Necenzurujeme.cz

Od Donalda Trumpa přes mouku až k důležitému oznámení naší vlády

Střípky, ktré spolu zdánlivě nesouvisí, ale stará moudrost pravi, že všechno souvisí se vším.

Prezident Donald Trump byl odsouzen k odškodnění pět miliónů dolarů za sexuální obtěžování jisté dámy, jejíž jméno není důležité.
Ohavný skutek se měl stát, a nyní pozor… před sedmadvaceti lety. Žádní svědci, žádné důkazy, ale podle poroty je Donald Trump jednoznačně vinen.
Je to normální soudní proces? Je to ještě alespoň trochu normální doba?
Tak to jsou otázky za milión.
Přesněji řečeno – za pět miliónů.

To u nás máme trochu jiné starosti. Hodně starostí. Trn z paty nám vytrhl ministr Nekula. Domluvil u Lídla a v Kauflandu slevu na mouku. Bude stát pěkných 12.90 Kč.
Děkujeme, pane ministře.
A teď odejděte.

Ve středu 10. května se objevilo mrazivé oznámení, že Fialova vláda ve čtvrtek ukáže něco důležitého.
Nastalo velké očekávání. Druhý den možná někdo z nich promění vodu ve víno, případně se projde po vodě (Máchovo jezero?), anebo podají demisi.
A pak ten den přišel.
"Něco důležitého" proběhlo formou tiskové konference vlády se vzletným názvem Česko ve formě, kde vládní a ústavní činitelé, plus několik poradců, mezi nimiž se vynořila Danuše Nerudová, představili tzv. konsolidační balíček.

Fiala vyslovil mnoho nic neříkajích frází, Rakušan oznámil, že žijeme v blahobytu, Bartoš chtěl točit kormidlem... Takto to pokračovalo dál. Samé fráze. Nedozvěděli jsme se, kromě toho, že všechno zaplatí občané, jak to bude třeba s omezením vládních výdajů. Tedy kromě škrkání dotací pro firmy, nás by spíše zajímalo, jak ušetří na svém vlastním provozu: Přátelé a trafikanti na ministerstvech, spanilé výjezdy, cesty, zbytečné výdaje typu Rakušanův pytel na mrtvoly apod. Oni sice tvrdí, že tyto výdaje jsou jen marginálie (to je jejich výraz, poněkud nepřesný) ovšem marginálie k marginálii, a máme pěknou sumičku.
Dvě hodiny o ničem. To se jen tak někomu nepodaří.
A proč jsme se do této situace dostali? Odpověď padla několikrát. Babiš.

Odborný komentář ponechám na povolanějších, jen jaký to na mě udělalo dojem.
Nějak se mi vybavil film Mars útočí. Přiletěli Marťani, lidi je čekali s mávátky, holubicemi apod. Prostě velké očekávání všeho nejlepšího. Marťan vystoupí a prohlásí, že přichází v míru. Aktivista vypustí holubici.
Načež Marťani začnou pozemšťany kropit laserovými zbraněmi.

 

 

 

Štítky článku:

prestiž 1: 22,93 přečteno 382×

0 Hodnotit článek 20

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Od Donalda Trumpa přes mouku až k důležitému oznámení naší vlády

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse