Necenzurujeme.cz

Jan Švejnar zaplatil komunistům a odjel domů. Do USA.

Citace serveru aktualne.cz ze dne 19.12.2007: Komunisté už jsou jiní než dřív, myslí si prezidentský kandidát Jan Švejnar. Chce jim proto pomoci, aby se dále reformovali a svou aktivní politickou účastí zastavili trend slabých vlád. "KSČM je přijatelná v mnohém, je na radnicích, má místopředsedu sněmovny," prohlásil Švejnar v rozhlasovém pořadu Impulsy Václava Moravce. V souladu s tím, co po komunistech už dříve žádala ČSSD, je podle Švejnara nezbytné, aby odsoudili zločiny minulého režimu, jasně se identifikovali s českým členstvím v Evropské unii a Sevroatlantické alianci, postavili se za soukromé vlastnictví a odmítli násilí k prosazování politických cílů."Podle programu, který nyní mají, se podobají socialistickým stranám v mnoha jiných zemích," uvedl v listopadu Švejnar.

Tedy jasný signál. Jinými slovy – pokud by příští parlamentní volby dopadly patem, nebo pokud by je vyhrála ČSSD a pokud by byl v té době Jan Švejnar presidentem ČR, jmenoval by vládu složenou z ČSSD a KSČM. K takové vládě by se jistě přidala KDU-ČSL aby „ohlídala“ že se nedějí „nepravosti“ a pobrala nějaké to ministerstvo a dozorčí a správní rady. Ostatně, dělá to tak již od roku 1948, žádný div.

Pan profesor Švejnar odejel po „vyčerpávající“ předvolební kampani domů. Odejel do USA. Jak může být presidentský kandidát doma jinde, než v zemi, ve které kandiduje? Možná odjel pro další instrukce CIA, kdo ví. Kdyby se stal presidentem ČR, jezdil by každý víkend domů za rodinou do USA?

Jsem podezříván z fanatické oddanosti Václavu Klausovi. Neprávem. Nejsem mu oddán. Našel bych i několik výhrad. Přesto si jej vážím. Pro jeho pracovitost. Pro to, že říká vlastní myšlenky a ne převzaté fráze. Protože říká i to, co lidé nechtějí slyšet a přitom ví, že mu to ubírá popularitu. Nemění své názory. Ke každé problematice přistupuje racionálně.

Chodím od roku 1990 pravidelně volit. Před tím jsem nikdy u voleb nebyl.Volím ODS. Ne proto, že bych byl jejím fanatickým příznivcem a někdejším členem a spoluzakladatelem. Volím ODS jako nejmenší zlo. Jako stranu, ke které mám nejméně výhrad. I když se spoustou věcí nesouhlasím. Přestože si myslím, že jedněmi z mnoha chyb ODS jsou pánové Topolánek a Bém. Ale nejsem levičák a ODS je nejméně levicová, i když trochu ano. Tak ji volím. Protože nechci vládu „Národní fronty“. Už nikdy. Kdysi jsem si myslel, že je chybou ODS že je stranou jednoho muže. Václava Klause. Dnes vím, že jsem se mýlil. ODS je stranou mnoha mužů a mnoha zájmů a díky tomu se dostala dnes ČSSD před ODS. A díky hlouposti lidí, co věří 8 let nesplněným heslům. Díly lidem, jež nevidí státní dluh 1000 miliard. A my\slí si, že se jich to netýká. ČSSD momentálne vede nikoli díky Jiřímu Paroubkovi a jeho aroganci. Díky topolnosti Mirka Topolánka. Přesto ji volím. Jako nejmenší zlo. Jako obranu proti komunistosocialismu. Růžový tank, který jsem kdysi spolunatřel je mementem. A byl varováním. Bohužel marným.

Václav Klaus byl lepším presidentem než Václav Havel. Bude lepším presidentem než profesor Švejnar. Je to ČECH. Budu se opakovat: Nechci občana USA, který by byl vrchním velitelem ozbrojených sil České republiky. Nechci presidenta, jež není svým životem spojen s národem, jehož jsem součástí. Nechci presidenta, pro kterého je normální akceptovat komunisty ve vládě. Václav Klaus včera řekl: "Jsem proti komunismu, ne proti KSČM" prosím, pokuste se POCHOPT tuto větu. Je diametrálně jinde než Švejnarova. 

Nezažil jsem „Vítězný únor 1948“. Ten zažili mí rodiče. Já jsem zažil jeho následky. Můj otec byl živnostník. Měl zámečnictví a 5 zaměstnanců. Přijímačky na architekturu jsem udělal s průměrem 1,5. Nebyl jsem přijat, protože jsem byl „buržoazního původu“. Nechci presidenta co je doma v USA. Nechci aby CIA velela našim ozbrojeným silám. Nechci další „Vítezný únor“. Chci za presidenta ČR Václava Klause, i když k němu mám pár výhrad.

Pane presidente Klausi, vím že máte rád tenis. Paní Martina Navrátilová porážela o generaci mladší soupeřky když jí bylo 50 let. I když jste o něco starší, věřím, že to komunisticko-socialisticko-zelené podání odvrátíte a zakončíte smečem. Jde jen o podání, nevěřím, že by se dostali k mečbolu. Držím Vám v tomto „turnanji“ pane presidente palce, i když ne se vším co konáte souhlasím. S většinou a s podstatnými věcmi pro naši zemi však ano.

Pro Jana Švejnara je KSČM přijatelná v mnohém. Pro mne nikoli. V ničem. Pravda, nekandiduji na presidenta ČR a nemusím uplácet. Nejsem občan USA. Nejsem (snad) prověřován nebo řízen CIA. A pan profesor Švejnar? Všude ve světě jsou "Zelení" levicovou stranou. Zelení navrhli Švejnara. Vy snad věříte že jsou čeští zelení vpravo? Zelení a Al Gore. Zelerní a USA. CIA. Nedošlo vám všem o cěm se tu hraje? To není o Železného "Česku". Rusové nebo američani? Chcete být "prostituty EU nebo USA nebo Ruska ???". Nebo Čechy? S plnou váhou českého slova. To Vám to ještě nedošlo? Nebo louskáte buráky u TV a zamilovali jste se do sexyblondýnovského mozku a chcete zdravotnictví zdarma za tisíce z Vaší výplaty?

Přeji hezké Vánoce a šťastný Nový rok jak panu presidentovi Václavu Klausovi, tak i Vám všem. I panu profesoru Švejnarovi. Mimo jeho pokus o kandidaturu na presidenta ČR proti němu nic nemám. Jsem dalek toho, abych jej napadal. Kdybych pana profesora Švejnara potkal, požádal bych jej jen o více soudnosti.

Hezké svátky 

Vám všem, tedy i voličům ČSSD, kteří mne v diskusi znectí jako modrého ptáka, kterým nejsem..... Jsem jen ČECH a nestydím se za to. Protože jsem Čech, nechci američana Švejnara.

Michal Malý

Štítky článku: KlausKSČ

prestiž 1: 75,64 přečteno 4 299×

0 Hodnotit článek 273

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jan Švejnar zaplatil komunistům a odjel domů. Do USA.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse