Necenzurujeme.cz

Nejpřesvědčivější taktika je vyvolat u lidí závist

Ani nebudu vysvětlovat nebo naznačovat. Jen tedy všeobecně. Vzpomínám si, když jsem byl snad osumnáctiletý klučina na jeden pořad v radiu. Jo, mohlo to být i později, to vážně nevím, ale v tom pořadu rozebírali nějakého Havla. Kdo tehdá věděl na vesnici kde jsem vyrůstal, kdo je to Havel? Já určitě ne.

Jméno si pamatuji proto, že se mu připisovaly nějaké zásluhy za ne zvlášť úspěšné divadelní hry, dokonce to jméno mi utkvělo v paměti, neboť býval i účes, kterému se říkalo, že je“ostříhaný na havla“. Tak asi proto. Mnoho z toho povídání už nevím, je to dlouho, ale nejvíce mě zaujalo, jak se tehdá komunistická propaganda zabývala majetkem Havlovy rodiny, myslím že tam propašovali i jeho otce, vše co vlastnili, jak si žili nad poměry, jak si žil on s milostivým „svolením“ lidově demokratické vlády Československa. Něco i o jeho vile a abych byl upřímný, dál opravdu nevím. Jen vím, že jsem pochopil co tím „chtěl básník říci.“ Vzbuzovali závist. Závist nad tím, jak si tento buržoa žije, jak si žili v minulosti celá rodina a jak se tento člověk dnes ( jako tehdá) odváží stavět proti režimu, který je tak dobrý ke všem lidem v zemi a dává všem stejné možnosti růstu. Jak může takový člověk, jako je Havel kritizovat a při tom si žije o deset tříd lépe, než pracující dělník. Havel nebyl tedy podle radia to správné ořechové. Byl to buřič, zda to řekli to nevím, ale tak to vyznělo. Byl to nespokojený člověk, kerý si žije nad poměry a chce něco mluvit o nespravedlnosti, tak nějak.

Závist, ta odporná vlastnost, ale pracuje a pracuje dodnes. Opět se používá a to účelově a je stále stejně účinná. Nedejme se tedy chytit na lep těm, kteří tuto závist zneužívají a záměrně ji vzbuzují. Opět a zase se jedná o očernění někoho. Jde dost jistě o zdůvodnění kroků jedné skupiny, kdy ta druhá je okamžitě potopena, protože to tak určitým propagandistickým složkám vyhovuje a ne náhodou byla tak naplánovaná. Samozřejmě takto se pokoušejí zlegalizovat absolutně nedemokratické kroky v zemích, jež se mohou, nebo mají zařadit na tu „správnou stranu“. Nic proti tomu, když se říká pravda, ale pokud pravda, pak pravda o všem a o všech. Zakrývat ji někde a vystrkovat ji jinde budí dojem, že lidé jsou od skutečnosti odstavováni a je s nimi účelově manipulováno.

To je můj popis toho, co se děje dnes a co vnucuje světu jeden názor. Tak se to dělalo dávno, tak se to dělá stále. Ti, kteří znají psychiku lidí to ví moc dobře. V lidském mozku dojde k rozhořčení nad troufalostí těch, které má propaganda za úkol zdiskreditovat a lidé se bez velkých potíží postaví na stranu těch, kteří ze sebe udělají oběti.

„Jak může takový“... a pak to jede, „takový mamlas, zloděj, mamonář“ a nevím jaká jiná slova se dají dosadit do proudu závistivých myšlenek, aby vše vyznělo skutečně a ryze čistě. „My dřeme od rána do večera, nemáme na naše běžné placení a takový si žije jako milionář. Pryč s ním.“ A je to vyřešeno. Pak se obhají jakýkoliv i třeba nelegitimní převrat.

Mnohokrát jsem se nechal obalamutit chytřejšími, ale dnes to nemají tak jednoduché i ti nejchytřejší. „Lidé bděte!!“ Kdo to říkal? Už nevím, ale nejsem první, to vím.

Frank Krejčí

Štítky článku:

prestiž 1: 8,64 přečteno 634×

0 Hodnotit článek 0

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Nejpřesvědčivější taktika je vyvolat u lidí závist

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse