Necenzurujeme.cz

Jsem z toho docela zmatená

Rusko napadlo Ukrajinu. To je suché konstatování, neboť pokud bych to měla rozvést a v demokratickém, svobodném a vůbec ne totalitním státě sdělit svůj názor, mohl by mě zaměřit ostříž...pardon, Stříž. 

Tak tedy - Rusko napadlo Ukrajinu - a nejpokrokovější civilizace na světě, totiž ty západní,  na Rusko uvalily sance, neboť to není jen tak, válčit v Evropě, kašlat na její hodnoty a chtít prosazovat svoje zájmy a bezpečí, jo, to v arabských státech je to jiná, to jsou války demokratické a humanitární, to se smí a tomu se fandí. Sankce měly uškodit Rusku - slovy těch nejmoudřejších západních elit - měly dostat Rusko na kolena. Hlavně tedy měl srazit toho ošklivého Rusa zákaz dovozu ruského plynu, ropy, hnojiv, vzácných kovů, obilí...a tak.

 

Jenže, co čert nechtěl, ono se to tak nějak lehce vymklo. Zvonku to vyzerá tak, že na kolenou bude brzy Evropa, tedy Evropská unie, a ona se nám na kolena lehce nachyluje i neomylná a světovládná Amerika. 

 

No není to směšné? EU volá jako jeden muž, tedy stát, po odstřižení se od toho nedemokratického ruského plynu, a když se tedy Putin nechá potrestat, částečně vyhoví a přiškrtí kohoutky, nastane panika. Krizové scénáře, koho necháme zmrznout a umřít hladem a kdo bude mít to štěstí a s bídou přežije, které odvětví průmyslu zachováme a které necháme padnout a kde vůbec vezmeme peníze na ten plyn, který je ještě k mání, ale je dražší a dražší. 

 

 Rusko se na sankce připravilo. Vědělo, do čeho jde a zajistilo si odbyt svých produktů jinde. Mělo na to osm let. Stejných osm let na přípravu měla Evropa - myšleno EU. Ruskou obchodní politiku měla jako na talíři, Rusko se svými zájmy nijak netajilo, ruské smlouvy a spojenectví a jednání nebyla tajná, okopávání kotníků Západem a podněcování Ukrajiny bylo také zcela veřejné, přímo transparentní. Dalo se očekávat, k čemu to může vést...a i kdyby k válce nedošlo, k  "trestání Ruska" docházelo přece od Krymu zcela průběžně.  

 

A tady je ten moment, který mě, jako loajální euroobčanku, mate. Když budu mít souseda, který si bere vodu z mé studny, ale pořád mi dělá naschvály, pomlouvá mě, hází mi na pozemek lejna a tak vůbec prudí...co udělám?  Nechám souseda, kvůli kterému se mnou už ve vsi nemluví ani toulavý pes, dál brát vodu z mé studny a budu mlčky snášet jeho chování? No ani omylem, postavím mezi našimi pozemky bytelný a vysoký plot a studnu pro jistotu zamknu. A je vymalováno. To by snad udělal každý normálně uvažující a příčetný člověk. Ovšem EU, tedy její "špičky", si myslí, že budou "prudit" surovinovou velmoc a ona bude mlčky snášet všechno, co EU na ni navalí - a dál bude pokorně dodávat suroviny za hubičku. A přestane dodávat, až se to Evropě hodí a bude připravena. Tak nějak mi, samozřejmě při všem respektu a úctě k paní z Lejen, skoro připadá, že ta jelita, pardon, překlep, že ty elity EU buď nejsou normálně uvažující a příčetní, že jsou kromě sebestřednosti neskonale hloupí, a nebo podplacení. Nebo všechno dohromady. 

 

Nemá to logiku. Prostě ať na to koukám z které chci strany, je to nelogické. Zničíme Rusko tím, že zničíme sebe? Nebo tím, že sebe zničíme, pomůžeme Ukrajině? Jo...někomu pomůžeme, ale UA to fakt není.  

 

A k tomu Zelený úděl, Nový světový řád, Velký reset...také světový...copak je Amerika a Evropská unie celý svět? Kde berou tu drzost, ohánět se světem, když se k jejich šílenství přidávají jen jejich novodobé kolonie, tedy necelá třetina zemí světa, a ten zbytek se urychleně vymaňuje z jejich poručníkování nebo na ně rovnou zvysoka ..kašle.

 

Žádný strom neroste do nebe. Obávám se, že celý tenhle zmatený svět zanedlouho skončí. Jadernou válkou. Ať už jí spustí kdokoliv, bude to konečná. I pro ty v těch bunkrech. Ovšem než v těch bunkrech zhebnou, můžou se radovat. Depopulace bude definitivní.

Štítky článku:

prestiž 1: 17,93 přečteno 313×

1 Hodnotit článek 14

Sdílejte článek na dalších sociálních sítích

Jsem z toho docela zmatená

(Článek už je starý. Interní diskuse k němu byly uzavřeny.)

Žádné komentáře

V interní diskusi je 0 příspěvků || Diskutovat

Facebook diskuse