Necenzurujeme.cz

Václav Klaus nechce zákaz KSČM. To si tedy dovolil dost!

Komunisté napáchali mnoho zla. Stačí se podívat na miliony popravených za Stalina v Rusku. Na Čínu. Na politické vraždy v padesátých letech u nás. Když bylo málo elektřiny, národ rozsvítil svíčky a vypnul žárovky. Občas byla cibule jen po půl kile, banány jen na Vánoce (v roce 1986 stály stejně jako dnes), skládaný toaletní papír byl úzký profil. Videa se pašovala z Německa a stála desetkrát tolik co dnes. Pro studium na VŠ byl rozhodující kádrový profil a ne schopnosti. Byly zmrzačeny národy, kultura i příroda. Kumunismus vyvraždil miliony lidí a stovky jich zmrzačil. Proč je Václav Klaus proti zákazu KSČM, kdy jinde komunisty zakázali?

V letech 1989 a 1990 mnoho lidí z tehdejší KSČ vystoupilo a pak přešli jinam, úhlopříčně politickým spektrem. Ale i kdyby zůstali srdcem komunisty, mohli v těchto stranách těžko demokracii poškodit. KSČ jako partaj však mohla, předvedla to v Únoru 1948 a po něm. V době, kdy se rozhodovalo o tom, zda zakázat tehdejší KSČ, tedy v roce 1990 jsem byl proti. Chtěl jsem aby byly transparentně vidět. Aby ten, kdo jde k volbám jasně viděl – toto je komunistická partaj. Aby se u nás nestalo to co jinde, kde se komunisté přejmenovali, nazvali se socialisty či demokraty a dnes jsou ve vládě. Se stejným výsledkem, jako kdyby „vyléčený pedofil hlídal děti ve školce.

Těsně před Vánoci se objevilo stanovisko V. Klause k zákazu KSČM. Čekal jsem, že se jednoznačně musí objevit příspěvky odsuzující presidenta Václava Klause za to, že nechce zrušit komunisty. Že si je kupuje před presidentskými volbami. Co na tom, že Václav Klaus toho řekl mnohem víc (tedy nejen že je proti, ale vysvětlil i proč) a to, co jeho odpůrci citují, je pouze část toho, co Václav Klaus řekl – pravda se narodila stejně, jako u přeformulovaných názorů Václava Klause na globální oteplování, nebo názoru na tzv. špinavé a čisté peníze.

Jak napsat příspěvek který „zaujme objekvitní čtenáře? Nic jednoduššího. Stačí šikovný nadpis a hlavně zkopírovat kousek perexu z článku a ani článek nečíst celý. Nepátrat po tom, co vše bylo řečeno, ale okopírovat vytrženou větu a pak toho, kdo ji vyslovil znectít. Vyjadřovat se k tomu, co kdo řeklv v TV a ani se na ten pořad nepodívat.

Václav Klaus na Primě řekl, že předlistopadový komunismus a dnešní KSČM se liší natolik, že výzvy k zakázání partaje znějí už spíš směšně. To je těžko zpochybnitelný fakt. "Ve všech postkomunistických zemích Evropy se komunistické strany přejmenovaly a jsou ve vládách... Díky tomu, že jsme je nezakázali, podařilo se v České republice udržet je mimo vládu." řekl Václav Klaus na Primě. Dále v tomto pořadu Václav Klaus analyzoval, proč KSČM nezakazoval, ale politicky (a demokraticky) ji vyřadit z podílu na moci

Jan Švejnar pro srovnání o něco dříve uvedl, že je třeba přestat některým politickým stranám ve vztahu k historii nasazovat psí hlavu. Zároveň Jan Švejnar definoval podmínky, za kterých by komunistům neupíral právo podílet se na vládě.

Na rozdíl od některých autorů různých blogů a anonymních příspěvků pod nimi jsem zhlédl celý rozhovor s Václavem Klausem a celý rozhovor s Janem Švejnarem, kde se oba presidentští kandidáti vyjadřovali k otázce komunismu. Můj názor na věc tedy není zdeformován vytrženými větami ale tím, jak se oba kandidáti k této otázce opravdu vyslovili. O vítězství jednoho ze dvou kandidátů mohou totiž rozhodnout právě hlasy komunistů.

  1. Václav Klaus komunistům před presidentskou volbou vzkázal zcela jasně, že je pro něj nepřijatelný jakýkoli podíl KSČM na moci a tedy nepřijatelná účast ve Vládě.

  2. Jan Švejnar komunistům vyjmenoval podmínky, za jakých by je akceptoval ve Vládě ČR. Tedy s účastí komunistů ve vláde počítá.

Možná se strana Zelených (jež Švejnara navrhla) rozhodla přesunout se na levou část politického spektra (tedy tam, kde je všude ve světě) a možná probíhají jednání o silné koalici ČSSD + Zelení + KSČM + KDU-ČSL (ta je u moci od roku 1948).

Kdo s komunisty uzavřel obchod a kdo ne je zřejmé. Přesto jako by byli lidé slepí a hluší zároveň.

Přes tato jasná fakta se objevují všude možně blogy a příspěvky obviňující Václava Klause z toho, že si kupuje před volbou presidenta komunistické hlasy (zřejmě tím že je rezolutně odmítá ve vládě) a příspěvky, opěvující profesora Jana Švejnara, který přinese svěží (americký) vánek do naší politiky a pozve komunisty do vlády.

Mnozí z nás byli na Štědrý den s rodinou na procházce. Někde tam, kde je nám hezky. Tam, kde se cítíme doma. Kam patříme. Václav Klaus s paní Livií třeba doma v Lánech v Čechách. Pan profesor Švejnar s paní Katherine možná v parku někde doma v Michiganu v USA. 

Hezké Vánoce a Nový rok Vám všem 

Michal Malý

Štítky článku: KlausKSČ

prestiž 1: 66,48 přečteno 3 096×

0 Hodnotit článek 171

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Václav Klaus nechce zákaz KSČM. To si tedy dovolil dost!

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse