Necenzurujeme.cz

O tom, že nastává čas odhodit slušnost

V posledních dnech se toho událo tolik, že už začíná být velmi těžké se orientovat v tom, co je špatné a co je ještě horší. Ale já dnes nebudu psát o politice, ani o rasismu a dokonce ani o sexismu ne.

Když jsem před několika lety psal na blogu iDNES, nemohl jsem si nepovšimnout dvojího metru tamějších administrátorů. Byl jsem několikrát tak drzým elementem, že jsem prostřednictvím mailové pošty, administrátory kontaktoval a chtěl jsem vědět jak je možné, že zatímco mě pod mými články beztrestně napadají a uráží, tak v okamžiku, kdy se začnu stejným způsobem bránit, tak můj příspěvek smažou a ty mne napadající tam nechají viset prostě jen tak.

Dostalo se mi odpovědi, že já jsem autor – bloger a nesu svou kůži na trh a musím počítat s tím, že když píšu kontroverzní články, že se nebudou všem líbit.

Na mé ujištění, že s tím jaksi počítám a opakovaný dotaz na dvojí metr, jsem však nikdy odpověď nedostal.

A přiznám se, že jsem ani nechápal argument o kontroverzním tématu, neboť v tu dobu jsem psal především o uprchlících, nebezpečí islámu a o našem prezidentovi……..

No a tak jsem nečekal na okamžik, kdy ztratím i posledních pár životů, které umožňovaly vést diskuze pod články a zabalil jsem to. A musím se přiznat, že jsem tomu moc rád, protože jsem chvilkami měl i nutkání se zúčastnit nějakého toho srazu blogerů a nechat si ty urážky od některých „specialistů“ říci do očí. Jak by to taky mohlo dopadnout asi tušíte..

Bezpráví, šikana a kolektivní napadání druhých, přesně tak jak se to děje na již zmíněném serveru jsou přesně ty věci při kterých se mi začíná vařit krev..

Z počátku jsem to bral jako legraci a líbilo se mi, když se ta místní parta diskutérů a blogerů scházela pod mnou napsaným článkem a jeden přes druhého se snažili vyplodit co nejvíce urážlivý komentář. A víte co byla největší legrace? Já jim nabíjel a nahrával jak jen to šlo. Nejen, že jsem sepsal třeba oslavný článek na ruského prezidenta a gratuloval mu k jeho narozeninám, což vyvolalo takový maglajz a nenávist v hlavách oponentů, že si to ani nedokážete představit, ale dokonce jsem se domluvil s jedním svým kamarádem a sousedem, že udělá dementní obličej, vezme si brýle a já si dám obrázek jako profilovku.

A ono to klaplo. Jejich radost z toho, že ta fotka vypadala opravdu strašlivě, (sorry Fando :-)), byla tak bezmezná, že mi dokonce založili falešné profily a tam ji sdíleli..

Síla okamžiku byla tak mocná, že do té doby mi jedna nadbíhající blogerka, docela slavná, se mnou okamžitě přestala komunikovat :-D

A přesně o tom píšu. Pro tuto rádoby inteligentní a krásnou společnost je prostě naprosto nepřijatelný opačný názor a dokonce i vzhled autora článků. Kdo si z té doby alespoň trošku pamatuje ty komentáře pod mými články, pamatuje si také to množství osobních urážek a nenávisti, mířených na mne. Ne, nechci tady plakat a nechat si pofoukat bebíčko, tohle se tam prostě děje všem, kteří nejdou s nimi. A opakuji, že v jejich případech beztrestně a za podpory administrátorů..

Jistě,je to soukromý prostor, takže by se mohlo zdát, že je vše v pořádku, ale já skutečně nevěřím, že by třeba pan Babiš o tom, co se tam dělo věděl a nechal by je tam takto řádit..

U kolika blogerů jsem jen já četl útoky o tom, že jsou to podvodníci, udavači, zloději a já nevím co ještě. Odněkud vytažená a nakydaná špína a naprosto beztrestně použitá pod článkem s jehož obsahem neměla naprosto nic společného.

I kdyby ti jejich nepřátelé napsali o čemkoliv, stejně se tam pod článkem seběhnou a začnou urážet a když se některý bloger začne bránit, jeho příspěvky jsou smazány..

A už jen tato samotná ukázka je příkladem tak neuvěřitelného ovládání myšlení lidí, že by často i kovaný komunista zaplakal nad tím, že právě jeho nenapadlo podobné praktiky využít v dobách minulého režimu..

Jsou jen dvě možnosti jak na blogu iDNES fungovat. Buď musíte nenávidět vše ruské a hodně nadávat na komunisty, vítat uprchlíky a chtít po druhých, aby jim pomáhali, a nebo prostě nezasahovat do diskuzí. A to pak pod článkem čtete komentáře, že jste srab a že si neumíte obhájit názor. A když to nevydržíte a zapojíte se do diskuze, tak nakonec se stejně dozvíte jen to, že jste proruský šváb a nebo komunista.

Je to svět bez diskuze a tolerance. Je to svět, kde současní patolízalové drží u sebe a společně se vydávají otravovat životy jiným.

K dnešnímu napsání článku mě vlastně taky donutil blog iDNES a jeden jeho „elitní“ bloger.

Nejlepší český bloger Láďa Větvička napsal parádní a srandovní blog. Dovolil si v něm ukázat na některé „přešlapy“ amerických politiků a na očividně nachystané náhody..

Diskuze byla plodná a takřka všeříkající.. A pak přišlo hlavní číslo dne.

Dostavil se rádoby slušný člověk s naprostou nenávistí k Rusku. Jan Ziegler.

Jeho osobní komentáře směrem k Láďovi a jeho článkům konečně odhalily jeho skutečnou povahu i to, co je to za nenávistného člověka.

Napsat nejlepšímu z nejlepších tolik urážek a psát mu, že je to největší hnůj na blogu, odhalilo jen Zieglerovu závist a nenávist k úspěšnějším kolegům. On už měl dávno pochopit, že jeho nenávistné články už nikoho nezajímají. Udělal by dobře, kdyby začal psát třeba o páření čmeláků a nebo homosexuálech z těch všelijakých pochodů..

A já si dnes uvědomil, že už mám podobných lidí skutečně dost. Už nebudu reagovat na podobný dobytek slušně, už jim budu oplácet naprosto stejně.

A nejen jim. Už mám plný zuby těch sraček o humanitě, sexismu a rasismu. Už se to ve mně vzepřelo. Už nedovolím nikomu jen tak, aby o mně říkal, že jsem xenofob a rasista, nebo rusofil, či komunista.

Přesný odraz toho jak se naučili k nám chovat jsme viděli u americké tenistky Williamsové. Když není po jejich, vztekají se a útočí, řevem a násilím, urážkami a osobními výpady se snaží dosáhnout svého. A společnost? Ta je na tom tak, že jim ještě zatleská. Co na tom, že výkonem na výhru neměla a udělala svých chováním z japonské tenistky chudinku, která jí přece nemůže porazit?

Tvrdí nám, že musíme pomáhat imigrantům, teď myslím těm, kteří se sem slézají jako švábi na pivo jen za vidinou snadného života a neváhají pro své cíle mrzačit a zabíjet, znásilňovat a loupit.

A po nás chtějí abychom jim pomáhali? Budou nás strašit, že bez nich nebudou jezdit hovnocucy a nebude mít kdo vyvážet popelnice? Co to jedou? To si opravdu neuvědomují, že lidi nejsou hloupé stádo a že už mají dost toho jejich lhaní a způsobů jak si ještě více nakrást na jejich úkor?

Srdceryvné články, když se náhodou z tisíců cikánů objeví jeden, který taky pochopil, že bez práce nejsou koláče, plakání nad tím jak jsou Češi zlí a nenávistní k menšinám..

Tak proč sakra nevyleze pár Číňanů, Ukrajinců a nebo Vietnamců a neřeknou jak jsme k nim zlí a nespravedliví? To se stát nemůže, protože lidem nevadí, když je někdo odjinud, ale vadí jim, když je odírá a nebo je jinak politiky zvýhodňován a protěžován.

Masívní sociální dávky, různé doplatky a dotace na které obyčejný pracující člověk nikdy nedosáhne a ani na ně nepomyslí, jim už nestačí. Teď z nás dělají rasisty a chtějí, abychom strkali hlavy do písku a neviděli ta svinstva, která páchají a neštítí se používat tak vznešené termíny jako je humanita a lidskost..

Stejně jako kdysi komunisté, tak i ti dnešní „humanisté“ se snaží vyvolávat v lidech strach. Že přeháním? A co heslo neúspěšného kandidáta na prezidenta, Drahoše? Budou se nás bát….

Ještě to pořád nechápete? Ještě nechápete, že oni nehodlají skončit své aktivity až do chvíle, než budeme my, co s nimi nesouhlasíme, klečet na kolenou?

Takže zase, jsou jen dvě možnosti. Buď si klekneme a nebo ne. Bud je necháme, aby nás oblbovali a osočovali, a nebo ne.. Buď se budeme tvářit, že těm jejich kecům věříme, a nebo ne. Buď se budeme hrbit před jakousi uměle vytvořenou honorací, a nebo ne.

Buď si vezmeme zpět naše obyčejné životy, a nebo ne..

Je to na každém z nás. Každý máme své svědomí, každý z nás chce svobodně, bezpečně a spokojeně dýchat a žít.

Teď je tedy na každém z nás, zda dopustíme, aby nám to někdo soustavně znemožňoval a využíval k tomu ty nejodpornější možnosti.

Já už se rozhodl. Odkládám poslední zbytky slušnosti a budu se chovat jako oni.

Teď je řada na Vás..

Hezký den Vám všem přeji...

Štítky článku:

prestiž 1: 18,87 přečteno 248×

1 Hodnotit článek 16

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

O tom, že nastává čas odhodit slušnost

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse