Necenzurujeme.cz

Zemanova SPOZ „dojí“ státní rozpočet na svou volební kampaň

Parta Zemanových čističů Jiřího Rusnoka odvolala koho se dalo. Zlikvidovala všechny náměstky a pak se pustila do ředitelů. Zdeněk Žák je prý nahradil těmi nejlepšími odborníky. Řídí Vládu Rusnok, nebo Zeman?

 ČTK

Razie realizovaná čističi Miloše Zemana mi tak trochu začíná připomínat čistky v únoru 1948. Chybí jen ta zaťatá dělnická pěst. A po volbách? Inu, spojíme se (SPOZ) s ČSSD a pak s vámi zatočíme! Se všemi! Po bolševicku! Všichni budete muset doložit původ soukromého majetku. Ale do toho našeho, do toho vám nic není! A kdo se bude blbě ptát jak hovado, s tím zatočíme! To, co děláme bez důvěry Sněmovny, bez jejího mandátu a v demisi je jen slabý odvar toho, co přijde po volbách!

Jak upřímně to SPOZ myslí, nám předvedl ministr v demisi František Koníček (SPOZ). Všichni doloží původ majetku, jen do toho mého vám nic není. Nic vám není do toho, že jsem figuroval (a moje rodina figuruje dosud) ve firmách s utajenými vlastníky a sídlem v daňovém ráji. A že ty firmy dodávaly pro stát a inkasovaly milionové evropské dotace, do toho vám taky nic není. A kdo se ptá, je hovado. SPOZ zatočí s kmotry. Co na tom, že pan Koníček je možná kmotrem sám sobě a možná drží stále akcie firem, které „dozoruje“ jeho rodina. A co ministr vnitra v demisi Martin Pecina a jeho možná osobní zainteresovanost na dostavbě Temelína? A Jiří Cienciala a Svaz průmyslu a dopravy?

A ministr v demisi Zdeněk Žák (SPOZ)? Jak ti jeho nejlepší odborníci vypadají? Inu, třeba Pavel Kočica (nový šéf ŘSD), se kterým kdysi vlastnil pozemky a chtěl podnikat. Pan Kočica přitom nemá sebemenší znalosti z oblasti dopravních staveb, ale je ředitelem ŘSD! Opravdu ten nejlepší odborník, snad rozezná beton od asfaltu. Jako hlavního poradce si Žák přizval svého souseda, spolumajitele sousedního pozemku Davida Ligibera. Libiger mimo jiné působil několik let ve firmě Allowance, která se zabývala administrací veřejných zakázek a velmi často používala k výběru firem i losovací zařízení od společnosti Ve-Zak, které figuruje v kauze Davida Ratha. Mimo jiné Žákův majetek absolutně neodpovídá jeho příjmům, kdy byl zaměstnán ve státní správě, ale několikanásobně je překračuje.

Miliony si však Žák podle vlastního vyjádření vydělal „konzultacemi“ v dopravě. Nedokáži si představit, jak skvělý musí být odborník, když za pouhé konzultace inkasuje miliony a přitom byl „odejit“ z postu šéfa Drážní inspekce po několika kontrolách, které odhalily řadu nedostatků včetně mimo jiné neoprávněného dvojího proplácení útratv restauracích či výdajů za předražené jazykové kurzy. Mimoto v té době porušoval zákoník práce. Jako státní zaměstnanec současně radil zahraničnímu soukromému dopravci. Jaký je Zdeněk Žák „nejlepší odborník“ předvedl také, když prohlásil, že normy jsou stupidní a nařídil zvednout povolenou rychlost na rychlostní silnici R46 na 130 km/h. A to přesto, že na silnici nejsou odstavné pruhy, jsou na ní křižovatky bez nájezdů a neklopené zatáčky s příliš malým poloměrem. Ponese pak pan Žák za případné mrtvé na R46 osobní odpovědnost? Ministr Žák sice zatočíl s „trafikanty“, ale přitom si buduje vlastní trafičku.

A SPOZ rozdává státní peníze. Ministr financí v demisi Jan Fischer štědře uvolňuje finance. Poté, co mu na jeho „prezidentský“ účet přitekly miliony. Šéf CE Group Ladislav Dráb věnoval Fischerovi postupně přes 4,2 milionu korun. Jeho firma buduje obří zásobník zemního plynu na Vysočině a má zájem, aby ho využíval stát. Smlouvu se státní firmou DIAMO podepsal 30. června 2010, pět dní po demisi Fischerovy vlády! Vrací snad Fischer ty miliony takto „zprostředkovaně“? Splácí snad Zemanovi svůj ministerský post? Nevím, ale rozdává. Ministr vnitra v demisi, Martin Pecina si řekl o více jak tři miliardy, ministr dopravy Zdeněk Žák o dvě, ministr pro místní rozvoj František Lukl o necelou miliardu, ministr zdravotnictví Martin Holcát by rád dostal miliard pět. A ministr financí v demisi Fischer rozdává. Nejdřív dostal přes pět milionů v cizího, dnes rozdává miliardy také z cizího. A zaplatí to daňový poplatník. Fischer rozdá za pár týdnů 11 – 12 miliard na „volební kampaň SPOZ“ a důchodcům přidá 137 korun? Není to s prominutím prasečina? Ano, pan Koníček řekl že je to nemravné. Myslel ty důchody, nebo ty rozdané miliardy? Nebo to, že jeho rodina figuruje ve firmě sídlící v daňovém ráji?

To ministr kultury v demisi Jiří Balvín možná žádné miliardy navíc nechce. Stihl ale odvolat a pak zase jmenovat ředitele Národního divadla, pak své náměsty, ředitele odborů a přitom ani zřejmě ani neví, co má který odbor jeho ministerstva na starosti. Ale oslavu šedesátin prý plánoval v Janouškově revíru, Žlutých lázních. Zato prezidentův kancléř Vratislav Mynář (SPOZ) do té rodinné party dokonale zapadá. Neprůhledné transakce kolem privatizace ostravské Nové huti a Mynářova role v nich (jako akcionář společnosti Petrcíle) budou zřejmě vadit NBÚ a tak nemusí dostat prověrku, nezbytnou pro přístup k tajným informacím. Zapovězeny jsou mu tedy například informace tajných služeb, nesmí ani na jednání Vlády. Pokud však bude prezident Miloš Zeman projednávat cokoli, co je v režimu utajení, nechce se mi věřit, že svého kancléře vždy vyhodí za dveře. U společnosti Petrcíle šlo o nevyjasněné majetkové přesuny a údajné platby v řádech stamilionů korun. Jedním z akcionářů společnosti byl nynější kancléř prezidenta republiky. Vítejte v České republice!

Politické strany za volební kampaň utrácejí stranické peníze. SPOZ však podle mého názoru zcela bezostyšně a veřejně „rozkrádá“ státní rozpočet pro vlastní volební kampaň. Vždyť to je loupež za bílého dne! Ministři Rusnokovy vlády za SPOZ využívají svých, bez důvěry a tedy mandátu získaných funkcí, aby prezidentově SPOZ a sami sobě dělali kampaň na účet daňových poplatníků. Rozdávají místa placená státem kamarádům, mají prostor v médiích a podplácejí voliče rozpočtovými dárečky. Vrchol arogance a absence jakéhokoli studu po vzoru taťky prezidenta. Už jen chybí uřvaní hulváti s hodinkama za půl mega typu soudruha Zavadila. Miloš Zeman předvedl, jak vypadá uchopení moci v praxi. SPOZ si udělala ze státu soukromou fabriku pro sebe a své kamarády pod heslem „sám sobě kmotrem“.

Nepřipadá vám při tom všem, že SPOZ je jen partička kmotrů? Nač ztrácet peníze na kmotry, když si můžeme kmotrovat sami sobě? SPOZ a práva občaů? Ale kdepak, cožpak nevidíte nulový respekt jejich ministrů k tomu, že mají spravovat celou zemi ve prospěch všech jejích občanů a ne svá osobní koryta? Strana práv občanů Zemanovci má v názvu práva občanů. Nedodala však, že ta práva se týkají pouze jejích vlastních stranických špiček a občan, který tou špičkou není, ostrouhá. Občané mají mimo jiné právo na pravdivé informace o politicích. Podle pana Koníčka a tedy SPOZ jsou občané, kteří se poprávu ptají, hovada.

Štítky článku:

prestiž 2: 16,69 přečteno 9 702×

0 Hodnotit článek 1619

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Zemanova SPOZ „dojí“ státní rozpočet na svou volební kampaň

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse