Necenzurujeme.cz

TŘÁSL JSEM KRABIČKOU JAKO DEBIL, TAK JSEM TO VZAL PO BOLŠEVICKU....

Dneska politici zakazujou kde co. Prodej v neděli, hulení v hospodě, zabijačky a co hůř, psát, co si člověk myslí. Měli by zakázat prodejny potravin s kompletním sortimentem. Protože člověk jde vrátit prázný flašky a koupit chleba, ale oko vidí, tak kupuje co nepotřebuje. No a pak ten chleba vyjde na  dva tisíce.

Můj lékař mimo jiné doporučil dietku, s tím, že si občas, ale opravdu občas mohu dát i něco nedietního. Takže snídám activií s různými příchutěmi, k svačině rajčata s mozarelou, ovoce, ryby a pomazánky z nich, krůtí či kuřecí s dušenou zeleninou, fazolkama, či špagety s něčíma tak. Dnes jsem byl dokoupit proviant v Lídlu, tedy vlastně jen vrátit lahve a koupit chleba. Jenže jsem zahlédl pěknou plec a kachničku a tak jsem zahřešil. Plec už se dělá a to po selsku. Ale, jak jsem při vaření zjistil,  není nad internetové návody a nápady, jak jde něco "snadno", dokonce doplněné videem. Nikdy nic nejde snadno. Základ dlouhodobých zásob jsem pořídil v pátek v Makru, ale neměl jsem chleba a potřeboval jsem vrátit lahve.

Tak jsem dnešní vrácení lahví v Lídlu zařadil za kontrolu u mého obvoďáka a následné předání dokladů paní účetní. K tomu „nákupu“ v Lídlu mne přiměla moje předchozí lenost a následná zdravotní indispozice. Za čtyři měsíce se mi na verandě nakupilo 9 bas s prázdnejma lahvema. Prostě, když jsem jel nakoupit, tak to bylo vždy v rámce nějaké cesty a ty prázdný lahve jsem sebou neměl. Ochranka v Lídlu na tu pyramidu v nákupním košíku koukala nechápavě, pak jsem zablokoval automat na vracení lahví a nakonec kasu u placení, protože museli zavolat paní vedoucí, aby klíčkem v kase potvrdila, že opravdu tolik bas vracím a odněkud je nekradu. Naštěstí jsem měl fotodokumentaci.

Protože vaření beru po „bolšešvicku“, tedy uvařím kotel, naporcuju a zamrazím do malejch plastovejch nádobek tak na dvě porce, tak jsem odblanil cca 3 kila hezké plece, pokrájel přes kilo cibule a rozloupal hlavu a půl česneku. Na netu bylo, že ho stačí dát do plastové nádoby s víčkem a chvíli s ní třepat. Cibulka už zlátla v hrnci, tak jsem se dal do třepání. Minuta a nic. Tak jsem třepal další cca dvě minuty jako blbec a zase nic. Proklel jsem ty pitomce, co tvrděj, že to funguje a za třicet vteřin ten česnek oloupal růčo, pokrájel a hodil na maso. A bylo.

 

Z mrazáku jsem vydoloval zbytek zelí z minula, skvělé houskové a bramborové knedlíky od partnerky, ve 20,00 byla cibulka podušená a hodil jsem na ni maso a co k tomu patří. Takže tak kolem 22 hodiny budu hřešit a dám to s dvojím knedlíkem, zbytek musím bohužel zamrazit, neboť takhle hřešit smím tak jednou, výjimečně dvakrát za týden. Dnes vepřo knedlo, v sobotu kachna a pak zase kuřecí a podobné pochutiny, které moc nemusím. Naše obranářka shltla odřezky z masa, takže v noci to bude na otevřené okno, nebo plynovou masku. Ale ve středu jí to oplatím, protože budou krůtí přírodní plátky a červené fazole.

Pan doktor říkal, že se mám hejbat a pomalu začít zatěžovat pumpičku a tak. Jenže venku je kosa a všude kolem ledovka. Tak už pár dní chodím doma po chodbě (má tak 8 metrů) několikrát denně tam a zpátky, třeba 30 x za sebou. Po třech dnech tohohle chození si připadám jako idiot a tak jsem se rozhodl pořídit chodící a běhací pás pro dny nepohody. Tož, jsem na sebe zvědav, kolik toho denně ujdu. Než jsem dopsal sem, maso začalo vonět, tak ho jdu přendat z hrnce na varné desce a šup s ním do pekáče do trouby. No, ale můj dnešní stav vlastně zveřejním až bude hotovo, abych mohl zveřejnit výsledné dílo na talíři. No, talk v pohodě... 

takže můžu dát dietní vepřovou :-)

A loupání česneku třesením v krabičce? Je to jak se slibama politiků, jak říkám, pak někomu věř. Po selské vepřové zase budu držet popsanou dietu, jen v sobotu bude kachnička naložená tři dny v pivu a koření a jako kompenzace  v neděli dietní grilované kuřecí čtvrtky na gyrosu. Tak, zkoušeli jste někdo loupat česnek podle toho návodu? Pokud ano, jak Vám to šlo? No, tyhle nepravdivý a nefunkční návody nezakážou, ale když napíšeme, co si myslíme, tak nás zablokujou. Ale je mi to jasný, určitě za ten neoloupanej česnek můžou Putin s Trumpem. Naštěstí už pár let nekoukám na zprávy, jen na fotbal.

No a tady máte výsledek mého vrácení lahví – moje večeře ve 22,30. Tak, máte inspiraci a mějte fajn den.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Štítky článku: absurdistánjídlopotravinyzdravotnictví

prestiž 1: 30,58 přečteno 1 292×

0 Hodnotit článek 31

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

TŘÁSL JSEM KRABIČKOU JAKO DEBIL, TAK JSEM TO VZAL PO BOLŠEVICKU....

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse