Necenzurujeme.cz

V čem se liší pánové Hollan a Stropnický od cikánů? V ničem.

Nebydlím a ani jsem se nikdy nějakou delší dobu nezdržoval ani v Brně či v Novém Boru, přesto se mi v mysli obě tato města jaksi propojila.

Asi všichni ještě mají v paměti příhodu z hospody v Novém Boru – nezletilý cikán hrál automaty a byl po zásluze z hospody vykázán (možná i vyhozen). Rozhodl se řešit věc takzvanou cikánskou férovkou - tedy zburcoval své příbuzné a známé, ti se sebrali, na podporu svých argumentů pohledali po půdách mačety a těm bílým sviním v hospodě pěkně rozsekali hlavy.

Teď se něco podobného chystá v Brně. Poněkud neoblíbený radní Hollan s poněkud nazelenalým politikem Stropnickým dostali chuť na pivo, ale v hospodě je někdo poznal a pěkně od plic jim sdělil, co si o nich myslí. Oba, politik i radní, jsou na svých postech dobrovolně a musí jim být jasné, že ne všichni s nimi budou vždy souhlasit, přesto se nechali profesionálně zaskočit (asi) přiopilým hostem hospody. Situaci jako veřejně činní nezvládli a z hospody prchli. Až sem nic co by stálo za řeč. Do hospod chodím, chodil jsem tam i v době kdy jsem působil na radnici, a nikdy bych se žádným ožralou vyhodit nenechal, a pokud to vezmu obráceně, tak pokud nejsem, jako politik, v hospodě schopen zvládnout žvanícího opilce, tak nemám na radnici co dělat.

Zmínění pánové - tedy nebo minimálně pan Hollan, Stropnický je nějak podezřele ticho (možná si pere slipy) - to mají evidentně nastaveno jinak. I když Hollan nejprve ani nevěděl,  s že to vlastně kým mluvil, tak se už za pár hodin pokusil všechno hodit na právníka, který měl tu prostou lidskou smůlu, že byl asi náhodou v nevhodnou dobu na nevhodném místě, a když mu to nevyšlo, tak obrátil a vše přetočil do klasické podoby – v hospodě ho napadl nácek, nahnědlý extremista, xenofob a  to on si nenechá líbit a do hospody přijde znova a nebude sám, protož on na to má právo. Docela by mne zajímalo, jestli se zeptal hostinského, jestli ho v té hospodě chtějí vůbec ještě někdy vidět.

Nejprve vyzval jemu blízce smýšlející, aby si s ním do té hospody přišli dát jedno pivo za mír (takovou hovadinu nedokázali vymyslet ani bolševici) aby dokázal, že se nebojí. I pověstnému Peku Vyskočilovi je přitom jasné, že kdyby se skutečně nebál, tak přijde sám a bez halasného ohlašování.

A už jsme u první paralely myšlení páně Hollana s myšlením cikánským – až na výjimky nejednají cikáni jako jedinci ale jako tlupa – osamocený cikán vás na ulici pozdraví s čepicí v ruce, tlupa cikánů vám vynadá do rasistických bílých sviní a sebere vám peněženku, osamocení Hollan a Stropnický vyklidí zbaběle pole, aby vzápětí v bezpečí na skle facebooku všechny své odpůrce označili za nahnědlé zlo, nácky, extremisty a xenofoby – v čem je rozdíl?

Nezůstalo však u toho – celkem logicky se ozvala i druhá strana – tedy lidé, kteří s názory páně Hollana nesouhlasí natolik, že se rozhodli mu ve vstupu do hospody zabránit. Pokud stíhá sledovat děj, tak v reakci na to uvažuje pan Hollan, že si vynutí vstup do hospody za asistence policie. 

A jsme u druhé paralely cikánským myšlením a postupy – jako příklad bych tady uvedl jednání jistého hospodského, kterému cikáni dělali v lokále bordel a kradli příbory, čímž, ho nakrkli natolik, že na okno vylepil ceduli, že mají vstup zapovězen. Cikáni však hostinského zažalovali a za asistence polici si vstup vynucovali – pokud vím, hostinský nakonec celou věc odtroubil, a místní (kteří za nic nemohli) jsou bez hospody. Rozdíl je jen v bojovém pokřiku –cikáni řvou“ Rasýzmus a dyškrymynáce!“, ten Hollanův pak zní: „Nacismuz, rasizmus, xenofobie, extréémismu!“. Společné pak je ještě to, že obě skupiny vědomě lžou a navíc nejspíš ani nevědí co ta slova, kterými se ohání, znamenají.

Co se stane v pondělí, ví asi jen bůh. Nechci nic předjímat, může se to zvrhnout na všechny strany, ale jako dlouholetý politický skeptik mám obavu, že to skončí tak že policejní zakuklenci z moci úřední rozeženou přítomné nácky, xenofoby a nahnědlé zlo, pak vezmou páně Hollana pacinku, usadí ho ke stolu a budou bedlivě dohlížet, aby mu nezaskočila cibule z utopenců do koláčové dírky a aby mu hostinský neplival do piva. Prostě slunečná pohodička, klídek a tabáček. Bohužel - voliči (nejen) brněnští pak budou mít o čem přemýšlet.

Hezký den všem

Štítky článku:

prestiž 1: 46,98 přečteno 1 341×

0 Hodnotit článek 72

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

V čem se liší pánové Hollan a Stropnický od cikánů? V ničem.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse