Necenzurujeme.cz

Ještě že EU nemá armádu! To by Varšava zakusila bratrskou pomoc...

Při procházení svého starého blogu na iDěs.cz (dnes cenzurovaného) jsem narazil na tento článek, který jsem napsal před dvěma lety, ale bohužel je stále aktuální, takže jej s pár úpravami přetiskuji i zde.

„Mnoho věcí hovoří pro to, abychom aktivovali takzvaný mechanismus právního státu a na Varšavu uvalili dohled,“ prohlásil tajemník ÚV KSSEU... pardon, eurokomisař Günther Oettinger.

Vyděšenou reakci tohoto euromarxisty vyvolaly změny v polských veřejnoprávních médiích, které patrně povedou k tomu, že tam Brusel nebude mít vliv na vysílání, jaký má nyní například v naší neblaze proslulé veřejno(proti)právní České televizi.

Na celém případu mě nejvíce zaujalo, jak nikým nevolený eurokomisař osočuje řádně zvolenou polskou vládu z nedemokratičnosti. Oettinger by si měl nejprve zamést před svým prahem, stejně jako ostatní bruselští nezvolenci, kteří hystericky řvou pokaždé, když volby nebo referendum v některé zemi dopadnou jinak, než si přejí.

Když nad tím vším přemýšlím, napadá mě, jaké je vlastně obrovské štěstí, že EU nemá svoji armádu. Kdyby ji měla, tak už by Poláci na vlastní kůži pociťovali podobnou bratrskou pomoc jako my v roce 1968 a bruselské tanky by brzy potlačily současný pokus PiS o hájení polských národních zájmů. Takhle se unijní marxisté zmůžou nanejvýš na plkání o zvýšeném dohledu nebo na přistřihnutí dotací (pokud se ovšem nepokusí o polský Majdan).

Z tohoto důvodu mě celkem děsí jakékoliv plány na vytváření institucí, které by měly pravomoc zasahovat na území členských států EU bez jejich svolení. Protože vytvoření euroarmády by naštěstí asi hned neprošlo, je dost možné, že se Brusel pokusí vytvořit instituci s podobnými pravomocemi "nenápadně" na bázi něčeho podobného, jako je např. Frontex. Brusel by pak mohl zasáhnout do veřejného dění ve státech, kde se politická situace vyvíjí jinak, než si euromarxisté přejí - a do těchto států i případně přerozdělit víc krimigrantů podle plánovaného Dublinu IV.

A to je další z mnoha důvodů, proč bychom měli raději zvolit CZexit a stát se svrchovanou zemí.

 

Štítky článku: EUPolskototalita

prestiž 1: 21,76 přečteno 659×

0 Hodnotit článek 17

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Ještě že EU nemá armádu! To by Varšava zakusila bratrskou pomoc...

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse