Necenzurujeme.cz

Jsem prý nácek, Putinův agent a manipulátor. Proto, že jsem Čech

Protože mám roky na zahradě vyvěšenu státní vlajku, protože odmítám diktát Bruselu, kdy jsem pro přistoupení hlasoval NE, protože odmítám ilegální migraci a pod pláštíkem útěku před válkou tu ekonomickou, protože jsem zodpovědný a vlastenecký Čech, jsem prý nácek.

Dlouhodobě odmítám plošnou podporu nezaměstnaným, protože zahrnuje i ty, kteří nikdy nepracovali, pracovat nechtějí a žijí z dávek. Jsou totiž podporováni na úkor nás všech, a tedy i na úkor těch, kteří pracovat chtějí, ale z objektivních důvodů se jim dosud práci zajistit nepodařilo. Podmínkou vyplácení podpory by mělo být předchozí, nikoli krátkodobé zaměstnání s výjimkou čerstvých absolventů škol. Podpora musí být cílená, adresná a sloužit k překlenutí přechodného období a pomoci zapojení do pracovního procesu. U rodin s dětmi by měla být podmínkou jejich řádná docházka do školy. Myslím, že je to tak správné a zatím mi můj názor nikdo argumentačně nevyvrátil, pouze mě kritici označili za xenofoba a nácka.

Já zase nevidím důvod, proč by ti, kteří celý život pracovali, šetřili, vychovávali další generaci, odváděli této zemi daně, proč by měli živit ty, co nikdy nepracovali a pracovat nechtějí. Protože podporovat je není solidarita, ale hloupost. Dítě si bere příklad od rodičů. Jak se budou chovat děti takových lidí, lidí, kteří nikdy nepracovali a byli přisátí na stát, až dospějí? Pravděpodobně stejně. Této zemi nepřinesou nic. Je tedy třeba aby viděli, že podporu si člověk musí zasloužit. Jak říká přísloví, hladovému nedávej rybu, ale prut. V této zemi žije dnes, díky diletantské politice naší vlády, 380 000 seniorů a více než jeden milion lidí na hranici chudoby, do které se nedostali vlastní vinou. Máme podporovat „nemakačenky“ na jejich úkor? Já jsem proti.

Pracovití a šetřiví krachují, přicházejí o majetky a úspory. Praktické příklady u nás: Plyn - běžný rodinný dům na vesnici: Stará cena 821 Kč za MWh, nová 3 750 za MWh. Tedy 4,56 x více. Paleta ekologických dřevních pelet vloni 7000, - , dnes 18000, -! Citace z facebooku: „Tak teď přišla kolegyně z kanceláře s papírem, že jim zálohy na plyn zvedli ze 4.500 na 18.300 Kč. Pravda, rodinný domek na dvě patra, ale normální místní zástavba, žádné milionářské sídlo.“ Já sám mám zálohy na elektřinu 14.600,- a důchod o 400 nižší. Zálohy na energie jsou ve výši 50% platu mé ženy. Pokud lidé uhradí energie, aby je neodstřihli, nemají na nájem, na jídlo. Tak je na tom většina obyvatel této země. Fiala to ignoruje!

Válka je svinstvo. Do poslední chvíle jsem věřil, že k něčemu takovému, co se dnes děje na Ukrajině, nedojde. Od prvního dne zásadně nesouhlasím s tím, co se dnes děje na Ukrajině a nesouhlasím s tím od roku 2014, kdy to vše začalo vražděním obyvatelstva na Donbase a Ukrajině. Válka je svinstvo a vždy v ní umírají nevinní lidé a nikdy ne ti, co ji rozpoutali. Stejně tak nesouhlasím s posíláním zbraní na Ukrajinu, protože to jen prodlužuje to nesmyslné zabíjení. To ale neznamená, že považuji za rozumné odmítat ruský plyn, nerostné suroviny a další komodity, které nemáme jak nahradit. Ostatně, dlouhodobě protestujeme proti porušování lidských práv v Číně, a přitom s ní vesele obchodujeme.

Tyto věci je třeba opravdu jak ve vlastním zájmu, tak zájmu ostatních, oddělit. Je nezbytné postarat se o naše lidi a neupřednostňovat jiné. Je nezbytné pomáhat těm, kteří skutečně utíkají před válkou a jsou bez prostředků, nikoli však všem plošně, na úkor potřebných. To, že rezolutně požaduji přímé dodávky plynu od Gazpromu a odchod z burzy je v zájmu této země a jejích občanů a nemá to nic společného s válkou, kterou odsuzuji. Proč nemůže naše vláda jednat stejně, jako premiér Orbán? Proč mají Slováci čtyřnásobně levnější energii než my, aniž by to dotoval rozpočet? Inu, protože se vlády o svoje lidi starají na rozdíl od té naší neschopné!

Sankce nic neřeší, naopak, Rusko na nich profituje ekonomickou expanzí na jiné trhy a Evropa sebevražedně strádá. Zastavme tu nesmyslnou válku, zastavme ty nesmyslné sankce a pokusme se u jednacího stolu vyjednat mír. To je úkolem EU a Bruselu, pokud začne jednat za všechny státy EU, bude to mít zásadní váhu. Je třeba zastavit to nesmyslné zabíjení a zabránit krachu Evropy. Lidé prodávají vlastní střechu nad hlavou, aby přežili, protože jsou zoufalí. Dočerpávají úspory, které nejsou bezedné. To vše vinou vlády. Odsuzuji válku na Ukrajině, ale vnímám že začala v roce 2014. Vnímám, kdo eskalaci konfliktu dlouhodobě podporoval. Nefandím v žádném případě Rusku (ani USA), ale i tak jsem prý Putinův agent. Je mi to jedno.

Peru se za sebe, za moji rodinu, za naši zemi. Odmítám vyvěsit jakoukoli jinou vlajku, než naši státní, která mi přes 6 let vlaje na zahradě. Fialu považuji za nejneschopnějšího premiéra v historii, za zrádce naší země a jejích obyvatel, za diletanta, který tuto zemi žene do války a ekonomického kolapsu. Fiala je zlo! Odpovědnost za současný stav nese vláda, vládní strany a jejich členové. Členové parlamentních stran nesou spoluodpovědnost za současné dění, protože nijak netlačí na vedení svých stran, aby situaci rešila. Je proto nezbytné dát SPOLU, tedy ODS, TOP-09, KDU-ČSL, Pirátům a STAN v komunálních volbách stopku! Nevolte jejich kandidáty! Je nutné, aby současná vláda poznala naši sílu! Je třeba, abychom si to letos 17. listopadu zopakovali, ale důkladněji, než v roce 1989!

 Na facebooku mě zablokovali před volbami na 30 dní pro mé názory, které začaly mít větší dosah. Proto děkuji Parlamentním listům, prakticky jedinému mediu, kde mohu svobodně psát a šířit své názory. Členové parlamentních stran nesou spoluodpovědnost za současné dění, protože nijak netlačí na vedení svých stran, aby situaci rešila. Je nezbytné dát SPOLU, tedy ODS, TOP-09, KDU-ČSL, Pirátům a STAN v komunálních volbách stopku! Nevolte jejich kandidáty! Je nutné, aby současná vláda poznala naši sílu! Je třeba, abychom si to letos 17. listopadu zopakovali, ale důkladněji, než v roce 1989!

Michal Malý, místopředseda MO Trikolora Praha, kandidát do zastupitelstva MČ Prahy 8 a zastupitelstva hl. m. Prahy.

Napsáno pro Parlamentní listy

Obrázek: Lidovky.cz

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jsem prý nácek, Putinův agent a manipulátor. Proto, že jsem Čech

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse