Necenzurujeme.cz

Nedoknutelní

Past pro Joe Bidena. S tím částečně souvisí prohlášení ředitele české BIS ohledně Jejich Nedotknutelnosti. Věci zpravidla nedopadají tak, jak je plánováno.

Je to známá historka už staršího data, ale pořád dobrá. Kdyby reportérka Kelli Stavastová věděla, co toho dne rozjede, hodila by se raději marod a nikam nechodila.
V říjnu minulého roku poskytl závodní jezdec Brandon Brown po svém vítězství zmíněné reportérce rozhovor. V pozadí rozhovoru bylo slyšet, jak fanoušci projevují svoji „přízeň“ prezidentu Bidenovi pokřikem "Fuck Joe Biden." Zoufalá reportérka možná chtěla otupit hrany tohoto poměrně drsného sloganu a bezelstně oznámila: "Můžete slyšet z davu - Let's Go Brandon!"
A tím vstoupila do historie.
Odpůrci 46.prezidenta USA tak dostali do rukou mocnou zbraň. Nyní mohou (alespoň zatím) beztrestně vykřikovat Leť Go Brandon, a všem je jasné, jak to myslí.
Pokřik dostal doslova křídla. Objevuje se na tričkách, na nálepkách aut a v...písních.
A jak známo, o kom se zpívá, získává nesmrtelnost. V tomto případě ovšem nesmrtelnost, o kterou není co stát
Slogan zaznívá na stadionech při různých utkáních, na veřejných akcích, užívají si ho republikánští politici.
Příznivce Bidena to přivádí k šílenství. Pokusili se vymyslet slogan (v překladu) "Děkujeme Brandone", s tím, že to bude zamýšleno na Bidena, ale sklidili posměch. Zástupný Brandon zde totiž jaksi postrádá smysl.
Když se kdokoliv snaží za každou cenu vyrobit váženou osobnost, většinou to dopadne jinak. Nedotknutelní se pak ocitají v pasti dobrých úmyslů svých příznivců..

Jsou postavy, ze kterých si stand-up komici mohou střílet jak je libo a žádná omezení neplatí. Na jiné si však netroufnou.
 Máme zde kastu nedotknutelných. Nedotknutelných v tom slova smyslu, že se o nich není radno žertovat, nesmí se kritizovat. Buď mlčet, nebo jen chválit.
Do akce zvané Jejich Nedotknutelnost se v současných dnech zapojila také naše Bezpečnostní informační služba. Ředitel Koudelka se nechal slyšet, že znevažování vládních a ústavních činitelů ohrožuje bezpečnost státu. Taková nenápadná výhružka vyslaná do éteru. Obratem ještě naznačil, o které nedotknutelné se hlavně jedná.
A to by jako vrchní kontrarozvědčík rozhodně neměl. Ani naznačovat!
Naše nesvatá trojice.
Problém je v tom, že část občanů, a zdá se, že jich není zrovna málo, jsou přesvědčeni, že právě tito činitelé mnohými svými rozhodnutími sami ohrožují bezpečné fungování státu.

Občanská odpověď udeřila plnou silou. Na nesvatou trojici a její blízké souputníky se snesla smršť znevažování všeho druhu, včetně mnoha fotomontáží.
Některé z nich jsou obzvlášť vydařené.
A to je dobrý signál, jak by řekl moudrý to muž.
Lidé se navzdory vyhrožování nebojí a dávají najevo svoji nelibost.

 

Štítky článku:

prestiž 1: 13,44 přečteno 210×

0 Hodnotit článek 8

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Nedoknutelní

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse