Necenzurujeme.cz

Tennis plays for peace - tenis hraje pro mír.

Ten transparent držely naše a ukrajinské holky před turnajem v Beleku, kde vedou 2:0. I když politika do sportu nepatří, tohle ještě beru. Jen se ptám, proč ten samý transparent nedržely v rukou ty samé tenistky při svých duelech od roku 2014, kdy armáda Ukrajiny začala dělostřeleckými útoky vraždit civilní obyvatele Donbasu.

Proč sportovci neprotestovali už tehdy? Mohli přispět k tomu, aby v roce 2022 nedošlo k tomu, k čemu došlo. Vždyť i Angela Merkelová přiznala, že tu válku pod chlácholením Minských dohod chystali od roku 2014. Politika do sportu nepatří. Jen doufám, že paní ministryně Černochová nebude chtít našim holkám zakázat tenis, když nad Ukrajinkami vedou 2.0.

A když jsme u toho, doufám, že Ruskám nikdo tenis nezakáže a smeknu, pokud budou s našimi holkami držet stejný transparent. Přes to, že politika do sportu nepatří. Už mám toho pokrytectví a té války, lidské hlouposti, nenávisti a zaslepenosti plné zuby. "Likvidace" sportovce Svobody ministryní Černochovou vypovídá o její malosti a o servilnosti našeho národa. Vždyť on jen zopakoval slova předsedy mezinárodního olympijského výboru a pořadatelů Wimbledonu.

Naše vláda eskaluje válečnou rétoriku a posílá nesmyslně zbraně k dalšímu vraždění, namísto aby se začala zasazovat o ukončení konfliktu a mírová jednání. Proč naši politici mlčeli k puči na Ukrajině a Majdanu v roce 2014? Proč mlčeli k vraždění civilistů na Donbase od roku 2014, kdy bylo zavražděno 14 tisíc civilistů včetně dětí?

Je to hnusné pokrytectví našich politiků, stejné, jako když prosazují elektromobilitu a ignorují nelidské brutální podmínky dětí v Africe, těžící suroviny pro baterie elektroaut. Pak, nezlobte se na mě, aktivity neziskovek typu Člověk v tísni, vyzývající k posílání peněz hladovějícím dětem v Africe vyznívají trapně. Proč organizace Člověk v tísni tedy neprotestuje proti lobby elektroaut, která zabíjí děti v Africe?

Proč tohle pokrytectví neziskovek vláda podporuje dotacemi, proč je podporují media, a přitom ignorují nelidské podmínky dětí v Africe? Proč stejným způsobem, podporují vraždění na Ukrajině, namísto, aby se zasadily o ukončení konfliktu? Proč kupujeme čtyřnásobně drahou ropu a plyn z Ruska, předprodané přes Indii do USA a ne přímo? Ty předprodeje ji očistí?

A zpět ke sportu. Politika do něj nepatří. Nicméně, transparent, který pozvedly naše a ukrajinské holky s textem "tenis hraje pro mír" beru. Vyzývám tímto Český tenisový svaz a Petra Pálu, aby zorganizovali obdobný turnaj s tenistkami Ruska a pozvedli stejný transparent. Stejně tak vyzývám propagátory elektroaut, aby zajeli do dolů v Africe poděkovat dětem za těžku surovin na výrobu baterií do elektroaut.

Michal Malý, místopředseda MO Trikolora Praha

Napsáno pro Parlamentní listy

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Tennis plays for peace - tenis hraje pro mír.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse