Necenzurujeme.cz

Žít, ne dřít, nebo dřít a vítat?

Mladí zelení a jiné ultralevicové spolky 17. Listopadu právě pod heslem „Žít, ne dřít“ manifestovali za důstojnou práci. Na první pohled velmi záslužný a přínosný čin. Jenže… null

Jenže…, jak bojovat za důstojnější pracovní podmínky a vyšší mzdy, ale zároveň podporovat přijímání milionů ilegálních, a z velké části těžko integrovatelných, imigrantů do Evropy? Vždyť to jde přesně opačným směrem!

Vždyť tito, povětšinou nekvalifikovaní či málo kvalifikovaní lidé naopak našim pracujícím v nedůstojných podmínkách a za nízkou mzdu výrazně pohorší. Budou-li pracovat, umožní to zaměstnavatelům přitlačit na snižování, či přinejmenším na nezvyšování mezd, což vyplývá z nejzákladnějšího ekonomického zákona o nabídce a poptávce! A budou-li žít ze sociálních dávek, no tak logicky zbude méně peněz na příspěvky na bydlení a jiné dávky, jež často významně pomohou ne jen důchodcům či invalidům, ale i mnoha nízkopříjmovým pracujícím, včetně kupř. matek samoživitelek!

Avšak ti, kteří v Praze před pár dny manifestovali za pracující, v drtivé většině podporují sluníčkovou „vítací politiku“. Jak potom můžu, třebaže sám bych si rovněž přál skutečné zlepšení podmínek těchto zaměstnanců, brát podobné demonstrace vůbec vážně? To je, jako kdyby někdo bojoval třeba za zvýšení invalidních důchodů, ale zároveň volal po silném osekání většiny ostatních dávek pro těžce zdravotně postižené, třeba příspěvku na péči, mobilitu nebo na zdravotní a kompenzační pomůcky!

 

Citace

Mezi řečníky byli zástupci Žen 365, ASC Klinika, Jako doma a mnoho jiných. Skandovala se hesla jako: „Kapitalismus, sexismus, stejná špína, stejný hnus“; „Nejsme stroje,

ani lidské zdroje“ nebo klasické „Siamo tutti antifascisti.“ Bylo možné vidět transparenty jako Rovné platy, Rovné příležitosti, Vzájemnost namísto dominance, Již vzhůru psanci této země a další.

Reportáž z demonstrace Žít, ne dřít

 

Takže řečníci ze skupinky, která vzdor pravomocnému rozsudku 2. Instance nadále protiprávně okupuje budovu bývalé žižkovské kliniky, a pohrdá tak zákony a právním státem…, do hesel se, jen tak mimochodem, vloudil sexizmus či „Vzhůru, psanci této země“…, takže je zřejmé, jacíže to „bojovníci za lepší zítřky“ chtějí našim pracujícím vydobýt ony důstojné podmínky a důstojné mzdy. Teda pěkně děkuji.

null

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Žít, ne dřít, nebo dřít a vítat?

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse