Necenzurujeme.cz

Rozsévači to možná rozhodnou

Volební účast při volbě prezidenta České republiky byla vcelku slušná. Mohla by být lepší, ale část nezúčastněných trvá na tom, že žádný kandidát není pro ně dost dobrý. Nevím, na koho čekají. Jestli na Ježíše Krista, Mirka Dušína nebo na Godota.

Výsledek byl očekávatelný, odpovídal rozdělení společnosti. O druhém kole spekulovat nebudu, neboť to přináší smůlu. Jestli mě ale něco překvapilo, tak pan Bašta.

Jaroslav Bašta se obrátil na své voliče s tím, že pakliže on nepostoupí, tak ať ve druhém kole vloží do obálky (a vhodí do urny) bílý lístek. Řečeno slovy známého českého filmu: „A to vám pane Bašta, poradil kdo?“
Akt „bílého lístku“ patří do jiné doby. Má to význam v totalitním systému, ve kterém jsou volby povinné, kde je jednotná kandidátka, a „volič“ chce dát najevo, že se nemíní na tomto systému podílet. V současnosti to nemá význam ani protestní, protože komise takový papír jednoduše zahodí do koše a tím to hasne. Hlas je v koši, nebo i někde jinde.

Kdyby pan Bašta byl větší formát, tak svým voličům vzkáže ať do druhého kola rozhodně přijdou a volí tak, abychom se pokusili zamezit tomu, co tu nechceme. Věřím, že to tak stejně provedou a na pitomost s bílým lístkem nebudou brát zřetel. A možná se také stane, že v příštích parlamentních volbách nebudou někteří voliči už tentokrát brát zřetel na SPD.

V povolebních analýzách samozřejmě nemohli chybět sociologové. Ti na to vždycky kápnou. Sobota ještě neskončila a už se na Euro zprávách objevil titulek „Babiš jasně vyhrál tam, kde žijí lidé s vyšší mírou chudoby a exekucemi“. Už jen čekám titulek: „Babiše volili nevzdělaní, kteří pouští v bouřce draka.“

Nyní se rozjede v médiích masáž pro Petra Pavla. Má to jednu výhodu. Určitě se aktivně zapojí všichni ti rozsévači dobra, kteří lezou na nervy skoro všem (tedy oběma znesvářeným stranám) a jejichž nehynoucí zásluhou pak jimi podporovaný kandidát dostává zaručený polibek smrti. Tito rozsévači přispěli svým dílem k vítězství Miloše Zemana v roce 2013. Třeba už na to zapomněli a nyní opět naběhnou do akce.
Jsou vřele vítáni.

Štítky článku:

prestiž 1: 15,80 přečteno 221×

0 Hodnotit článek 11

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Rozsévači to možná rozhodnou

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse