Necenzurujeme.cz

Proč zastřelili Mrázka?

Zastřelili podnikatele Mrázka pane premiére !! Hrome, to už je vosum hodin? Tento dle mého morbidní vtip se objevil snad ještě před slavnou Kubiceho zprávou. Kubiceho zpráva upozorňovala na poznatky nasvědčující propojení „ekonomické mafie“ do nejvyšších míst. ČSSD hystericky začala křičet, že je to před volbami na objednávku ODS. Nicméně, která vláda učinila nejvíce rozhodnutí o prodejích a nákupech, kde šlo o desítky miliard? No přece vláda ČSSD. Ostatně snad žádná politická strana neměla tolik vyšetřovaných, stíhaných a odsouzených členů a příznivců, jako právě ČSSD. Proč asi? Nebudu rozebírat knihu Kmotr Mrázek, stačí si ji přečíst, fakta i hrozby jsou transparentní nikoli pro kauzu Mrázek, ale pro kauzu Česká republika a to proto, že odhalují systém. V tuto chvíli pro mnen není podstatné zda pan Mrázek někoho ovlivňoval. Podstatné je pro mne to, že na nejvyšších místech jsou lidé ovlivnitelný a tedy, díky tomu, že byl Mrázek zastřelen, mají ostatní na zkorumpovatelné lidi na nejvyšších místech o to větší vliv, protože jim ubyl konkurent.

Nebudu ani posuzovat pana Mrázka už jen proto, že si až tak nejsem zcela jist, zda byl opravdu horší než ti, které údajně ovlivňoval. Jen snad jedna poznámka, protože když něco čtu, tak mám ve zvyku ptát se nikoli co, ale proč nám danou věc píší či ji politici říkají. Proč tedy byli svého času lidé jako Pitr, Mrázek, Krejčíř a další trnem v oku zejména politikům ČSSD?

 

Bylo to proto, že čestný politik přece vždy brojí proti kriminalitě? A proč s takovým nasazením, že to až pomalu i řešila vláda? Máme přece zpravodajskou službu a policejní složky pro boj s organizovaným zločinem, ale nikde jsem v tisku nezaznamenal, že by tyto složky expremiéra Paroubka na tyto osoby upozorňovaly s tím, že přímo škodí státu. Kde tedy pan Paroubek či ČSSD získal informace o těchto a jiných lidech a o tom, že by škodili státu? Tedy byla ta „vládní aktivita“ proto, že by (jak by mohli?) tito lidé státu (jeho ekonomice či bezpečnosti snad?) škodili, a tím byli nebezpeční, nebo byli nebezpeční tím, co a na koho věděli?

 

Nezaznamenal jsem vraždu v podnikatelském prostředí ve chvíli, kdy nějaká skupina či člověk v jedné obchodní záležitosti zvítězila nad jinou. Ostatně, pokud neudělám dobrý obchod dnes, udělám jej zítra. Ale když třeba i jen teoreticky hrozí prozrazení vazeb, korupce, vlivů.....to je silná káva, tam může jít o vše. Nicméně pozor, nejde o pana Mrázka, ale o princip. Nejde o to kdo střílel, ale o to proč – tedy kdo a proč střelce poslal. Ať vláda privatizovala či objednávala cokoli velkého a drahého, vždy se v mediích skloňovala s danou zakázkou korupce. Jen namátkou: Telecom, rekonstrukce ČNB, obrněné transportery, pronájem stihaček, .... V této souvislosti koluje další vtip, který je spíše k zamyšlení než k zasmání – krátký rozhovor nejmenovaného zástupce zahraniční společnosti s nejmenovaným členem Vlády:

Rusové prohlásili že chtějí koupit ČSA, tak to asi nemáme šanci že?

Kdepak, šanci má každý, podívejte, ruského vlivu je tu víc jak před rokem 1989, jen ta ropa a plyn, vždyť kdyby se něco stalo, naše rafinerie snad ani jinou ropu neumí zpracovat. ČSA prodáme nejlepší nabídce, která bude v souladu se zájmy státu.

To je fajn, tedy myslíte že můžeme jít do výběrového řízení, když nejsme ruská firma?

No samozřejmě!

No a nebude vám vadit, když budeme platit v rublech?

Ale jistě že nebude.....

 

Komu a zejména PROČ tedy vadili a vadí lidé jako Mrázek, Piter, Krejčíř? Čím byli a jsou nebezpeční? Tím, že získali někdy i snad na hraně zákona či za ní velký majetek? Nebo tím, že si vytvořili vazby a věděli o dalších a tedy měli sílu ovlivňovat dění? Kolem Kubiceho zprávy byl velký rozruch a tehdy se (avšak ne až tak rezolutně) proti jejímu zveřejnění ohrazoval právě expremier Paroubek. Protože byla zveřejněna jako tajný materiál protiprávně, nebo proto, že mohla uvolnit lavinu tajemství a hrozilo, že některé vazby se dostanou na veřejnost? V mediích se nedávno objevila informace o tom, že Kubiceho zpráva stojí na reálném základě. Čekal jsem radikální reakci Nejvyšší státní zástupkyně, premiéra, ministra vnitra, tiskovky a podobně. Ale ono nic. Tedy, v mediích se oznámilo, že korupce prorostla do nejvyšších míst, tedy do míst, které řídí tento stát, jeho ekonomiku a mají na starosti jeho bezpečnost. Ale ta místa jsou v klidu....

 

Je možné, že máme Miss World díky tomu, že američané chtějí u nás radar, ale i kdyby tomu tak bylo, považuji to za nejmenší neštěstí. Daleko víc mě znervozňuje, že některá klíčová rozhodnutí nemusí býz zcela v pořádku. Nejde přece jen o to, zda někdo dostal úplatek v řádek desítek či stovek milionů, to je zcela nepodstatné ve srovnání s tím, že ovlivněné rozhodnutí tento stát někam posune a vytvoří jeho závislost na ekonomickém (nejenom) zahraničním subjektu.

 

Vražda podnikatele Mrázka byla mediálně spojována s jedním nejmenovaným politikem a jeho stranou, výstavba mýtného na dálnicích zase s jiným nejmenovaným politikem, nákup stihaček a obrněných transportétů byl pro jistotu pojat obecně (že by bylo těch zkorumpovaných lidí moc?). Václav Klaus je občas levicí obviňován z toho, že umožnil vytunelování tohoto státu prostřednictvím velké privatizace. Proč ale všichni mlčí o Fondu národního majetku a o tom, která politická strana (dnes již neparlamentní ODA) na něj měla zásadní vliv a kdo z této politické strany byl s kým kamarád? Proč tehdy Václav Havel nezasáhl pod svým kredem „pravda a láska vítezí“? Čí pravdu ale tehdy myslel? Proč všichni mlčí o tom, proč a která klíčová rozhodnutí dělala „stará“ vláda ČSSD po prohraných volbách a proč ČSSD tak dlouho blokovala jednání o složení vlády? Proto, aby ještě stihla podepsat, co si dohodla?

 

Pakliže se v mediích dočtu ze zprávy BIS, že korupce prorostla do nejvyšších míst, ptám se, udělá s tím někdo něco víc, než aby na mě či někoho jiného někdo střílel? Je tento stát opravdu bezpečný? Kdo jej vlastně řídí? Lidé a lobisté z vrcholové ekonomiky? Zkorumpovaní politici? 

Fajn, ale kdo potom řídí je?

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Proč zastřelili Mrázka?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse