Necenzurujeme.cz

NAŠE BUDOUCNOST JE JINDE UŽ MINULOST

Porotože Historie se opakuje nekonečně. Evropané byli svého času také uprchlíci, většinou  hodní lidé. Španělé a Portugalci narazili na jeden kontinent, a jali se ho podmaňovat.  Nejdříve jim darovali to jediné správně náboženství. Pak svou kulturu, protože se jim nechtělo žít jinde bez  té své, to by se jim stýskalo.

Když Španělští žoldnéři poprvé uviděli Aztéckou říši, spadla jim čelist. Tak čisté a organizované město jako Tenochtitlán, dnes Mexico City bylo pro ně úžasné skoro sci-fi . A čistí byli i obyvatelé, denně se koupali.  Totéž u Inků v Jižní Americe, a co se stalo víme. Oba císařové byli ńoumové, časem se někteři dobrovolně podvolili, jiní bojovali ale bylo už pozdě. 

Nová civilizace postavila své smboly, kříže, domy a kostely, a nedej boha aby se původní obyvatelé odmítli klanět se Kristovi a všem svatým, od toho byly platné zákony a dané tresty, zvony kostelů hlásaly kdo je novým pánem. Původním obyvatelstvem pohrdali. Porobené obyvatelstvo upadlo do letargie ze které se stále vzpamatovává. Anglie a Francie chtěla po delší době také kus té Ameriky, ale nezbylo na ně nic moc, jen skoro prázdný sever, s hrstkou kočovných necivilizovaných  národů, pracovat neuměli jako v bývalé Aztécké říši, nebo říši Inků, tak tam museli otročit ti kterých se tenkrát v Evropě rádi zbavili, Francouzi do nové državy posílali vězně, Angláni náboženské fanatiky, a ti si museli v divočině poradit. Za delší čas si poradili tak že dodnes ta Evropa ze které z hladu odešli je stále potřebuje. 

A tady je ta minulost která čeká Evropu jako budoucnost. Noví příchozí si sebou přináší svou kulturu, náboženství a zvyky, a je jim fuk že jsou zaostalejší. Prostě se tak cítí jako doma a už se jim tak nestejská. Svoje svatostánky vydávají jiné zvuky než zvony, a zrovna jako Evropané v Americe, celé, kam si přivezli i svoji módu, nehygienickou ale jejich, a navlékli do těch hadrů časem i původní obyvatelstvo, totéž noví Evropané - jejich zahalení bubáci budou udávat tón.  Jejich zvyky v kuchyni, co jíst a co ne,  také se odmítají přetavit do civilizace kam přišli. Původním obyvatelstvem pohrdají. Jejich příbytky jsou zatím ty naše, jejich si ještě nepostavili, ale to přijde. 

Ne všichni Evropané co přišli do Ameriky byli špatní, byli to jen lidé. Původní obyvatelstvo na to koukalo jak vyoraná myš, a dlouho nevěděli co si myslet. Jsou ti noví příchozí chudáci, jsou i hodní,  snažme se být tolerantní, jen někteří jsou svině, a samotní Evropané je odsuzují. Musíme se s tím nějak vyrovnat. 

Po letech se budou třeba Číňani chodit dívat na zchudlý kontinent, podívejte se támhle na rohu jak hrají na housličky a žebrají, hoďte jim pár drobných, a bacha na tlupy mladých, kradou. Ty jejich stavby, sice zchátralé, jak to mohli tihle lidé postavit? Proč jsou takoví odrbanci? Asi jako dnes v Americe kde ještě jsou Indiáni, a málokdo vzpomene že před 500 lety to bylo jinak.  A co se stalo stane se znova. Člověk je nepoučitelný. 

Štítky článku:

prestiž 1: 11,62 přečteno 275×

0 Hodnotit článek 5

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

NAŠE BUDOUCNOST JE JINDE UŽ MINULOST

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse