Necenzurujeme.cz

Zrušení pořadu Kupředu do minulosti – vedení Českého rozhlasu mlčí

S neotřelými (i kontroverzními) hosty o dávných receptech na nové problémy.“ … „Na jak křehkých základech naše civilizace stojí? A proč jsme se jí, navzdory tomu, my všichni bezmezně odevzdali do rukou? 

Toto se mimo jiné píše na stránce pořadu, který se vedení Českého rozhlasu rozhodlo od příštího roku zrušit. Pokud je mi známo z veřejných zdrojů, tak zatím mlčí jak ředitel ČRO, René Zavoral, tak vedení příslušné stanice (Český rozhlas Dvojka), na níž se Kupředu do minulosti (ještě prozatím) vysílá.

Je zjevné i bez důkazů, vzhledem k tomu, že se v pořadu nevyhýbají „kontroverzním osobnostem“, odkud asi nejspíš vítr vane (slova „asi“ a „nejspíš“ zdůrazňuji, abych nebyl náhodou osočen z křivého obvinění či pomluvy kohokoliv).

Dovolím si zde citovat včerejší příspěvek z facebookové stránky pořadu:

„Od mikrofonu vás zdraví Martina Kociánová, ze zákulisí Ladislav Henek.“ Takto jsme se každé úterý v pořadu Kupředu do minulosti s vámi vítali a 27.12. od nás uslyšíte tento pozdrav naposledy, protože pořad k Novému roku končí. Náš sehraný dvoučlenný tým vám mává s pocitem vděku za to, že jsme se mohli na vlnách ČRo2 setkávat a navzájem se podporovat v hledání jiného pohledu na život a na svět, než je ten „většinový, pohodlný a jasný“. Díky vám za to! Užijte si díly, která nám ještě zbývají a nezapomeňte se mít hezky a něco pro to dělat, protože to za nás nikdo jiný neudělá…

Konec citace

Co k tomu dodat? Takto se patrně museli cítit lidé v období od srpna 1968 asi tak další dva roky, když byli postupně svědky toho, jak z rozhlasu a televize „mizejí“ nepohodlní lidé a nepohodlné pořady.

Kdy už konečně pochopíme, že jde skutečně „do tuhého“? Že nejde o „nějakou reorganizaci“, v jejímž důsledku holt některé pořady skončí a jiné vzniknou, ale že se jedná s velkou pravděpodobností o cílenou snahu určitá témata, názory či „kontroverzní osobnosti“ jednoduše „vygumovat“ z mediálního prostoru, hlavně toho „veřejnoprávního“?

Na závěr bych chtěl upozornit na otevřený dopis Dany Bočkové proti zrušení pořadu, v němž je možné se o jeho obsahu a charakteru mnoho dovědět.

 

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Zrušení pořadu Kupředu do minulosti – vedení Českého rozhlasu mlčí

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse