Necenzurujeme.cz

Gen.Pelz: Co předcházelo Ukrajině - Prof.Staněk: Kam to vše povede

Chronologie válek od doby vzniku Ukrajiny jako samostatného státu. Pokud to půjde takto dál, připravte si peněženky, možná ne jen to. Velký reset, ale zcela jiný nežli ten, o kterém se stále mluví. Též něco o historii moci médií jako prostředku vlády. V Evropě to začalo roku 325 za panování římského císaře Konstantina. Změna garnitury "císařů" započala rokem 1789. Výměna byla ukončena s koncem 1. světové války. 

Měřme stejným metrem. Když už. Válka je hnus a vůbec se mi nelíbí. Nyní ta totální hysterie, proč ne, je na místě. Ale když ta samá zvěrstva dělala protistrana, tak to nikoho netankovalo. 

 

Bývalý americký čtyřhvězdičkový generál Wesley Clark. USA napadne 7 zemí do 5 let, rozhodnutí bylo již přijato. To se generál dozvěděl krátce po 11. září 2001 při návštěvě pentagonu. Tento rozhovor v roce 2006 několikrát vylíčil, mj. při projevu na alabamské univerzitě v říjnu 2006, ve vystoupení ve vysílání „Democracy Now“ Amy Goodmanové v březnu a následně též v rozhovoru s Wolfem Blitzerem pro CNN. A co na to světová veřejnost, když přesně tento záměr začalo USA naplňovat?!?

 

Pochopitelné to je. Naše média o těch zvěrstvech protistrany mlčí. Někdo je dokonce nazve humanitárními a někteří idioti tomu ještě tleskají. Tam přesně tehdy u mě Havel skončil. 

Ti kteří se o dění ve světě moc nezajímají, tak i ty přirozeně to současné mediální hysterčení (podotýkám oprávněné) nějak poznamená - respektive ta válka oprávněně vytočí do běla. Problém je, že o tom samém prováděným protistranou tací lidé ani neví, že se stalo a tak v minulosti nebyli stejně vytočení jako nyní. Neboť to tehdy naše západní média elegantně poslala do ztracena.

Zdroj obrázku a níže uvedených informací pokec24.cz

 

Nejprve o malém sociálním experimentu. 

Ten si udělal nějaký Srb, když v současné době umístil fotky z rozmláceného Srbska letadly NATO bez toho aby uvedl odkud a ze kdy to je s výzvou, aby ta zvěrstva čtenáři odsoudily. Všichni diskutující "Hrůza, svinstvo, děs... ...a ten hajzl Putin....".

Až za určitou dobu fotky doplnil, že nikde neuváděl, že jsou ze současné Ukrajiny. Že nyní tedy doplňuje, že jsou ze Srbska z roku 1999 (dle Havla výhradně humanitární). Že chtěl jen vědět názory čtenářů, jak se jim ta zvěrstva na fotkách líbí!

A proto se ptám, byla stejná vytočenost mezi lidmi i tehdy jako je nyní proti Rusku? Ne. Nikdo o tom ani moc nevěděl, co se dělo v Srbsku. Ví někdo něco o tom co se dělo na Dombase a okolo Krymu po Majdanu? Jak vůbec celý ten Majdan probíhal? Také by jste byli vytočeni z agrese (stejně jako dnes), pokud by vám tehdy denně média předkládala nezkreslené informace o tom, co se tam děje.

A jak to dopadlo s tím Srbem, který nakonec prozradil že správně čtenáři odsoudili ta zvěrstva, ale že to bylo NATO které ordinovalo v r. 1999 v Srbsku. No okamžitě jej zamázli.

 

Asi nejuceleněji vše to, co se dělo před, na a po Majdanu zmapoval americký režisér Oliver Stone ve svém dokumentu Ukrajina v ohni (SK titulky)

 

Zde nastává otázka. Proč to ta média dělají? Ti hlídací psi demokracie. Jak to, že mají takovou moc?

Mechanismus vládnout skrze jednostranné intenzivní vtloukání informací do veškerého lidu (koho se bát, koho poslouchat, jaká za to bude odměna, ale i jak se k sobě chovat navzájem), tedy nikoli pouze silou zbraní panovníka, se v Evropě poprvé objevil a prakticky zavedl již léta páně 325. Tehdy římský císař Konstantin změnil řízení Římské říše z dosavadního, postaveného výhradně na síle římských legií, na zcela revoluční, který byl uplatněn skrze zavedení státní (říšské) katolické církve a její soustavě kostelů s kazatelnami a zpovědnicemi. Ty měly od té doby všichni občané říše povinnost pravidelně navštěvovat.

Tento systém moci feudálů vydržel v křesťanském světě až do konce 18. století. Koncem 18. století se jen změnily prostředky, kterými nakonec (ne jen jimi) nastupující nové elity postupně nahradily dosavad vládnoucí feudály. Kazatelny v kostelech nahradili zprvu tehdejším tiskem, pak rozhlasem a televizí. Nyní již takřka plně zcenzurovaným internetem. Ten navíc plně zastoupil tehdejší zpovědnice. Ne jen ten (např. monitorování veškerých mobilních hovorů, atd., včetně sledování pohybu pomocí GPS). 

 

Jak moc jsme všichni sledováni, odhalil v roce 2013 odpadlík od CIA Edward Snowden. On-line reportáž "Citizenfour - Občan Snowden" o jeho útěku z USA a předání veškerých tajných informací o tom jak tajné služby USA komplet monitorují veškeré občany planety. V případě nefunkčnosti videa, lze jej přehrát i ZDE nebo ZDE.

 

V současnosti rovněž novodobé západní elity svou moc uplatňují skrze úplnou kontrolu nad školským systémem, včetně akademického prostředí. Zde zejména skrze systém účelově vypisovaných grantů. To vše v těsné spolupráci s mohutně financovanými tzv. neziskovými nevládními organizacemi. Zde si od malička vychovávají nové generace svých nohsledů.

Ta změna zde v Evropě nastala počátkem roku 1789 Velkou francouzskou revolucí. Tehdy započala velká změna v řízení dosavadního světa. Do té doby století zde vládnoucí feudály začaly nahrazovat nové elity. Průmyslníci a bankéři. Francouzská revoluce měla výraznou podporu ze strany obdobných novodobých elit ovládajících USA, které se feudální kontrole (konkrétně britské) vymkly již roku 1776.

Jedním z hlavních jejich nástrojů k převzetí a upevnění své moci se stal tehdejší tisk. Ten začal nahrazovat feudály ovládané kazatelny a zpovědnice kostelů.  Změna společenského řádu v Evropě nastala s koncem 1. světové války. Podrobněj o tom zde v článku  "Podstata života a tak vůbec" (článek má širší přesahy). 

K mocenské změně obdobné francouzské revoluci, respektive deklaraci nezávislosti USA dochází znovu. Elity, které převzaly moc a začaly postupně přebírat vládu nad celou planetou jsou v krizi podobně jako byli feudálové na konci 18. století. O tom blížeji Profesor Staněk, bývalý poradce slovenské vlády ve svém projevu, který je na konci tohoto článku. Vše souvisí se vším. 

Nyní však k v nadpisu článku uvedené chronologii moderních dějin od roku 1990 z pera generála Pelze, bývalého velvyslance v Afghanistánu pro Parlamentní listy. To pro všechny ty, kteří až tak v minulosti nesledovali, co se ve světě děje, neb jim to média ve své době dostatečně důrazně a denně nevtloukala do hlavy. Nedělala to, co nyní, kdy se najde jen málokdo, kdo by nic nevěděl o tom, že Rusko se rozhodlo jednostranně sesadit současnou vládu Ukrajiny pomocí síly svých zbraní.

Média to nedělala ve všech případech, kdy naprosto shodně jako nyní Rusko, se USA rozhodlo jednostranně bez souhlasu rady bezpečnosti OSN sesadit vlády v Srbsku, Iráku, Libii a Afgánistánu, ale i v Sýrii. Zde jen díky zásahu Ruska, které zagarantovalo, že zajistí likvidaci chemických zbraní Sýrie, zarazilo již odsouhlasený přímý útok USA, to cca 24 hodin před tím než začal. Až následně cca za rok na pozvání Syrského prezidenta Asada vyčistilo Sýrii od Islámského státu s kterým USA předstíralo nesmiřitelný boj po celou dobu Syrského konfliktu. 

Potom se není čemu divit, že běžní občané EU neodsuzovali zvěrstva NATO a USA v nedávné minulosti. Vůbec si nejsou schopni dát tyto paralery do souvislostí a až nyní vidí jen to, co se děje na Ukrajině, kde opět ale netuší, co vše počínaje Majdanem tomu všemu předcházelo. Vše to, co by pokud by byli plnohodnotně informováni ve stejné míře jako nyní, tak by bezpochyby naprosto a masově odsuzovali. Vše, to co se počínaje rokem 2014 dělo na Ukrajině vůči rusky mluvícím občanům stran vládců, kteří převzali moc nad Kyjevem ze strany USA a EU podporovaným násilným Majdanem.

Ukrajina není ani náhodu národnostně homogenní stát. Na východě žijí po generace Rusové a na západě Ukrajinci - respektive dříve též Poláci a Litevci (viz. Polské království 1025-1569 a dále Polsko-Litevská unie 1569–1795). Původně ale toto západní území dnešní Ukrajiny obývali Rusové, kdy Kyjev byl kolébkou Ruska a až zejména s rozšířením Polsko-Litevské unie změnilo etnický charakter.  

Současná Ukrajina vznikla spojením území obývaným několika etnicky odlišnými skupinami obyvatel až za dob SSSR. Modrá oblast náleží jazykově rusky mluvícímu obyvatelstvu. Žlutá oblast ukrajinsky mluvícímu obyvatelstvu, což je de fakto určitý kompilát mezi ruštinou, polštinou a litevštinou (od ruštiny se liší podobně jako slovenština od češtiny). Růžová oblast ruština a tatarština. V zelené oblasti je ve značné míře zastoupena maďarština. Žlutá oblast tíhla k západu, modrá k Rusku. Zásadní problém nastal, kdy po Majdanu nová vláda zakázala na celém území Ukrajiny ruštinu a nařídila všem ukrajinštinu. Proto (ne jen) ta vzpoura na východě Ukrajiny krátce po Majdanu v roce 2014 proti nové vládě Kyjeva.

 

Tak šel čas s Ukrajinou. Generál Pelz vytáhl data. Zbytek na čtenáři 

Případ Ukrajina od roku 1990 do současnosti očima dat a milníků jejích moderních dějin. Tak lze nazvat přehled, který pro ParlamentníListy.cz vypracoval ředitel Vojenského zpravodajství v letech 1996-2001 a pozdější velvyslanec v Afghánistánu, generálmajor v záloze Petr Pelz. Ten záměrně nechce vyslovovat autoritativní stanovisko k probíhající ruské invazi na Ukrajině a jen shrnuje děj posledních 32 let.

Chronologie

Některé důležité okamžiky a skutečnosti, shrnutí faktů, které pokládám za důležité. Možná, že jsem některé podstatné v rychlosti opomenul a jiné, ve snaze o přehlednost, vynechal. Vyzývám statečného čtenáře, který se dostal až na konec, aby si závěry udělal sám.

16. 7. 1990 – Deklarace státní suverenity Ukrajiny

V kapitole IX – Vnější a vnitřní bezpečnost, nalezneme prohlášení: „Ukrajinská SSR slavnostně vyhlašuje záměr stát se permanentně neutrálním státem, bez účasti ve vojenských blocích, a dodržovat tři principy bez jaderných zbraní – nezískávat, neprodukovat a nenakupovat nukleární zbraně.“

1990 – při rozhovorech o sjednocení Německa se presidentovi SSSR Michailu Gorbačovovi dostává ujištění o tom, že NATO se nepohne ani o palec na východ; těchto ujišťování se dostává i dalším představitelům SSSR, a v dalších letech RF.

24. 8. 1991 - Deklarace nezávislosti Ukrajiny

25. 12. 1991 - Zánik SSSR

5. 12. 1994 - Konference OBSE v Budapešti; přistoupení Běloruska, Kazachstánu a Ukrajiny k Smlouvě o nešíření jaderných zbraní. Ukrajina se takto vzdala jaderných zbraní (byly na jejím území, ale ovládala je vždy Moskva) za bezpečnostní záruky slíbené jí Ruskem, USA a Velkou Británií

12. 3. 1999 - ČR, Polsko a Maďarsko oficiálně vstupují do NATO

24. 3. 1999 – Bez rozhodnutí RB OSN začíná NATO pod vedením USA bombardovat Srbsko, kampaň trvá 78 dnů

7. 5. 2000  - Vladimir Putin se stává presidentem RF

7. 10. 2001 – Bez rozhodnutí RB OSN vstupují vojska USA a NATO do Afghánistánu

13. 6. 2002 – USA odstupují od smlouvy o nerozmisťování systémů protiraketové obrany (ABM)

19. 3. 2003 – Bez rozhodnutí RB OSN zahajují USA válku v Iráku

2004 – Litva, Lotyšsko, Estonsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko, Slovinsko členy NATO

Listopad 2004 – leden 2005 - Oranžová revoluce v Kyjevě ve prospěch pro-západních sil

2005 – Úvahy vlády USA na rozmístění komponentů „protiraketového štítu“ v Evropě se konkretizují

Únor 2007 – Putin pronáší zásadní projev na bezpečnostní konferenci v Mnichově, kde navrhuje vytvoření nového bezpečnostního uspořádání v Evropě

2 - 4.4.2008 – Summit NATO v Bukurešti rozhoduje o přijetí Chorvatska a Albánie; presidentu Bushovi se nepodaří přesvědčit spojence, aby byla přijata též Ukrajina a Gruzie

Srpen 2008 – Gruzínský prezident Saakašvili chtěl vojensky připojit Abcházii a Jižní Osetii, které v dobách SSSR byly začleněny v rámci Gruzie. V těchto republikách byly rozmístěny ruské jednotky na udržení míru. Několik ruských vojáků bylo při útoku Gruzínců zabito. Ruská armáda zasáhla, a boje byly ukončeny během několika dnů. Rusko uznává nezávislost těchto států

2009 – Chorvatsko a Albánie členy NATO

19. 3. 2011 – Letectvo Francie, Velké Británie a USA překračují mandát RB OSN při leteckých útocích na Libyi

2012 – Nejpozději od tohoto roku působí speciální síly USA a Velké Británie v Sýrii proti legálnímu presidentovi Basharu Assadovi, přičemž vyzbrojují opozici, drtivou většinou různé skupiny al Qaida

2013 – Demokraticky zvolený president Ukrajiny Viktor Janukovič odolává zvýšenému tlaku z Washingtonu i Moskvy

Listopad 2013– Janukovič pozastavuje přípravy asociační dohody s EU, v Kyjevě začínají nepokoje

13. 12. 2013 - V National Press Club ve Washingtonu náměstkyně MZV USA Victoria Nulland veřejně prohlašuje, že USA od vyhlášení nezávislosti Ukrajiny 1991 přispěly na „rozvoj demokratických institucí, a schopností šíření občanské společnosti …atd.“ více než 5 miliard USD

Leden, únor 2014 – nepokoje v Kyjevě sílí

 

4. 2. 2014 - Na youtube se objevil „slavný“ Fuck EU telefonát Victoria Nuland – velvyslanec USA v Kyjevě Geoffrey Pyatt. Rozebírají spolu, kdo může a kdo nesmí být v příští ukrajinské vládě. K největším krveprolitím docházelo 18. – 23. 2. 2014, odstřelovači zabíjeli ze střech vzdálených budov jak demonstranty, tak policisty, a to z míst, které byly pod kontrolou „revolucionářů“. Odstřelovači byli Gruzínci, kteří do Kyjeva přijeli na příkaz bývalého presidenta Gruzie Michaila Saakašviliho

21. 2. 2014 - Polský MZV Radoslav Sikorski, německý MZV Frank Steinmeier, Eric Fournier (ředitel sekce vých. Evropy francouzského MZV) za přítomnosti ruského ombudsmana Vladimira Lukina a velvyslance Michaila Zarubova podepsali dohodu o předčasných volbách, které proběhnou pod kontrolou OBSE. Do té doby má Janukovič zůstat ve funkci. Ještě téhož večera však Janukovič prchá do Charkova, pak tráví asi týden na Krymu, pak odjíždí do Ruska. Co se asi stalo 21. večer, když bylo vše konečně vyřešeno? Americké fuck EU v přímém přenosu. Následně se mění president, vláda i parlament. Bezpečnost zajišťují neonacistické bojůvky Pravého sektoru a praporu Azov. Ukrajina se stává jediným státem na světě, kde neonacistické oddíly jsou integrální součástí systému národních ozbrojených sil. Nová vláda signalizuje svůj úmysl žádat o přijetí do NATO

Gen. Pelz jako velvyslanec v Afghánistánu (zdroj obrázku Parlamentní listy)

16. březen 2014 - Koná se referendum na Krymu, pro připojení k Rusku hlasovalo 96% voličů, při účasti 83%

6. 4. 2014 - Vypuká občanská válka na Doněcku, v Luhansku

2. 5. 2014 - Desítky pro-ruských demonstrantů záměrně upáleny zaživa v Domě odborů v Oděse

17. 7. 2014  - Sestřeleno malajsijské letadlo MH/MAS 17 nad Doněckou oblastí. Západ obviňuje Rusko, to vinu popírá, jednoznačné důkazy neexistují, což je zvláštní. Vině Ruska nevěří ani Malajsie

5. 9. 2014 – „Minsk I“ jednání mezi ukrajinskou vládou a představiteli doněcké a luhanské oblasti pod záštitou představitelů OBSE, Německa, Francie a Ruska

12. 2. 2015 – „Minsk II“. Poté, co Minsk I nebyl plněn, došlo k další dohodě. Jejími nejpodstatnějšími aspekty bylo příměří mezi vládními jednotkami a separatisty, a přechod na federalizaci Ukrajiny. Vládní jednotky – a následně bránící se separatisté – příliš příměří nedodržovaly, konkrétní jednání o federalizaci nikdy vláda v Kyjevě nezahájila; Francie, Německo i USA od toho ukrajinskou vládu prokazatelně odrazovaly. Opět, všechno mohlo být vyřešeno roku 2015

1. 10. 2015 – Rusko zahajuje vojenskou operaci v Sýrii proti islámským teroristům na podporu presidenta Bašára al Asada, do země vstupuje na presidentovo pozvání

14. 3. 2016 – Rusko zahajuje stahování vojsk ze Sýrie

2017 – Černá Hora v NATO

2017 – USA počíná vyzbrojovat Ukrajinu účinnějšími zbraněmi, např. protitankovými střelami Javelin. Proti komu?

2016, 2018  - rozmístěny raketové základny NATO v Rumunsku a Polsku. Proti komu?

2. 2. 2019 – USA odstoupily od smlouvy o likvidaci raket krátkého a středního doletu (INF)

2020 – Severní Makedonie v NATO

20. 11. 2020 – USA odstoupily od smlouvy o otevřeném nebi

Prosinec 2021 – Rusko, nejprve diplomatickou cestou a pak veřejně, předává Spojeným státům a NATO, svoje požadavky a návrhy. Nejpodstatnějšími požadavky je to, aby USA ukončily rozšiřování NATO na východ – včetně Ukrajiny – a aby nerozmisťovaly v blízkosti ruských hranic prvky raketových základen. Nebudou-li USA v reálném čase pozitivně na nejdůležitější ruské požadavky reagovat, bude RF nucena přistoupit k nespecifikovaným vojensko-technickým opatřením

Leden 2022 – USA i NATO odmítají tyto nejdůležitější ruské požadavky, a zvyšují stavy vojsk NATO ve východní Evropě a zintenzivňují dodávky zbraní na Ukrajinu. Proti komu?

19. 2. 2022 – President Zelenský na bezpečnostní konferenci v Mnichově prohlašuje, že Ukrajina zvažuje odstoupit od smlouvy o nešíření jaderných zbraní; jinými slovy zvažuje získat jaderné zbraně. Proti komu?

24. 2. 2022 – Ruské ozbrojené síly zahajují bez rozhodnutí RB OSN vojenskou operaci na Ukrajině. Jejím cílem je „osvobození lidu od kyjevského režimu, demilitarizace a denacifikace Ukrajiny“

 

Potud generál Pelz, co předcházelo. Nyní Profesor Staněk, jak se věci mají nyní co lze očekávat.

 Při nefunkčnosti videa lze přehrát i zde:

 

Zamýšlýte se nad kořeny toho všeho?

Pokud ano, zde v článku s názvem "Absolutně zásadní článek proč tak šílíme", který odhaluje to současné celospolečenské běsnění, zprvu o kovidu, nyní proti Rusku, hned v úvodu obsahuje mimo to i rozcestník všech spolu souvisejících článků, které Vám tu mozaiku, jak vše souvisí se vším, může dopomoci doposkládat. Téma je to široké, tak se nenechte odradit, neb na začátku Vám může připadat, že spolu témata nesouvisí. Souvisí a to výrazně.

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Gen.Pelz: Co předcházelo Ukrajině - Prof.Staněk: Kam to vše povede

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
garik:
Západ už zkomírá , proti Rusku , Číně , Indii , Brazilii , atd nemá šanci !

V interní diskusi je 1 příspěvků | poslední příspěvek 8. 5. 2022 11:06 || Diskutovat

Facebook diskuse