Necenzurujeme.cz

Telefony a platební karty pro Afro-Evropany

Odkud jenom migranti mají ty telefony, když jsou tak chudí? Klec spadla-  sluníčkáři, neziskovkáři, „nezávislí“ novináři, redaktoři veřejnoprávních médií a další, kteří neustále odmítáte uvěřit realitě světa i obrazu, co je organizaci OSN!

Vážení voliči, spoluobčané, přátelé zdravého rozumu a tradičních hodnot, stejně jako ostatní spoluobčané, kteří jste neustále klamáni, obelháváni a systematicky manipulováni,

 1) na oficielním webu organizace UNHCR si můžete přečíst (anglicky) o aktivitách OSN, krátká citace:

"At the West African country’s Tabareybarey refugee camp, UNHCR distributed 2,500 mobile phones to refugees. Using safe and secure electronic payments – so-called “Mobile Money” – it is assisting 10,000 men, women and children who fled insecurity in Mali."

http://www.unhcr.org/news/stories/2018/8/5b6c40f04/cash-assistance-gives-refugees-power-choice.html


2) již dříve jsem informoval o jiné aktivitě, za několik mil. USD „Connectivity for refugees“
http://www.unhcr.org/innovation/connectivity-for-refugees/

3) Dále z textu přijatého usnesení EP Zdroj, duben 2018, v otázce Globálních paktů,

Cituji pouze výběr několika málo bodů (v textu Usnesení je perel MNOHEM více)!

bod 15.  uznává, že řízení migrace vyžaduje značné investice, odpovídající zdroje a flexibilní a transparentní nástroje a že v nadcházejících letech budou zapotřebí dobře koncipované, pružné a jednoduché nástroje k řešení problémů migrace; požaduje, aby nástroje financování EU hrály větší úlohu v provádění globálních paktů; vybízí, aby příští víceletý finanční rámec (VFR) zahrnoval finanční soudržnost a aby přezkoumal dlouhodobou rozpočtovou podporu pro migrační a azylové politiky a opatření odvozená od globálních paktů; domnívá se, že rozpočty na rozvoj musí být i nadále zaměřeny na udržitelné vymýcení chudoby;


bod 20. vyzývá k masivnímu rozvoji a prosazování řešení pro znovuusídlování v rámci projednávaného paktu jakožto klíčového prvku pro rovnocenné sdílení odpovědnosti prostřednictvím konkrétních a koordinovaných závazků, které určí nebo rozšíří rozsah, velikost a kvalitu programů znovuusídlování, za účelem naplnění ročních celosvětových potřeb v oblasti znovuusídlování, které uvádí vysoký komisař OSN pro uprchlíky; vyzývá konkrétně členské státy EU, aby hrály svou úlohu a zintenzivnily své nasazení v této věci;


bod 28.
  zdůrazňuje, že migrace byla uznána jako proaktivní strategie přizpůsobení, program k zajištění živobytí účinný v boji proti chudobě [1] a také jako faktor, který přispěje k inkluzivnímu a k udržitelnému rozvoji;[2]


Přeloženo do srozumitelštiny:

[1] Až Vám budou politici těch stran, které volí cca 80% aktivních voličů, oddaně sdělovat, jak podporují boj s chudobou, popř. jak EU navýšila k témuž zdroje, vezměte v potaz - dřív než začnete souhlasně pokyvovat hlavou - že jedním ze způsobů, jak bojovat proti chudobě, je podporovat migraci do Evropy. Jak se Vám líbí takový „boj proti chudobě“? Chcete jej skutečně ještě podporovat?


[2] Migrace jako příspěvek k inkluzivnímu a k udržitelnému rozvoji = Eufemistické pojmenování procesu globálního chudnutí Evropy, která ze svých sociálních fondů bude platit/platí sociální výdaje migrantům (+ dopady do školství skrze inkluzi či zdravotní náklady/rizika, o kriminalitě nemluvě). To se po několika letech odrazí ve finanční stabilitě i u tak bohaté země jako Německo. O Itálii nemluvě. Předpokládám osobně, že toto povede v budoucnu ke snaze břímě přenést na evropská bedra. Tomu by mohla nasvědčovat i řeč J.C.Junckera o stavu Unie ze září 2018, v níž se zmínil o Evropském pilíři sociálních práv (Göteborg 2017, za ČR Sobotka), a i od jiných bystrých mozků v EP padl návrh na převedení tohoto do legislativní podoby ve formě Směrnice (mimo dalších „pokroků“ jako uplatnit passarelu z LS, "posílit" měnovou unii)

Z onoho pilíře je zajímavé mj., cituji:

„Děti mají právo na cenově dostupné (pozn. nikoliv bezplatné) a kvalitní vzdělávání a péči v raném věku.“

A obdobné u zdravotní péče

„Každý má právo na včasný přístup k cenově dostupné a kvalitní preventivní a léčebné zdravotní péči.“

Zdroj ec.europa.eu


 

Mainstreamové zdroje napsali:

Jde jen o doporučení, nemá právní závaznost 17.11.2017 Aktualne.cz

„Dokument je souborem doporučení, právní závaznost tedy nemá“ 17.11.2017 iDnes.cz

Související odkazy k Evropskému pilíři sociálních práv s dalšími informacemi:

► Řeč ministryně Maláčové na 18.schůzi Senátu ČR Stenozáznam

► Informace z eur-lex.europa.eu

O tzv. „nezávaznosti“ přinesu informace někdy příště.

 

Ze sněmovny ke Globálním paktům

19.září 2018 se jednalo ve sněmovně o Globálních paktech stenozáznam. Proběhlo několik hlasování č. 139 – 148

Níže uvádím odkaz na stenozáznamy, aby bylo zřejmé, jak zněl text usnesení, o kterém se hlasovalo.
č.139-142 http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/019schuz/s019230.htm#r6

č.143-148 http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/019schuz/s019231.htm#r14

[kdo jak hlasoval, zjistíte kliknutím na příslušné číslo hlasování v textu stenozáznamu]


Jednotlivá hlasování napovídají, kdo kde stojí navzdory všeobecným proklamacím politiků ve sdělovacích médiích. Je to stále stejná pravda: „Sleduj, jak hlasují, ne co říkají.“ (Ponaučení třeba z Lisabonské smlouvy)

Jak se třeba poslanci ANO schovávají za štít vlády, namísto aby vyslovili svůj postoj k věci, hlasování č.144 vs. předchozí (139, 142). Překvapeni budou možná voliči KSČM… voliči Pirátů, kteří věří, že Piráti nepodporují migraci, ale i voliči jiných – nezmiňovaných - stran.


Závěrem jedno krátké video [12min] z roku 2017

Ze zasedání vlády 7.11.2018 - audio (2:55-4:33) – ministr zahraničí zaúkolován na příští zasedání vlády předložit návrh, že Česká republika se ke globálnímu paktu nepřipojí. (pozn. Doporučuji nadále sledovat vývoj, text, dění v rámci EU&OSN)

PS: Výše předložená fakta (telefony, karty, boj s chudobou dle „eurounijních“ not) diváci ČT jistě vědí, stejně jako čtenáři Babišovo, Bakalovo periodik a jim podobným informačním kanálům. Zbývá jen informovat jistého redaktora V.M. v ČT pro jeho debatně-politický pořad, aby mohl konečně pokládat zásadní otázky.

 Díky, že sdílíte tyto informace se svými přáteli a známými!

 Přeji pěkný den.

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Telefony a platební karty pro Afro-Evropany

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse