Necenzurujeme.cz

Zvláštní prohlášení Tomio Okamury

V neděli dopoledne řekl Tomio Okamura, že SPD se teprve rozhodne, kterého kandidáta podpoří ve druhém kole. Jako by jich tam mělo postoupit víc než dva. Bylo to prohlášení, které v první chvíli způsobilo léčbu šokem.

O několik hodin později došlo k upřesnění, že SPD doporučí svým straníkům a příznivcům tři varianty.

1.Nepodpořit vládního kandidáta.
2.Vhodit do urny prázdnou obálku.
3.Nejít k volbám.
Možnosti 2 a 3 není třeba komentovat, neboť neřeší vůbec nic…kromě pomoci Pavlovi.
První možnost připomíná absurdní politický jazyk ptydepe, který označuje mnohdy nesrozumitelná slovní spojení v řeči politiků. Má to tedy znamenat, přeloženo do normální řeči, že členové SPD a její příznivci mají podpořit Babiše? Proč to tedy Okamura neřekne na rovinu? Samozřejmě, že Babiš není ideální kandidát. Tady nemůže předseda SPD hrát na jistotu. Obávat se, že jasně formulovanou podporou Babiše naštve svoje spolustraníky. Ti se totiž dost rozčilují, že přibližně polovina jejich voličů dala hlas Babišovi. Vnímají to jako zradu. Nedokážou však pochopit svůj omyl. O žádnou zradu nešlo. Jen o odhad možného, o pragmatické rozhodnutí. Zrada by to mohla být tehdy, kdyby Bašta získal 30 procent a nepostoupil. Přesto chystají cosi jako pomstu.
Tady to vyřizování účtů “mezi námi“ musí vládní koalici hodně bavit. 
Okamura by se v této chvíli měl projevit jako opoziční politik, zariskovat. Říct: „V druhém kole nejde o Babiše, nebo o účet za Baštu, dokonce nejde ani o generála. Jde o to, co tady nechceme! Spolkněme svoji prohru, nebo chcete-li zradu a dejme hlas Babišovi, i když to proběhne se skřípěním zubů.“
Pokud totiž vyhraje Pavel, skřípění zubů nastane, dříve nebo později, tak jako tak.

Štítky článku:

prestiž 1: 19,33 přečteno 315×

0 Hodnotit článek 15

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Zvláštní prohlášení Tomio Okamury

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse