Necenzurujeme.cz

Všechno se točí okolo Trumpa

Kam se podívám, vidím fotku Trumpa, nebo video Trumpa a dokonce i na Face Booku se vše točí okolo kandidáta na prezidenta Spojených Států, Donalda Trumpa. Nic překvapivého dalo by se podotknout, ale jak se události vyvíjí a vyvíjí se docela rychle, media a nakonec skoro celý svět je fascinován tímhle mužem. Je to taková malá světová revoluce.

Něco jsem už o něm napsal, snažil jsem se být opatrný, neboť moje názory nemusely být správné, nebo správně pochopené. Dnes je Trump na předních stránkách všech novin a časopisů, ve všech jazycích, tedy alespoň v nejhlavnějších státech světa. Od onoho incidentu v Chicagu je toho plný internet. Přehlédnout se to nedá a tak doufám, že mi milí čtenáři prominou, že se k němu opět vracím.

Co se stalo v Chicagu se asi do podrobností nedozvíme. Jako obyčejně se něco zamlčí, něco zamlží, něco přetutlá do zkomolenin a nesmyslů. Ale víme dost na to, abychom viděli v přímém přenosu jak se chová republikánský establišment a nakonec i demokratický, když jim někdo bere naděje na doživotní, pohodlná a hojně finančně dotovaná křesla v parlamentu, ve vládě, nebo ve straně samotné. Vzniká nebezpečí, že budou omezeni v možnostech rozhodovat o nás všech, bez nás a bez následků, či represí, neboť ať se zadíváme na kohokoliv z těch hlavních pohlavářů, vždy narazíme na podvodníka. Zkoruptovaného podvodníka, který dělá naprosto vše, co se v jeho nemocné hlavě  zrodí a nebo mu nařídí přes lobyisty jeho donor, tedy dárce. Příkladů je víc než dost. Kdybych je měl vypisovat, bude z toho kniha.

A tak se docela oprávněně třesou strachem lidé jako je bývalý viceprezident Dick Cheney, Rumsfeld, bývalý prezident Bush a desítky jiných nevyjímaje Clintona a jeho manželky Hilary a tak bych mohl pokračovat. Každý má svůj „šatník plný kostlivců“. (asi víte, že je to Americké pořekadlo, a znamená to stejné jako „černé svědomí, špinavá minulost“ a podobně). Nebudu zde nic dokazovat, mnoho z toho co se veřejně ví, je v kategorii „konspiračních teorií“, ale na každém šprochu, pravdy trochu. Youtube poslouží k dokonalé zábavě.

Nu a když jsem se zmiňoval v mých předešlých článcích, že se docela klidně může stát, že Trumpa odstraní, ať přímo atentátem, což provede nějaký „mentálně nemocný“, nebo jeho letadlo nedoletí, nebo mu náhle zemře dcera, dokonce i vnouče...to vše není výmysl z mojí hlavy, to je docela reálná možnost, neboť Trumpův vlak jede rychlostí, která se dá těžko jinak zbrzdit. Zájmy lidu jsou nepodstatné a demokracie je pouhé slovo.

Nu a co se stalo v Chicagu? Údajně nějaký podle mne najatý vrah, neví se to ještě, ale proslýchá se, že měl u sebe nůž, se dral na jeviště přímo na Trumpa.  V dalších dnech se to popřelo. Jako obyčejně. Ale stejně  to již něco znamená. Kdyby se mu povedlo a dostal se k Trumpovi, byl by tento akt, tato možná vražda, nebo atentát označen jako odplata radikálních muslimů (některé noviny útočníka spojovaly s IS) za jeho slova o plánech zamezit všem muslimům vstup do USA. Docela logické. „Oficiální pravda“ by zamořila media, Trump by dostal státní pohřeb a ještě by se přitvrdily podmínky při dalších vstupech na nějaké jiné politické shromažďování.  Američanům by se život zhoršil o další pravidlo, nebo bezpečnostní přitvrzení a bylo by po Trumpovi. Zním jako konspirátor? Ne, nezním. Stalo se už před tím, stát se to může zase. Nepovedlo se to, zatím, takže volby budou pokračovat, ale pokus už tu byl a já bych za to dal ruku do ohně, že to nevymyslel ten muslimský přívrženec sám. Více nebudu nabízet k přemýšlení. Každý má svoji hlavu.

Na tomto článku sedím už 3 dny a do dneška se stále moc nezjistilo. Jen z toho vyšlo nové obviňování Trumpa za snahu rozpoutat násilí. Jak ubozí jsou ti, kteří jsou zoufalí.

Dnes, ale podle Americkeho času tam ještě „dnes“ není, se začně volit v několika důležitých státech a podle mnoha průzkumů které se rozcházejí ve výsledcích velmi skokově. Čili  brát vážně kterýkoliv z nich nebude asi rozumné. Počkat na výsledky ale jo.

Špinavost jednání hlavního vedení republikánské strany nelze nevidět, a když k tomu přidáme snahu i demokratů, jako je ten stařík Sanders, který má své protestanty na mnohých Trumpových shromážděních aby vyrušovali, nikoliv demonstrovali, tak z toho plyne jediný závěr. Z Trumpa jde strach. Ne pro národ, ale pro všechny ty přísavky na bradavkách Ameriky. Dosud nebyl kandidát, který nevzal dollar z rukou labyistů, tento chlap se jim nemůže zásadně líbít. Jak si ho koupit je jejich hlavní problém, tak raději budou škrabat špendlíčkem a hledat na něm mouchy, při tom oni sami jsou osypáni masařkami.

Tohle divadlo o mnoha dějstvích je v této fázi poměrně nechutné a neskrývaná zloba mocných je skoro k smíchu. Snad mohu říct, že „přišla bída na chudáky“, nebo snad „že na každé prase se voda vaří?“ Mám těch moudrých pořekadel přehršel. Jako že „žádný strom neroste do nebes“, „kdo s čím zachází také s tím schází“, „kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“ a to se může splnit.  A v neposlední řadě i to, že, „tak dlouho se chodí s hrnkem pro vodu, až se ucho utrhne“. I to se na tu bandu podvodníků z Washingtonu hodí. Ona ta lidská moudrost má mnoho co říct. Lidé jsou stále stejní. Někteří horší než ti druzí.

Pohled do České republiky tomu nasvědčuje. I tam se bude v roce 2017 rozhodovat o politickém spektru a toho se nemohu dočkat. Trump je věc jedna, jeho politika může ovlivnit i nás, ale až se začne hrát na „krabice, krabice hejbejte se“ v České republice a budou vyvěšená hesla jako  „kdo volí Kalouska, je proti národu“, nebo „Budeme rušit soboty, aby ani ten den nepřipomínal největšího zrádce našeho národa“, tak divadlo dostane tu správnou šťávu.

Takže řekněme že Sobota už nebude, ale bude jen Pondělí, Úterý, Středa, Čtvrtek Pátek a Předneděle, Neděle a pak zase Poneděli, tedy Pondělí.

A sním o tom, jak třeba ptáky v ZOO jako Pelikány přejmenujeme na „Velikány“, slovo chovanec se stane jen nevychovanec, Jméno Hašek, nebude, zůstane jen Šašek, Diensbier se přjmenuje na Klystýr, Bělobrádek se ze jmen vymaže a bude jen Bělohlávek a prostě svět se nám určitě změní neboť s tímhle se nedá žít. Tohle, co tam sedí je na pláč. Splní se mi můj sen?

 

Frank Krejčí

Štítky článku: demokracieUSAvolby

prestiž 1: 24,62 přečteno 904×

0 Hodnotit článek 21

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Všechno se točí okolo Trumpa

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse