Necenzurujeme.cz

Jenom ne pomáhat pane Babiši! Harašit zbraněmi ale ano.

Pan Babiš konečně promluvil a promluvil tak, že vzbudil proti sobě novou vlnu nenávisti. Dosud byl zticha, počítal korunky, kde ušetřt, kde co zaplatit a do Ukrajiny se nemíchal. Ale dnes se stalo, že se nechal slyšet a atomová bomba vybuchla. Článek je čerstvý, reakcí pod ním je málo, ale za dobré dvě hodiny se dozvím, jak“Bureš“ chce pomáhat Rusku. Je to StBák, rusofil, komunista, který se nezapře...docela to vidím a to vše zatím nebylo napsáno. Ale bude.

Včera jsem se snažil legrační formou poradit Bohoušovi, (Samozřejmě každý pochopil, že to bylo takové plácáni do větru, pouhá fraška, (byla, skutečně?).... mě takoví lidé nečtou), aby ze sebe udělal chlapa a navrhnul v Bruselu převratné sankce.  Přestat odebírat plyn nahotovo a sice už od 1. Října, tohoto roku, samozřejmě, než to udělá Putin sám. Prostě mu zavřít kohoutky. Jak se říká v Americe, „put your money where your mouth is.“ Čtenáři to považovali za vtip, za legraci, za veselé povídání k nedělnímu obědu.

Ale světe zboř se, já jsem to myslel vážně. Ano, vážně. A sice proto, že tohle Bohuš ze svých politických úst, které vypouští pouze „souvislou řeč, bez hlubšího smyslu“, nikdy nenavrhne. A v tom byl celý vtip dne. (Tu „souvislou řeč bez hlubšího smyslu“ mi půjčila jedna paní v diskuzi, děkuji Vám drahá.) Ne jen že si to neodváží, ale také proto, že nemůže zaručit aby Evropská unie nedostala z poloviny zúčastněných okamžitě infarkt.

Oni totiž jen vypouští maskovací kouř, ale oheň ukrývají. Zastavit plyn by přece poškodilo Evropu. To ne, to nemůžeme. Můžeme dělat jen to, co poškodí přímo Rusko. Tak se to přece dělá. A že Putin docela klidně může kohoutky zavřít, to vědí, ale to by byl další důvod rozjet propagandu o tom, jak porušil smlouvy, jak nedodržuje mezinárodní ekonomické úmluvy...na to čekají. Roznesli by ho v zubech. Lidé typu Putina nemají na sankce právo. Jen přestal kupovat jablka z Polska maso z unie, bylo zle. Nastal tak zvaný „Poplach v Kovářské uličce“. Na to má právo pouze USA a EU. Jinak nikdo. Nebudu do toho míchat demokracii, nebo zatahovat nějaké jiné zbytečnosti. Tohle je realita, která je prokázaná, takže na to nepotřebuji ani zdroj.

Kdo to určil, to je jedno. Oni jsou ti správní, a každý jiný musí skákat podle jejich muziky. Tak proto jsem to navrhnul. Navrhnul jsem nemožné. A také proto, že plkat nesmysly, vydávat nařízení, uvrhnout hloupé sankce, které nepracují a pracovat nebudou dovede každý blbec. To vše jim jen poskytuje únikovou cestu, dnes se tomu říká „koridor“ ven z horké kuchyně. Na venek se staví za krále Porošenka, haraší zbraněmi a doufají, že to skončí rychle, snad do Vánoc. Ale aby skutečně udělali něco viditelného, aby něco obětovali, aby svoje státy unie připravili i na nejhorší, aby tu podporu Kyjevské vádě dokázali činem a ne slovem, na to nemají ...a znovu použiji výraz, nemají koule. Ani jeden z nich nemá koule. Jsou to jen takové „děvčátka v chlapském oblečení se šlajfkama“. Kdyby si tohle Porošenko uvědomil, tak se na celou unii vymočí, nebo i víc. Ano, tak to je. Vždyť oni to ani nemyslí vážně. Jsou to srabové. Ale hrají mu do karet, tak i on se nechává uchlácholit sliby. Sliby které skončí fiaskem.

A tak pane Babiši, je mi dost líto, že jste otevřel ústa. Tohle vás může potopit. Potopit proto, že jste navrhnul polní nemocnici, nebo co?  Ta by jistě nešla do Kyjeva. Vím, nejste figurka, nejste jako Bohouš, ale mrzí mě, že zase budu číst jak jste si podkopal kariéru. No snad se z toho dostanete. To vám od srdce přeji.

Váš návrh poslat polní nemocnici je sice šlechetný, ale jen pro někoho. Zbytek těch, co „ví přesně pravdu“, vás nestráví. Určitě si pamatujete, že za bývalého režimu byla jen jedna pravda. Ta se psala a skloňovala ve všech pádech. Nu a dnes, je zase jen jedna. A ta se opět skloňuje ve všech pádech. Totéž, jen v bleděmodrém. Takže vám radit nebudu abyste navrhoval zastavit plyn. Vy si poradíte sám. Bohuš ale, to je jiné víno.

 

Frank Krejčí

Štítky článku:

prestiž 1: 8,34 přečteno 503×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jenom ne pomáhat pane Babiši! Harašit zbraněmi ale ano.

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse