Necenzurujeme.cz

Co najdete ve vládních materiálech ke zbraňové směrnici? + VIDEO

Bagatelizace a neponaučení se. Tak lze stručně shrnout vše kolem zbraňové směrnice. Vybral jsem zásadní pasáže přímo z vládních materiálů. Sledujte své politické reprezentanty, jak budou hlasovat.

Ve věci "zbraňové Směrnice" toho bylo napsáno již mnoho. Proto budu stručný a omezím se na citace z oficielních materiálů, které měla k dispozici vláda pro své jednání. Neustále se totiž tu a tam vynoří kdosi, kdo záležitost bagatelizuje či přímo popírá v domnění, že odborně znějící text rozptýlí faktickou hrozící nebezpečnost plynoucí z implementace Směrnice 2017/853. Vzpomínám na Lisabonskou smlouvu a varovná slova před jejím přijetím… ale kdepak, politická šlechta na varování kašlala. Dnes – stále mnozí z nich - nám nutí věřit – že oni budou hájit národní zájmy v Bruselu. Bohužel jim to stále prochází, protože lid stále nepochopil nelogičnost této rétoriky vs. EU mechanismy. Ale abych se držel tématu Směrnice:

Jako jedna z mála věcí jde tuto problematiku věcně shrnout do krátkého faktického videa, s jehož pomocí může každý pochopit celou věc za 7min svého času, pokud je schopen číst a přemýšlet. Video obsahuje zásadní text z vládních materiálů.

Než se podíváte na video, doporučuji se obeznámit s pojmy recepce a inkorporace. Na oficielním webu, kde se nacházejí vládní materiály je vysvětleno:

Recepce - Recepci mezinárodního práva do práva vnitrostátního lze provést celkem čtyřmi způsoby: transformace, adaptace, inkorporace a adopce. Pro více informací jděte na odkaz.

Inkorporace - Inkorporace je jeden ze způsobů recepce mezinárodního práva veřejného. Při inkorporaci nedochází k recepci mezinárodní smlouvy prostřednictvím vnitrostátního právního předpisu. Mezinárodní smlouva je tak pro vnitrostátní subjekty bezprostředně závazná bez existence vnitrostátního právního předpisu, který by ji recipoval (jedná se o tzv. formální monismus). Díky inkorporaci je zajištěn výklad smlouvy jedním (mezinárodněprávním) k tomu kompetentním orgánem. Po inkorporaci jsou vnitrostátní orgány povinny aplikovat a interpretovat smluvní text jako mezinárodní smlouvu a nikoli jako vnitrostátní právní předpis. Pro více informací jděte na odkaz.

 

Zbytek je pak už ve videu 7min.

 

Koncem února zamítl Evropský soud žalobu ČR vůči Směrnici. Informoval o tom třeba portál česká-justice.cz V budoucnu bude jistě i prostor na rozbor toho, co vlastně Vláda ČR – resp. ministerstvo vnitra na čele s Chovancem (ČSSD) podala – po obsahové stránce k soudu. Z uvedeného článku nad tím vyvstávají VELKÉ otazníky. To však již nic nemění a nezmění na nebezpečí implementace Směrnice a proto si toto téma ponechám na někdy později.

 Hospodsky by se to dalo říct asi takto: Implementací Směrnice do naší legislativy Bojovníci za naše národní zájmy v parlamentu souhlasí že: to, co bude v modré obálce se žlutými hvězdami, se stává součástí naší legislativy aniž je znám obsah obálky v (2018), 2020, 2025…

 Víc k tomu netřeba psát. Na závěr jen dodávám, že v popisu videa na kanálu youtube jsou uvedeny odkazy na příslušné zdroje a materiály.

Web k Petici: www.PeticeZbrane.cz

◘ "Chceme v Evropě hájit naše zájmy, chceme udělat všechno pro to, aby se nestalo, že nás znovu někdo přehlasuje..." Babiš, v řeči o vyslovení důvěry jeho vládě v  PS ČR 10.ledna 2018 Zdroj

◘ 7.února 2018 Vládní usnesení č.84: Vláda schvaluje novelu zákona 119/2002Sb. o střelných zbraních a střelivu... Zdroj

Sledujme v přímém přenosu „naše“ Bojovníky v parlamentu, jak hájí naše zájmy (nebo jak nám lžou) a hlavně na to nezapomeňme u voleb. Možná i předčasných!

 Přeji pěkný den.

 

Štítky článku: BabišEUChovanecjusticevládazákonyzbraně

prestiž 1: 17,23 přečteno 955×

0 Hodnotit článek 10

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Co najdete ve vládních materiálech ke zbraňové směrnici? + VIDEO

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse