

Aaaaale, nějaká Šeredová odvětil. Právě mi řekla, že jí prej Zapletal slíbil titul Miss,..“ dodal. Co to je za nesmysl, odvětil jsem, vždyť to rozhoduje nezávislá porota. Byl jsem ubezpečen, že jen částečně a že vedení a vyslanci Miss bedlivě monitorují krajská kola a „dobře radí“ porotám, která z blondýnek nebo titulek se hodí lépe pro Miss World a která nikoli. Další selekce se pak prý dělá u finalistek vizáží a oblečením, prostě některá dívka je „vyšperkována“, u jiné jsou i přes její případné protesty její fyzické klady sníženy nevhodným oblečením, make-upem či účesem, upřesnil kamarád. Nechtělo se mi takovým věcem příliš věřit a hodil jsem je časem za hlavu. Trenink postupoval a moje známá postoupila až do blížícího se pražského finále.

Když začaly volné discipliny pražského kola Miss 1998, vystoupení dívek mne nechávala v klidu, protože jsem viděl Carmen v podání přítelkyně a mistra světa při generálce naostro. Najednou zaznělo povědomé jméno a já zpozorněl – na podium vystoupila Alena Šeredová. Povinných 60 vteřin proběhlo hopsáním aerobikové sestavy a s vědomím kvality dalších disciplin jsem zůstal v klidu, kamarád věc zřejmě zdramatizoval. Blížilo se finále a protože na soutěži měli mimo akreditovaných novinářů všichni zakázáno focení, poprosil jsem jednoho z fotoreportérů o pár snímků na památku. Ten po chvilce přemlouvání souhlasil a zeptal se mne na soutěžní číslo mé známé, aby se snadněji orientoval.

„No jo, ale mně řekli že mam fotit hlavně tahle tři čísla ..... ale to, co mi říkáte mezi nimi není!“ … reagoval. Nechápal jsem proč by měl fotoreportér fotit hlavně tři konkrétní dívky, když finalová diciplina ještě neskončila a porota nezasedla. V tom ohlásili vystoupení mé tehdejší přítelkyně. foto14.jpgBylo bezchybné a vyvolalo snad nejdelší bouřlivý potlesk ze všech. Byl jsem spokojen a přesvědčen, že hlavní soutěž jí neuteče. Mýlil jsem se a vzpoměl jsem si na kamaráda – na prvních třech místech se umístily soutěžící s těmi samými čísly, která mi uprostřed finále a před zasednutím a rozhodováním poroty sdělil fotograf. Kamarádka skončila na nepostupovém místě a na poastupové se dostala právě Alena Šeredová, dokonce tuším tehdy jako náhradnice. Těsně před vyhlášením poroty to ale prý bylo obráceně.

Další historie ročníku Miss 1998 a to co se dělo po soutěži ve vztahu k Miss World a Miss Universe, tedy která dívka se jaké soutěže zúčastnila a jaké ne je obecně známo. Možná že je tedy jen náhodou, že v roce, kdy svět spolu s USA vyvíjel usilí na vyřešení Palestinsko – Izraelské otázky vyhrála Miss World Izraelka, jako je stejnou náhodou to, že v roce, kdy USA začaly usilovat o radar v ČR se stala Miss World Češka. Rozhodně je můj názor na objektivnost a spravedlivost této soutěže díky osobním zkušenostem a vyprávění některých aktérek nalomen.

Jak se tedy stát Miss České republiky? Možná, třeba i anonymně některá z předchozích účastnic poradí, nebo více poodhalí roušku, pod kterou jsem já měl šanci jen z povzdálí nahlédnout. Nicméně, obdobné metody při volbě a ještě mnohem tvrdší „pravidla“ mi potvrdila osobně jedna bývalá Misska, která se jako jedna z mála panu Zapletalovi tehdy postavila a snad jen díky své vůli a všeobecné popularitě nebyla zašlapána a zvítězila. Když její kroky sleduji dnes, krása, gracie, schopnosti a slušnost jí zůstaly. I proto má možná jako jedna z mála bývalých Miss i dnes v tom co dělá úspěchy. A pokud někdo nevěří, stačí popátrat na internetu ve vzúpomínkách některých účastnic.

A tak se ptám, jestli ta Miss, kterou volí porota a ne veřejnost není tak trochu mediální humbuk a podvod. Jestli je misskou skutečně ta nej. Jestli má opravdu každá přihlášená dívka stejné šance. A jestli je jiná volba, než volba veřejnosti objektivní a nezmanipulovatelná.

Štítky článku:

prestiž 1: 70,25 přečteno 4 092×

0 Hodnotit článek 205

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jak se stát Miss pana Zapletala?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse