Necenzurujeme.cz

Druhý spis StB na V.Klause 14 dní před volbou. To je náhodička.

Není náhod, praví jedno staré přísloví. Ani ten výtah tento týden na sídlišti nespadl náhodou. Byl totiž po životnosti a někdo zřejmě namísto důkladné revize a kontroly dal jen razítko a napsal fakturu na pár stovek. Takže to až tak náhoda nebyla, že ten výtah spadnul. Uplynulo už 18 let, co nám tu jedinou pravdu hlásalo „Rudé Právo“. Jak to dopadne dnes?

Spousta lidí pátrá v archivech. V archivech StB například. Tu a tam občas na někoho něco vyplave. S podivem, že něco až dnes. Po 17 letech pátrání. Třeba na jednoho písničkáře, o kterém zase druhý pěje písně že byl udavač. Nic proti, co člověk, to názor. Vím že StB byla schopna zlomit prakticky kohokoli, na kom ji záleželo. Neomlouvám to, ale chápu, že toho docílila. Člověk je jen člověk. Pozor, nemluvím o ukecání ke spolupráci, ale o zlomení člověka k ní. Metody používala tehdejší StB naprosto brutální, pokud jí šlo o důležitou věc. To dnes už víme. StB dokázala zlomit koho si umanula. Ale kdo pak tedy lámal ty agenty StB, kteří se po listopadu vrhli do politiky či do jiných funkcí?

Vždycky když něco slyším ve zprávách nebo čtu na internetu či v novinách, ptám se, proč mi to říkají nebo píší? Ne co, ale proč?? Proč nedávno vyjela bublina o spolupráci písničkáře s StB? Pro koho to bylo důležité? Pro nás všechnhy? Nebo pro ty, co tuto informaci „objevili“, aby si vyzkoušeli, co to udělá s veřejným míněním.

Dnes se objevil nový svazek na Václava Klause. Tedy, dnes se objevilo v mediích, že se objevil. Jakoby náhodou necelé dva týdny před volbou presidenta. Co na tom, že šlo zřejmě o svazek StB sledovaného člověka, svazek, který byl v prosinci 1989 jako všechny rozpracované na tisíce osob z rozkazu skartován. O tomhle svazku věděla určitě spousta lidí dávno. Proč se tedy objevil najednou „náhodou“ až dnes?

Mávnou nad touto informací lidé rukou ( a zákonodárci) stejně tak benevolentně, jako nad informací, že Jan Švejnar prokazatelně lhal o tom, že ovlivňuje to, kdo dostane Nobelovu cenu? Asi těžko.

Ještě včera dle „průzkumů veřejného mínění“ většina Čechů chtěla za presidenta Klause a ne Švejnara. Cca 55:45. Bude to tak i za týden po tom, co se náhodou zjistilo, že byl skartován jeden spis StB? Vzpomeňme na nedávnou informaci v mediích – velmi podobnou – měla tento konec: Hořkým žertem dějin je, že i Jiří Suchý byl spolupracovníkem StB. Napsal hlášení, že členové Semaforu vzorně reprezentovali na zájezdu v zahraničí ...

Ta informace o skartovaném spisu je transparentní. Šlo o spis sledované osoby a nikoli osoby spolupracující. Fajn. Pak se ale podívejme za týden, co se z téhle informace stane. A proč. Nebo snad někdo za dva dny zveřejní, že je třeba Jan Švejnar agentem CIA? Dost o tom pochybuji, že by se tak stalo, i kdyby to byla pravda.

Ta smršť anonymních reakcí pod tímto blogem ze strany antiklausovců co se nastartuje po zveřejnění blogu mne nezajímá a nebudu na ni reagovat, navíc jen potvrdí, že se sémě uchytilo. Co mne ale zajímá, jaký vliv tato informace bude mít na zákonodárce, poslance a senátory volící presidenta a co hezkého nám, hloupým, zase vysvětlí pánové Rath, Paroubek a možná i někteří „novináři“.

Pravda se opět narodila.

Štítky článku:

prestiž 1: 63,19 přečteno 2 584×

0 Hodnotit článek 147

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Druhý spis StB na V.Klause 14 dní před volbou. To je náhodička.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse