Necenzurujeme.cz

Andreji, vlk taky sliboval a skončil s břichem plným kamení

Ano sice získalo ve volbách nejvíce hlasů, ale o faktické výhře nelze mluvit. V krajských volbách získalo 21,05 % ve chvíli, kdy se voleb zúčastnilo 34,75 % voličů. Ze všech oprávněných tedy ANO volilo jen 6,057 %. Volby logicky rozhodují ti, co k volbám jsou, ale 6% ze všech je opravdu málo.

Možná by Andrej Babiš získal víc, či mnohem víc, pokud vy ve vládě neměl tak nepopulární (po Dientsbierovi z ČSSD) ministry, jako Pelikána a Stropnického. Ministry, kteří svým konáním nejen že ignorují a obětují lidi v této zemi, ale i ministry, kteří vítají migranty a chtějí represivně trestat jakýkoli názor občanů této země, který by nekorespondoval s jejich názory.  Další nezanedbatelné hlasy by Andrej Babiš nepochybně získal, pokud by výsledek volebního hesla „ANO bude líp“ dnes pro lidi nevyzníval spíše jako „ANO, nám, z ANO, bude líp“.

V čem je lidem líp? Jsou doslova terorizováni dalšími předpisy, nařízeními, výkazy a přebujelou administrativou.  Chystá se zákaz kouření v restauracích a tedy potlačení svobody podnikání a svobody volby. Úspěšní a spořiví jsou trestáni za to, že vydělávají, šetří a finance ukládají do nemovitostí tím, že z pořízené nemovitosti musí platit ještě daň z jejího nabytí, rovněž tak pak každoroční daň z nemovitostí za to, že ji za své spravují, udržují a mnohdy ostatním poskytují sociální služby – tedy bydlení. Živnostník, historická opora naší ekonomiky je vyháněn na okraj společnosti a postaven do role zloděje.

No a pokud volební expert Komárek mezi tláskáním lahodných vodňanských utopenců a kuřat pustí do senátních voleb tohoto inteligentního exota, pak mám pocit, že Andrej Babiš chce Českou republiku a.s. řidit jako firmu, předurčenou ke krachu - tento s prominutím "inteligentní exot" měl oslovit voliče?  - nejde vložit jinak než takto:

"Hvězda ANO ve volbách do Senátu, inteligentní kandidát Harapes"

Zahraniční korporace jsou upláceny na úkor českých podnikatelů pobídkami a odpustky, kterým vláda s rozvojem jejich ekonomiky a tedy snižováním nezaměstnanosti nijak nepomáhá. Vláda ze svého rozpočtu a prostřednictvím fondů podporuje flákače a nemakačenky, tedy ty, co plánovaně zneužívají systém plošné sociální podpory, jež nemá jiný efekt. Ročně se vynakládají stovky milionů na program „začlenění“, ale nikdo nevyhodnotil, zda ty stovky milionů přinesly začlenění jediného člověka do většinové společnosti. Neziskovky se staly zlatým dolem pro své zaměstnance, jež nemají povinnost vykazovat svoji produktivitu a úspěchy.

Andrej Babiš sliboval centrální nákupy kancelářského papíru a všeho možného, aby vláda tolik neutrácela. V praxi to vypadá tak, že pokud chce ministerstvo vysoutěžit nový notebook, probíhá vývěrové řízení, které trvá 6 měsíců, za administrativu vyjde na 30 tisíc a pak se tedy koupí notebook za 12 tisíc, který ale po půl roce zlevnil na 8 tisíc. Pro některé ředitele či vedoucí odborů, kteří jsou voleni, platí pravidlo dvou volebních období. Když poslední končí, ve spolupráci s nadřízeným se zřídí jiný odbor, jemuž pak začnou za ještě vyšší plat šéfovat. Není neobvyklé, že státní správa zaměstná admina, kterému platí 80 tisíc měsíčně, ale protože nemá vysoutěžen tendr na servery, admin se půl roku věnuje pouze couráním po netu.

Andrej Babiš sliboval zásadní snížení státních zakázek bez výběrového řízení. Opak je pravdou, jejich počet a objem dramaticky narostl. A vždy se najde „objektivní“ důvod, proč tomu tak je, jako u zakázky mýtného, IT zakázek a dalších. BIS opakovaně ve výročních zprávách zveřejňuje, že korupce prorostla do nejvyšších pater politiky, justice, státního zastupitelství, policie. Nic se neděje, nikdo nekoná, místo toho jsou rozprášeny elitní odbory policie. Andrej Babiš prohlašuje, že Kalousek je zloděj, že Sobotka s Bakalou okradli stát o 110 miliard.  

Andrej Babiš mimo jiné ve sněmovně prohlásil (cituji):

„Případ OKD je případ bezprecedentního bezcitného vytunelování firmy, kde jeho finančník Bakala a jeho kumpáni díky privatizaci získali a vytáhli z firmy OKD přibližně 110 mld. korun. Ano,
vážení horníci, 110 mld. korun. A co je dneska výsledkem? OKD hrozí kolaps. Hrozí uzavírání dolů a propouštění horníků. Ptám se, proč nehovoříme o této kauze a jejich důsledcích, která se významnou měrou dotýká státu? Je tu snad mimořádná schůze kvůli tomu? Jasné, že není. Pan Bakala byl přece sponzorem politických stran. Přece ODS a TOP 09. Jen v roce 2010 dal 15 mil. ODS a TOP 09 7,5 mil.
A Věcem veřejným 6 mil. Já vás tedy žádám, abyste ty peníze vrátili firmě OKD. Vraťte to horníkům, abychom platili méně pro jejich předčasné důchody, které jsme jim slíbili…“

Andrej Babiš hřímá ve sněmovně, slibuje, že bude líp, slibuje, jak zatočí s kmotry a korupcí, hřímá přes mikrofony, kdo si kolik nakradl.

A tak se ptám:

  • Je dnes lépe lidem, nebo Andreji Babišovi?
  • Podal Andrej Babiš za bezprecedentní vytunelování OKD či jiné firmy trestní oznámení?
  • Proč Andrej Babiš z pozice vicepremiéra nedal transparentně najevo policii, že nedopustí, aby byla kýmkoli jakkoli ovlivňována a tedy má šetřit padni komu padni?
    Proč Andrej Babiš liboval centrální nákupy kancelářského papíru a zásadní omezení zakázek bez soutěže, když opak je pravdou?
  • Proč Andrej Babiš a jeho ministr spravedlnosti ignorují pohrdání spravedlností Bohuslavem Sobotkou, jehož ČSSD ignoruje pravomocný rozsudek, který jí ukládá uhradit dluh jejímu dřívějšímu advokátovi?
  • Proč Andrej Babiš mlčky přechází vyhrožování a zastrašování lidí jeho ministrem Pelikánem, že budou cenzurováni a postihováni za svobodu slova, kdy je nesouhlas s migrací Evropy automaticky označován za xenofobii a rasovou nesnášenlivost?
  • Proč Andrej babiš nečinně přihlíží tomu, jak je dle zpráv BIS policie svázána a ovlivňována politiky a kmotry? Nečte snad vicepremier výroční zprávy BIS? Já je čtu.

Koblihy či dle pana Komárka šťavnatá vodňanská kuřata či utopenci voliče neoblnou.  Lidi se nabaštěj a udělaj si to po svém. Tak se ANO spolu s Andrejem Babišem nemůže divit, že se lidé v krajích spojují proti němu do koalic – „Všichni proti ANO a Babišovi“. Ono by to možná vypadalo jinak, pokud by lidé cítili, že ten Babiš splnil alespoň něco ze svých slibů, že je lidem líp. Jenže ono jim je hůř. Ona se ta revolta těch, co prohráli, za rok Babišovi třeba vyplatí. Volič se naštve, že ti co prohráli (zdánlivě), nerespektovali výsledky voleb a dají těch hlasů ANO Andreje Babiše ještě víc, po opakovaném slibu „ANO, bude líp“.

Ale komu bude líp, pane Babiši? Lidem rozhodně ne. A Vám? A já Vám tolik držel palce a bylo mi jedno, jakou máte lustraci, pokud naplníte sliby a budete makat pro lidi. Lidi mi nadávali a právem. To jsem byl ve svém věku hlupák, co? Jediné, v čem mi tyto volby udělaly radost je zřejmý fakt, že se ze Sobotky a jeho ČSSD, Kalouska a jeho TOPky pomalu začínají stávat politické mrtvoly. Jak říkám, vlk taky na chvilku vyhrál a dostal se do chaloupky otevřenými dveřmi, ale nakonec skončil ve studni s břichem plným kamení.

A kdo vyhrál volby? Nikdo. A kdo je prohrál? Sobotka, Kalousek, ale zejména tyto volby prohrál volič.

Uložit

Uložit

Uložit

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Andreji, vlk taky sliboval a skončil s břichem plným kamení

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse