Necenzurujeme.cz

20 - 80

Čísla která mohou znamenat cokoliv. Někoho možná napadá tzv. Paretovo pravidlo efektivnosti, ale o něm to nebude….

Někoho by mohlo napadnout, že 20% vládne 80%, přesto se takovému Systému říká demokratický, kde rozhoduje názor většiny.

ANO+KSČM+(ČS)SD cca 2,25mil. hlasů ve volbách do sněmovny 2017

Počet občanů ČR cca 10mil.

https://volby.cz/pls/ps2017nss/ps2?xjazyk=CZ

 20/80 ale může také znamenat dvě výročí.

20 let od doby vstupu do organizace, jež sama sebe označuje za mírotvornou, podporující demokracii ve světě. Kdo jí sdělil, že její vize demokracie je to nejlepší a to nejvhodnější pro společnosti, žijící v jiných kulturách a jiných společenských vzorech po staletí – to věru nevím. A tak v zájmu jejího přesvědčení umírají lidé. Statisíce… miliony… Západní „demokratická společnost“ tomu tleská a oslavuje. Tak se tak ptám, zda ony jiné kultury a společenství lidí mají vlastně v dnešním světě právo. Právo rozhodovat o tom v jakém společenském zřízení chtějí žít. A co kdyby u nich převládl stejný přístup a obdobný názor – a začali pro změnu ony šířit jejich podobu nejlepšího společenského uspořádání za použití podobných prostředků a způsobů vysvětlování blaha. Proč jen nevítají dobrodince Západu v Iráku, Afghánistánu či Sýrii… Nevím jak Vy, ale mám obavy, že ani já bych nevítal dobrodince zcela jiné kultury, kteří by mi přijeli láskyplně sdělit, že je mým nejlepším zájmem přijmout jejich hodnoty a způsob života.

Každopádně jsme 20 let členy a pokroková Praha vedená Piráty se toto výročí rozhodla dát na odiv i těm, kteří naše členství vidí jinak a třeba ani o nějakém výročí nevědí a to způsobem, kterému lze těžko uniknout – zdravicí Piráta Hřiba v dopravních prostředcích města Prahy. Jak úžasné.

Poslech zde

 Do Prahy se v nejbližších dnech nechystám, jen doufám, že Hřib má přichystánu rovněž zdravici k 80.výročí vyhlášení Protektorátu.

Jen škoda, že Pirát Hřib nebyl primátorem již u příležitosto 80.výročí Mnichova, aby všem pokrokovým mozkům – a že jich v Praze je – připomenul, kam vede víra, že někdo jiný - za nás - prolije krev a bude bránit naše území. Víra, že ten ne-slovanský Západ nás ochrání… Třeba bychom se konečně ponaučili.

A pokud ne, možná budeme dřív než si myslíme donuceni oslavovat příchod jiné kultury, tolerovat jiné návyky, respektovat změněný životní prostor, budeme naučeni oslavovat ne-stereotypní společenské vzory. To vše ve jménu pokroku, blaha, prosperity a trvalého míru při zohlednění udržitelného inkluzivního růstu na planetě Zemi. Hluboký, nikdy neutuchající prožitek na cestě (ne)Poznání zajistí objektivní média, pozitivně informující o nezvratných důkazech přínosu spolužití s hodnotově zcela odlišnou kulturou. Bude to úžasné místo pro život. Jen v Praze? Amen.

 

 

Štítky článku: historiekulturamigracemultikultiNATOstát

prestiž 1: 15,34 přečteno 655×

0 Hodnotit článek 8

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

20 - 80

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse