Necenzurujeme.cz

ANO, není líp, je hůř, ale nejhůř teprve bude. Brzy

Volil jsem poprvé Svobodné a nelituji. Lituji většinu voličů. Mrzí mne, že voliči propadli populistickým heslům. K výsledku voleb: Lidi mi možná budou nadávat, ale buď budeme respektovat výsledky voleb, nebo ne. Já je respektuji a myslím si, že by Babiš měl být premiérem a sestavit funkční koalici a vládu.

Kdo nesouhlasí, popírá princip demokratických svobodných voleb. Babiš je vítěz ať se nám to líbí, nebo ne a tak je třeba, aby se předvedl a pak dostane od lidí vyúčtování. Zatím to byl pinkpong já ne, to Sobotka, Sobotka zase já ne, to Babiš. A StB? Já tipuju, že jsme měli ve vládách od roku 1990 tak 20 - 30 StBáků, jejichž svazky byly skartovány. Některé vládní prodeje a zakázky tomu nasvědčují. Jsem pro respektovat výsledek voleb, jejich vítěze a šlapat mu na gule za každý nesplněný slib a na konci vystavit účet. Tak by to mělo fungovat ve slušné a demokratické společnosti. Jenže, bohužel ani jedno nejsme.

Dav řve kvůli minimálně sporné dotaci na Čapí hnízdo, ale, aniž bych to jakkoli omlouval, co kauzy Kalouska, Sobotky, co OKD, lithium, Temelín, plánovaná privatizace ČEZ? Takže, přes to, nebo právě proto je třeba pomoci slušným nezkorumpovaným stranám. Svobodní měli chvilku před volbami na účtě něco málo přes milion korun od členů a drobných sponzorů. Vedle toho se před pár měsíci narodily partaje a hnutí, co měly na účtech během dvou měsíců deset a víc milionů. Svobodným například chybělo profesionální PR a více osobností, propagace v mediích. To vše stojí peníze.

Na druhou stranu, slušná večeře pro dva stojí do 1.000,- Kč a mnoho z nás si ji alespoň jednou za měsíc dá. No, jen malý kalkul - Svobodné volilo přes 70 000 voličů. Kdybychom každý z nás poslal 500,- Kč, které každý měsíc utratíme za nějakou kravinu, měli by Svobodní na účtě 35 mil. a mohli mít pořádnou kampaň a dnes být ve sněmovně. A to je ten problém.  Jsme sobci. Politujeme důchodce, politujeme dětské onkologické pacienty, ale kdo z nás pošle jednou za rok 500,- Kč, které protláská u Mekáče? A o tom je. To je rozdíl mezi námi a lidmi na Západě.

Petr Mach je slušňák. Až moc, jako většina Svobodných. To se u nás bohužel moc „nenosí“.

Pokud chceme změnu, nestačí nadávat a případně volit. Musíme pro tu změnu něco udělat a i něco obětovat. I s rizikem, že to napoprvé nevyjde. Já se rozhodl nejen psát blogy a glosy, ale pracovat. Rozhodl jsem se, že se do politiky po 25 letech vrátím. Ne proto, abych něco získal, ale proto, abych něco změnil. Mohu si to dovolit a ješitně si věřím, protože jsem se za těch 25 let, co jsem opustil Parlament, nezměnil. Jak jsem napsal, nestačí nadávat a volit, je třeba i trochu obětovat a pracovat pro partaj, která nám je blízká. Pak se nám to v dobrém smyslu slova vrátí.

Většina voličů tuto zemi prodává a neuvědomuje si, že prodává samu sebe. Tu za třicet kaček odpuštěných u doktora nebo v lékárně, tu za koblihu, jindy za klobásu, nebo guláš. I když hesla, vyslovená před 4 lety očividně neplatí, voliči jsou předhozena znovu, ten zahýká a volí. No, nemám pravdu? Za ušetřených 30 kaček u doktora riskujete své zdraví méně kvalitní lékařskou péčí. ANO, bude líp. Ale ono je hůř, přesto lidi dali 30%. Co dostanou? Represe, příkazy, omezení, cokoli na splátky a tedy na dluh. Žvanec, auto či telka na dluh vítězí. Prostě, je líp. Co na tom, že je hůř?

Ještě je čas, ještě nás plně neovládli, ještě nám zcela nezavřeli hubu. Pojďte se připojit, pomáhat, pracovat. Dokud ještě smíme. Plánují z nás udělat poslušné stroje, co si sice budou smět v OC či jinde koupit cokoli na dluh, ale jedině, pokud budeme držet hubu. Navíc, bude válka, vše k tomu spěje. Válka totiž maže dluhy, ty státní. Ty naše zůstanou a o vše přijdeme. Ostatně, válka už je, kousek od nás. Myslíte si, že přeháním a že se vás to netýká? Co poslat těch 500,- a jít pomáhat a pracovat místo nadávání?

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

ANO, není líp, je hůř, ale nejhůř teprve bude. Brzy

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse