Necenzurujeme.cz

Od Občanského Fóra až po hnutí Trikolóra..

Ne, nebojte se, nehodlám Vás děsit nějakou hlubokou analýzou tvarování jedné naší politické strany a už vůbec si nemyslím, že Trikolóra bude jeho další odnoží.

Základem mého dnešního psaní jsou příspěvky na sociálních sítích. Nechci nosit dříví do lesa a myslím, že to sleduje každý, kdo na nějaké síti je a umí si to sám vyhodnotit.

Překvapivě začnu jiným hnutím. Babišovým ANO. Proč? Protože okolo něj vidím neuvěřitelnou slabost. A to ať už jejich voličů a nebo příznivců.

Už od posledních voleb do premiéra buší jeho odpůrci až opravdu zavržení hodným způsobem, vyhrabávají na něho ty největší špíny světa, tvoří hanlivé a hrubě urážející obrázky a koláže. Obrovské demonstrace a opětné urážky. Nadávky a zesměšňování..

Víte nejsem a nebudu voličem ANO, ale vnímám to, vidím jak do jejich předsedy buší a kolikrát si říkám, že už to nemůže vydržet, že už to třeba kvůli své rodině zabalí, ale on drží. Až na pár lidí a to z nejbližšího okolí se ho nikdo veřejně nezastává. Nikdo nevyleze na náměstí na pódium a nebrání ho. A mně se honí hlavou, kde jsou sakra všichni ti voliči? Jak je možné, že na sociálních sítích nekolují příspěvky od těch 30% voličů? Proč ho nebrání? Dali mu svůj hlas a podle průzkumů mu ho chtějí dát zase. Ale kde jsou?

Já Vám to povím. Je to prostě typická česká povaha. Někde v klídku čekat jak to dopadne a pak se ukázat. Tohle je nám tak strašně moc blízké až je to k pláči. Ale ne, nechci házet všechny do jednoho pytle a vím, že jsou i tací, kteří za svým volebním hlasem jsou..

Čekal bych, že budou média plná těch inteligentních lidí z hnutí ANO a budou veřejně Babiše hájit bez ohledu na to, zda mu bude později vina prokázána či nikoli. Je to přece ten, za koho kopou, je to ten, komu dali hlas a měli by za ním stát a bojovat.

Bohužel, náměstí jsou plná jen jeho odpůrců. Ale jak jsem už psal, mně je to jako člověku, který volil jiné, tak nějak jedno, ale naprosto vůbec se mi nelíbí to chování jeho odpůrců..

A proč to vlastně píšu? Protože mě to napadlo jako skvělý úvod k mému vyznání se k Trikolóře.

Václav Klaus junior nám ukazuje asi poslední světýlko na konci tunelu. Všichni víme a plně si uvědomujeme, že to nebude vůbec snadná cesta, ale naděje na to, že se naše životy vrátí opět k normálu, tak ta je obrovská.

Pana Klause sleduji prostřednictvím médií už opravdu dlouhý čas. Málokdo si uvědomuje, že je to výborný pedagog a byl ve své profesi velmi úspěšný. Navíc je synem bývalého prezidenta země, který se nikdy nebál říkat věci tak jak je viděl. V tomto ohledu se domnívám, že jablko nepadlo daleko od stromu, což je super.

Nebudu tady spekulovat o tom, kolik hlasů dostala ODS v posledních volbách jen díky němu, to nám perfektně ukáží již příští volby. A jak můžeme vidět z různých průzkumů, analytici a ani novináři to jaksi ignorují a drží ODS stále na procentech, která strana dostala. Asi to bude nepříjemné probuzení..

Trikolóra představila své tři pilíře a myslím si, že se jim podařilo parádní představení se veřejnosti a již jen tímto prvním krůčkem získala Trikolóra veliký počet občanů na svou stranu.

Na sociálních sítích můžeme od odpůrců tohoto hnutí číst, že je dobře, že vzniklo, že odebere voliče třeba hnutí SPD. Taky Vám to milí čtenáři přijde tak děsně laciné a naivní? Proč má pořád někdo potřebu se někomu vysmívat a znehodnocovat jeho úsilí?

Často jsou k vidění obrázky, které si nedělají legraci z toho, co Klaus junior říká, ale hlavně z jeho postižení. Dříve mě to neuvěřitelně štvalo, možná i dohánělo k šílenství, ale pak jsem o tom přemýšlel hlouběji a ztotožnil jsem se s tím, že i špatná reklama je reklama. A zatímco má mnoho lidí pokřivený charakter a pohlednou tvář tak junior to má zcela určitě opačně a nemyslím si upřímně, že by ho to mohlo nějak diskvalifikovat a nebo omezovat. Naopak, musí mít naprosto dokonale vytvořenou vůli prorazit a dokázat světu, že vůbec nezáleží na tom jak vypadá, ale co dokáže. A kdybych to měl ještě více odlehčit, musím zmínit, že o krásu v hnutí se starají jeho členky a ty navíc jak jsem je mohl stihnout na sociálních sítích poznat, dodávají i hodně moc inteligentních prvků. Takže si opravdu myslím, že i v tomto ohledu to bude velmi schopný tým.

Ještě se toho moc nestalo. Zatím je to takové oťukávání a tvoření. Důležité pro mnoho příznivců je i to, že se k hnutí svého syna i velmi pozitivně vyjadřuje pan prezident Klaus. To je vskutku pořádná porce plusových bodíků.

Mnoho z nás bude v napětí očekávat co bude dál. Budeme sledovat práci hnutí a to nejen v hlavních médiích, ale i na sociálních sítích, kde nám doposud ti, kteří už mají s hnutím co do činění, ukazují především to, že jsou to lidé z masa a kostí. A já tak nějak cítím, že ta chuť stát na straně občanů této země není jen předstíraná, ale naprosto upřímná.

A i proto se právě v tuto chvíli hlásím mezi příznivce a voliče Trikolóry. A nebudu mlčet, nebudu zbaběle schovaný ve chvílích, kdy bude hnutí potřebovat podpořit. Nechci být jako voliči hnutí ANO. To bych se musel hanbou propadnout.

Práce v politice a ani jiná činnost s politikou spjatá mě nikdy nelákala a neláká, ale pokud bude potřeba se za hnutí postavit jako jeho příznivec, udělám tak bez sebemenšího zaváhání a budu stát pevně na jeho straně. Protože je to má volba a po dlouhých letech budu moci opět vyrazit do volební místnosti s pocitem, že se mi tam opravdu chce a že můžu vhodit svůj lístek s naprosto čistým svědomím.

Závěrem přeji hnutí, aby mělo co nejvíce odvážných voličů, kteří se za něj vždy bez zaváhání postaví a budou ho podporovat i v těch nejtěžších chvílích. Ono je jedna věc něco někde plácat a jiná věc je přijmout skutečnost ať je jakákoliv.

Václave Klausi juniore, máte důvěru mnoha lidí této země a já Vás dnes večer prosím především o to, abyste nikdy neslibovali žádné vzdušné zámky a bili se za své plány jako lvi.

A já cítím a vím, že tomu tak bude. A děkuji Vám všem okolo Trikolóry. Především za naději.

Za dobrou práci Vám zcela určitě poděkuji za nějaký čas...

Štítky článku:

prestiž 1: 25,96 přečteno 583×

2 Hodnotit článek 26

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Od Občanského Fóra až po hnutí Trikolóra..

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)
Zdeněk:
Voliči ANO nemají potřebu plakat a naříkat.

V interní diskusi je 1 příspěvků | poslední příspěvek 9. 8. 2019 10:54 || Diskutovat

Facebook diskuse