Necenzurujeme.cz

Demokraté za všechny peníze

Tak už zase vyšli do ulic...

Sledujíc dění v Praze začínám mít neodbytný pocit že mi něco uniklo, a to při volbách do parlamentu, volbách prezidentských a snad i při volbách do obecních zastupitelstev. Snažím se tedy nalézt nějaké zásadní reakce v archivech, ale pořád nic. Ani NYT, ani FAZ, dokonce ani CNN nepřineslo zprávy o tom, že by některé z jmenovaných voleb byly nesvobodné, zmanipulované... Proboha! Ony snad byly demokratické! Ale co se to tedy děje tam venku? Vidím transparenty s jasným vzkazem: Demokracie v ohrožení, pošlapávání demokracie, pryč s tímhle, demisi támhletoho, prezidente buď odstup, nebo zemři...

Poslední kapkou bylo vyhození kytic položených na Národní třídě do koše. Nová celebrita se prý jmenuje Otakar van Gemund. Podle jeho chápání demokracie bych spíš tipoval Ahmed, nebo Muhammad. Ale ono je to jedno. Pán zde v Česku žije prý již třicet let, ale že to s tou demokracií u nás nějak nehraje si uvědomil právě teď, a protože je to muž činu, spěchal na Národní třídu, kde demonstrativně vyhodil nakladené květiny do koše. Nepoložili je tam prý ti správní lidé.

Nevím co tady pan Otakar van Gemund celou tu dobu dělá, proč nežije v nějaké jiné, opravdu demokratické zemi. Kde by ho nemuseli nervovat politici zvolení v demokratických, svobodných volbách, jako tady v Česku.

Takže pane Otakare van Gemunde, pro mne jste obyčejný hlupák, který neví co říká. Miliony lidí ve volbách rozhodli a tisícům se to nelíbí. Tak vyjdou do ulic a prý "chceme změnu".

Popravdě já bych ji chtěl taky. Chtěl bych aby všichni lidé, tedy i pan Otakar van Gemund věděli co je to demokracie, a co se dělá v případě, že ve volbách neuspěje zrovna můj favorit. To se pak tvrdě pracuje na programu, který bude v příštích volbách natolik kvalitní, že lidé zvolí ty, které budu volit i já.

Nakonec postesknutí. Titulek článku zní demokracie za všechny peníze... Kéž by to tak bylo. Bohužel demokracie předváděná na ulicích a náměstích 17.11. jistě nespolkla všechny stříbrné, a donátoři, které stejně všichni známe, mají stále dost na to, aby podobné tanečky mohlo v budoucnosti předvádět ještě jistě dostatečné množství těch správných "demokratů".

Slonková s Kubíkem jim určitě rádi pomohou.

Ale přece jen: miliony versus tisíce, snad všechno dobře dopadne.

 

 

 

Štítky článku:

prestiž 1: 38,83 přečteno 753×

3 Hodnotit článek 53

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Demokraté za všechny peníze

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse