Necenzurujeme.cz

Informační válka v době epidemie

Nová migrační vlna měla tentokrát dorazit z uprchlických táborů v Turecku. O snaze prolomit řecké hranice přinášela Česká televize informace v duchu – trpící uprchlíci versus zlí Řekové, což nás nutí k zamyšlení nad věrohodností všeho ostatního zpravodajství ČT.

V první řadě, o jakých uprchlících před válkou se to stále mluví? Řecké hranice se pokoušeli prolomit především migranti z Maroka, Pakistátu a Afganistánu, uprchlíci ze Sýrie byli v menšině. O žádné válce v Maroku nebo Pakistánu zprávy nejsou, situace v Afganistánu je víceméně stejná už několik let. Nehledě na to že, je hodně zvláštní vidět rozzuřené uprchlíky před válkou, kteří házejí kameny po těch, které prosí o pomoc. Není to zrovna tradiční představa.


Řečeno bez ubíjející politické korektnosti: Budiž čest a sláva statečným Řekům, kteří zastavili invazi migrantů nejen na svoje území, ale i do Evropy. Stalo se tak bez pomoci Evropské unie, přesněji řečeno - proti její vůli. O invazi mohu v tomto případě mluvit bez obav, že někdo nepříčetný zase bude udávat, oznamovat či nahlašovat. Výraz pochází z latinského invasio, což znamená vniknutí. A není pochyb, že v tomto případě se očividně jednalo o pokus "vniknutí" na cizí území.
Nebezpečí ale stále trvá. Erdogan se nesmíří s prohrou, jejímž důsledkem je, že jeho vyděračský plán nevyšel. K tomu se připojila epidemie koronaviru. Turecku teď hrozí mezi uprchlíky výbušná situace.
Boj se přesune na moře, kde budou Evropě vrážet nůž do zad různí pašeráci ve spolupráci s politickými neziskovými, které není záhodno příliš kritizovat. Říká se, že tam, kde vládnou neziskovky, se ani ďábel neodváží.
Problém je v tom, že politické neziskovky jsou finančně závislé na přísunu migrantů. Proto je budou neustále tlačit do Evropy všemožnými kanály. Ale možná se mýlím a aktivistům z neziskovek jde o jedno velké dobro. Dokáží totiž nepřetržitě mluvit o chudácích uprchlících, ovšem aniž by se jen slovem zmínili o chudácích Evropanech, kteří se stali obětí příchozích .
A pak tu máme našeho starého dobrého mecenáše, vznášejícího se mezi zónou legend a duchů. Na oficiální linii žádná aktivita George Sorose v oblasti neziskovek a jeho strkání nosu do národních zájmů neexistuje. Vypadá to, že neexistuje ani sám Soros. Každopádně naše liberály každá zmínka o Sorosovi v souvislosti s neziskovkami neobyčejně dráždí.
Přesto, neexistující Soros řekl, že největší překážkou jsou národní státy a jejich hranice.
Překážkou čemu?
K tomu se ještě dostaneme.


Oficiální zpráva Evropské unie říká, že "všechny programy států Evropské unie na příjem běženců jsou kvůli pandemii koronaviru pozastaveny." Není to ovšem tak úplně pravda. Jako vždy má oficiální zpráva také druhou část, která vyvrací tu první:
"Unijní státy si dobrovolně přebírají běžence z uprchlických táborů v pohraničních státech EU, ale také z přímo z postižených regionů, odkud migranti do Evropy proudí. Takovéto opatření má předejít pokusům o nebezpečné cesty do Evropy, na které se migranti na vlastní pěst vydávají."
Chytrá horákyně v podání nikým nevolených byrokratů z Evropské unie.
Tato ctihodná elita i v současné situaci nenápadně připomíná, že v chodu zůstávají také přípravy na převzetí nezletilých běženců, kteří do Evropy přišli bez dospělého doprovodu. K tomu lze dodat, že o tomto tématu hovoří tak dlouho, že mezitím se možná stali dospělými. (Kontrolní otázka: Kdo se stal dospělým? Nezletilí běženci, nebo ctihodná elita?)


Virus nevirus, zdá se, že uprchlíci před válkou jsou stále tématem číslo jedna. Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi vyzval světové společenství, aby na úkor boje proti koronaviru neodsouvalo stranou pomoc uprchlíkům. Grandi sice uznal, že státy vzhledem k situaci musí regulovat přechod svých hranic, ale jedním dechem dodal, že taková opatření nesmí vést k ohrožení migrantů.
Opět princip Chytré horákyně.
O ohrožení domorodých Evropanů neřekl nic.


Na otázku, proč evropské elity masivním přísunem nesourodých kultur připravují sebevraždu kontinentu, se už pokoušelo odpovědět mnoho teorií. Žádná z nich však neobjasnila všechny aspekty tohoto nesmyslného počínání. Jako nejpravděpodobnější se jeví teorie, že zpočátku spontanní migraci v roce 2014 využili islámisté k obsazení Evropy. (Když viděli, že Merkelová a spol. otevřeli hranice, a proudy migrantů mohou přicházet do Evropy bez jakýchkoliv problémů). Samozřejmě za tím nestojí žádný temný imám, který by kul pikle s virtuozitou šachového velmistra. Islám se prostě jen chopil příležitosti, když mu Evropa byla nabídnuta na zlatém podnose. Poté se už plán na obsazení Evropy prostřednictvím migrace mohl zrodit.


Migrací, která byla v historii použita jako zbraň, se zabývala profesorka Kelly M. Greenhillová. Svoje závěry shrnula ve významné monografii Zbraň masové migrace. Kelly M.Greenhillová pracuje na několika amerických univeritách, přednáší v Oxfordu. Takže žádný Ústav nezávislé žurnalistiky (ani ten se sídlem v zahrádkářské kolonii) ji nemůže označit za konspirátorku, dezinformátorku, nebo nedej bože, za rasistku, fašistku či nacistku. Posbírala několik desítek příkladů, zejména z dvacátého století, kdy migrace byla využita slabším protivníkem proti silnějšímu s cílem jej destabilizovat.


Takže, kdo nám to tu blouzní o migrantech, kteří nás přícházejí obohatit?
Domnívám se, že sebevraždu Evropy lze ještě odvrátit. Zvláště v poslední době se ukázalo, že hlas obyčejných lidí, kteří se vzepřeli elitám společnosti a jejím lídrům, má svoji váhu.


.

 

 

Štítky článku:

prestiž 1: 13,21 přečteno 274×

0 Hodnotit článek 7

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Informační válka v době epidemie

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse