Necenzurujeme.cz

Patrik Banga: výhrůžky namísto omluvy. Inu, je Cikán, jak říká...

V říjnu 2016 zemřel v pizzerii v Žatci Rom. Romea.cz, Patrik Banga a mnoho dalších aktivistů mělo okamžitě viníka – většinovou společnost a zejména policii. Ve chvíli, kdy ještě ani nezačalo vyšetřování.

Patrik Banga, ve funkci šéfadmina blogů idnes.cz, napsal k věci blog a poutal jej rovnou na titulní straně. Že jde o střet zájmů mu bylo jedno, důležité bylo asi „plivnout“ na většinovou společnost a ukázat na „viníka“, jinak si jeho blog nedokáži vysvětlit.  On se sice Patrik staví do role kritika těch Cikánů, co nepracují, kradou a dělají výtržnosti, prohlašuje, že by se jim měli snížit dávky a podobně. Jenže, když dojde k lámání chleba, jeho předchozí slova vyznívají jako póza.

Patrik Banga k incidentu v Žatci napsal tento BLOG. Dovolím si z jeho blogu citovat: „Ale netvrďte mi, že ten člověk zemřel jen tak, v sedmadvaceti letech, pod hromadou strážníků. To už tady totiž jednou bylo.. akorát uniformy byly zelené a lidi se oslovovali "soudruhu".“ …… „Podobná situace se už stala. V roce 2011 zemřel po zásahu policie mladý schizofrenik, který dostal záchvat a záchranka ho nedokázala uklidnit. Policisté ho uklidnili taserem, muž zemřel. Prý zásah odpovídal, všechno je ok. Asi jak pro koho.“

Banga se snaží být opatrný a nikoho přímo neobvinit, přitom ale jeho článek jako celek jednoznačně působí tak, že za smrt Roma může Policie. Inu a aby toho nebylo málo, Banga si přisadil a po deseti dnech dnech napsat další BLOG.  Citace z blogu P. Bangy: „Přímý svědek popsal, že onoho mladého Roma drželi strážníci městské policie a další člověk v civilu ho měl na zemi mlátit pěstí. Okamžitě se vyrojilo mnoho urážek, nadávek a takřka všichni internetoví diskutéři se vzácně shodovali nad tím, že onen svědek je absolutně nedůvěryhodný, stejně jako všichni ostatní (a někteří z nich Romové), kdo k věci mluvili.

Už v minulém blogu jsem napsal, že zpacifikování agresivního člověka je na místě. Ovšem, okolnosti jeho smrti mají háček. To video, které natočil přímý svědek, který celou věc přímo při natáčení komentuje. A hlavně jeho část. Na té je vidět, jak ležícího člověka mlátí za asistence strážníka žatecké Městské policie člověk v civilu.“

Patrik Banga použil jako „důkaz“ zmanipulované video, které zveřejnil server Romea.cz. Na videu je vidět, jak nějaký muž „tluče“ někoho ležícího na zemi pěstí. Opakovaně. Jenže i laik si všimne, že video je ve smyčce, tedy, že opakuje neustále dokola jeden úder pěstí, který byl navíc podle lékařů naprosto profesionálním pokusem o oživení člověka se zástavou srdce. Ale Banga „měl“ důkaz. A nezisková romea.cz publikovala zfalšované video. Nevědomky?

Nenechalo mne to v klidu, tak jsem napsal tento BLOG.

Před tím jsem však napsal k „pietní akci“ v Žatci tento BLOG.

Dovolím si z něj odcitovat pár postřehů k dění v průběhu piety: Cikáni vyhrožují fyzickou likvidací zaměstnancům a vypálením Pizzerie Panamera. Jednomu ze zaměstnanců je vyhrožováno smrtí a je obviňován z toho, že Cikána zabil a to přesto, že ten den vůbec nebyl v práci…. Romea.cz tak rozpoutala štvanici, kvůli které tento muž musel odejít ze Žatce a je údajně pod policejní ochranou.

Romea.cz, která má za peníze z našich daní a z fondů „obrušovat hrany“ vzájemného soužití majoritní společnosti s cikánským etnikem nejen že manipuluje, ale přilévá olej do ohně. Výsledkem „objektivní“ činnosti Romea.cz tak může být násilí či dokonce smrt někoho ze zaměstnanců pizzerie, nebo její vypálení.  Patrik Banga na stránkách Romea.cz vyzývá: „Nesnižujme se na úroveň rasistů“ Protože na „pietě“ v Žatci prokazatelně byl tak ví, že jediní, kdo rasisticky v Žatci vystupovali a hrozili zabitím a žhářstvím, byli příslušníci jeho etnika, Cikáni. O tom ale Banga pravdu nikdy nenapíše.“

P.S.: doplněno 20.7.2017 v 058 h.: doplňuji po upozornění čtenáře blogu, který mi v diksusi napsal, že za vyhrožování padl trest, se omluvám za neznalost. Za rasistické výhrůžky byl odsouzen Rom na 8 měsíců nepodmníněně - více ZDE. Další nepodmínění trest padl za vyhrožování kuchaři pizzerie zabitím - více ZDE. Nevím ale, zda a jak bylo řešeno ponoukání ke žhářství, zaznamenané na videu.

Patrik Banga mi zrušil blog a následně jsme si to v soukromé korespondenci „vyříkali“. Jenže tím to neskončilo. Dnes mi Patrik Banga napsal email, ve kterém požaduje stažení těchto mých blogů:

Odstoupí Banga z funkce?

Bloger roku

Chudák pan Brady

Zapálíme to tady

a dále stažení fotografií P. Bangy v nich zveřejněných (i když jde pouze o přesměrování na zdroj). Je v celku úsměvné, že mne dnes Patrik Banga žádá o smírné řešení věci a přitom jsem dnes obdržel informaci od vydavatele, který mé blogy přebírá, že na mne již podal trestní oznámení. Proč naši sousedé na Slovensku používají pro situaci, že někdo lže, podráží slovo, že „cigání“? Banga mne vyzývá ke smíru a přitom před tím podá trestní oznámení či snad dokonce žalobu? Tomu se říká „cikánská férovka“?

Patrik Banga mi zrušil blog za to, že jsem kritizoval nešvary a to přes to, že jasem v blozích zdrojoval. Jenže podle Bangy třeba premiér Maďarska, či europoslanec, či zpravodajská služba Velké Británie  nejsou důvěryhodné zdroje. Banga zrušil blog více lidem, kteří kritizovali. Zajímavé je vyjádření  zástupce ombudsmana k zakazování blogerů O. Bangou – cituji: „Administrátor blogu odstranil negativní hlasy směřované na jeho příbuzného (zpěváka Radka Bangu – pozn. red.), to se mi zdálo zvláštní.“……. Mimo jiné JUDr. Křeček označil postup administrátora blogů iDNES.cz Patrika Bangy, který smazal blog Lucie Provazníkové, za „mimořádně ostudný, téměř skandální“.

Banga podle mého vyvolává rasovou nenávist, když svými články, ve kterých označuje viníka dříve, než začalo vyšetřování, poštvává minoritu proti většinové společnosti. Na pietě v Žatci podle dostupných videí zazněly výzvy k vypálení pizzerie, k zabití. Výzvy ke žhářství a vraždě, zadokumentované na videu policie nešetřila. Chápu, nechtěla ještě více jitřit situaci. Patrik Banga celkovým vyzněním svých blogů obvinil většinovou společnost a policii ze zabití.

Jediný, na koho v celé věci pravděpodobně bylo podáno trestní oznámení a žaloba, je Michal Malý – tedy já. A to jen proto, že jsem kritizoval Patrika Bangu za jeho neobjektivnost a rozeštvávání společnosti. Ze zneužití své funkce. Za výzvy ke žhářství a zabití nic. Za lživé obvinění policie nic. Za popsání stavu věci trestní oznámení a žaloba.

Vítejte v České republice, kde každý má svá práva, ale někdo je má krapet větší. Přestože bylo vyšetřování smrti v pizzerii v Žatci uzavřeno, přestože bylo konstatováno, že onen „nebohý otec malých dětí“ (jak psala některá media) byt feťák a drogy způsobily jeho smrt VIZ, přesto Patrik Banga své tendenční blogy nesmazal a neomluvil se, tak mi navíc vyhrožuje a možná podává i trestní oznámení a žalobu.

Jak sám Patrik Banga říká: narodil se jako Cikán, žije jako Cikán a umře jako Cikán. Tak, proč se vlastně divím, že?

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Patrik Banga: výhrůžky namísto omluvy. Inu, je Cikán, jak říká...

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
Jan Loskot:
Banga je len obyčajná cigánska špina. Je to obyčajný cigánsky rasista. Jeho pôsobenie v lžiDnes je mi záhadou, ale asi šéfredaktorovi to tak vyhovuje…

V interní diskusi je 1 příspěvků | poslední příspěvek 19. 7. 2017 8:15 || Diskutovat

Facebook diskuse