Necenzurujeme.cz

Bojovníci IS jsou již jen 120 km od Prahy…

… tolik je to z Prahy k hranicím Německa přes Ústí n/l. V roce 2015 totiž v Německu zadrželi 266 migrantů, podezřelých z toho, že jsou džihádisté.  Z nich bylo 80 usvědčeno, 186 jich je stále předmětem šetření. Bude to spíše ale jen zlomek skutečného počtu. ZDROJ

Premiér Sobotka tvrdí, že nám nic nehrozí, ministr Chovanec zase, že to má pod kontrolou a že zvýšená bezpečnostní opatření na letišti Ruzyně nejsou potřeba, protože by pak musel hlídat i každé obchodní centrum. Inu, třeba v takové Keni každé obchodní centrum hlídají a nejen tam. Když jsme  před dvěma měsíci z Ruzyňského letiště odlétali, pohybovaly se po něm dvě skupinky lidí „arabského vzhledu“. Paranoidně jsem se snažil, aby mezi nimi a námi byla nějaká stěna, nebo alespoň sloup, což bylo prakticky nerealizovatelné. Smíšené vojensko-policejní hlídky ty skupinky ignorovaly. Žádný pes detekující výbušniny v dohledu. Takže bylo vidět, že pan ministr nelhal.

Vcelku bez povšimnutí nechávají media (nevím jak naše bezpečnostní složky) skutečnost, že IS otevírá v Albánii a zejména Kosovu novou frontu. Tedy, jen 1 200 km od Prahy. Ostatně, IS to před časem zveřejnil ve videu s názvem „Islám je otázkou cti: vzkaz lidem na Balkáně“. Region v něm označil za novou frontu džihádu, a to v Evropě. Historicky je tento region výspou islámu v Evropě, ale „liberálního“. Ke dnešku však zásadně narostl počet zcela zahalených žen a mužů s plnovousem a kalhotami ustřiženými nad kotníky. Zejména v Kosovu je islamismus na vzestupu a posilují ho navrátilci z bojišť na Blízkém východě. Albánie má bezvízový styk s EU a Kosovu ho Unie na začátku května slíbila.

Navíc, úřady v Albánii a Kosovu nemají jak radikalizaci islámu řešit. Snaží se alespoň postihovat verbíře. Minulý týden bylo odsouzeno devět mužů k trestům až do 18 měsíců nepodmíněně za rekrutování a financování bojovníků. „Alláhu Akbar (Bůh je velký)! Stihne vás trest,“ volali odsouzení po vynesení rozsudku. ZDROJ

Premiér Sobotka ale namísto řešení obrany a ochrany obyvatel této země řeší „důležitější“ věci. Například pohrdání právem ignorováním pravomocného rozsudku, kdy má ČSSD zaplatit advokátu Altnerovi 337 milionů. Nebo jak „zadotovat“ OKD, firmu jeho kamaráda Bakaly tím, že vláda bude každému horníkovi z našich daní posílat 8 000 měsíčně po dobu tří let. Přitom Bakalovi OKD přes prostředníka prodal údajně až o 46 miliard pod cenou a Bakala na OKD vydělal 100 miliard.

Bezpečnost této republiky a jejích obyvatel ale zřejmě Bohuslava Sobotku nezajímá. Tak doufám, že stejný nezájem projeví voliči příští rok o pana Sobotku.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Bojovníci IS jsou již jen 120 km od Prahy…

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse